REVOLTATOR!!! ("Evanghelisii")

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Buna seara

Dupa ce am citit toate aceste opinii avizate mi-am adus aminte de o poveste pe care o voi reproduce (aproximativ) aici


Dupa ce si'a terminat prima carte - Flori de toamna, tanarul autor Brandusel Floriceanu a cerut unui critic o recenzie (favorabila) stabilind cu acesta un pret de 10 poli pentru cele 10 randuri de la pagina 14 a ziarului Universul
Iar criticul a scris:

<<Cartea tanarului autor Brandusel Floriceanu, Flori de toamna, tradeaza prin sensibilitate un suflet aplecat spre natura. Amestecul ludicului cu tropaitul iambic face ca inerentele scapari ale debutului sa devina de'a dreptul ingenuue in aceasta colectie de poezii mascate de metafora din titlul cartii caci de primavara sint floriile din care isi trag seva noile condee ale literaturii romane...>>>

A doua zi usa criticului se deschide cu un BANG infiorator in prag ivindu'se chipul tanarului autor Brandusel Floriceanu care rosu de furie si gafaind de efort ii spune:

-Cum ai putut scrie asa ceva monser??? Nici macar nu ai citit'o!! Flori de toamna este un manual de Botanica pentru cursul primar.



Alin



*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by xenocid

Buna seara

Dupa ce am citit toate aceste opinii avizate mi-am adus aminte de o poveste pe care o voi reproduce (aproximativ) aici


Dupa ce si'a terminat prima carte - Flori de toamna, tanarul autor Brandusel Floriceanu a cerut unui critic o recenzie (favorabila) stabilind cu acesta un pret de 10 poli pentru cele 10 randuri de la pagina 14 a ziarului Universul
Iar criticul a scris:

<<Cartea tanarului autor Brandusel Floriceanu, Flori de toamna, tradeaza prin sensibilitate un suflet aplecat spre natura. Amestecul ludicului cu tropaitul iambic face ca inerentele scapari ale debutului sa devina de'a dreptul ingenuue in aceasta colectie de poezii mascate de metafora din titlul cartii caci de primavara sint floriile din care isi trag seva noile condee ale literaturii romane...>>>

A doua zi usa criticului se deschide cu un BANG infiorator in prag ivindu'se chipul tanarului autor Brandusel Floriceanu care rosu de furie si gafaind de efort ii spune:

-Cum ai putut scrie asa ceva monser??? Nici macar nu ai citit'o!! Flori de toamna este un manual de Botanica pentru cursul primar.



Alin



*segmentation fault*



Xenocid, , cand ai dreptate, ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Xenocid, de data ai nimerit-o !


---------------------------------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Care mey de data asta a nimerit-o! Arareori n-o nimereste taman la tanc!
E baiet destept foc!

Andreea si galusca si brotacelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mei da daca era o piesa cu pedofilii, sau schingiuiri de animale sau mai stiu eu ce, sa vedeti cum se dadea toata lumea cu de pamant (aia toleranta).
Asa ca terfelesc valorile crestine, lumea n-are voie sa reactioneze ca deh... e arta.



Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Impreuna tu o zici cu multa obida, da chiar ai dreptate...Da exosta si o explicatie. Pedofilia si schingiurea animalelor si eu stiu ce altceva din gama asta... e impotriva legii statelor democratice... pe cand crestinismul nu-i lege.

A fost... si pe vremea aceea ereticii sau necrestinii erau pedepsiti de la lapidare sau rug, la inchisoare, confiscare de bunuri..
Si arta medievala le reflecta din plin framantarile acelei epoci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

AC io stiu ce zici, iar comparatiile mele sunt un pic fortate, da tocmai ca sa scot in evidenta faptul ca aceste "opere de arta" lovesc in primul rand in sentiment, dincolo de toate legile mai mult sau mai putin existente...


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Mai, o data cu democratia, am castigat si libertatea cuvantului, dar si libertatea de a protesta.

Mie mi se pare usor ciudat ca deosebirile de sex, culoare, nationalitate sunt tratate cu delicatete, dar unii isi imagineaza ca pot caricaturiza credinta altora. Desi sexul, culoarea, tara in care ne nastem nu ni le alegem. Dar putem alege sa avem sau nu idei religioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Exact Casandra... ce nu putem alege nu-i drept sa fie caricaturizat, n-avem nici o vina si n-avem nici un merit in privintasexului, culorii, etc.
In schimb opiniile religioase, politice, literare de la o varsta incolo ni le asumam, nu le copiem in mod necesar pe ale parintilor...

Si nu ma intelege gresit nu-s de acord cu ridiculizarea credintei nimanui. Dar se face de catre toti si nici macar religiile insasi nu se trateaza mai bine una pe cealalta... s-atunci...

Andreea si galusca si brotacelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Adica, de am putea alege sexul, culoarea ochilor,... s-ar da liber la discriminari in functie de si de... ?
Pai, nu-i mult pana acolo, operatii de schimbare a sexului se fac, lentile de contact sunt, de emigrat poti emigra....
Ghinionul tau c-ai ales gresit, contra curentului...
De-asta vrem democratie, ca sa facem linistiti bascalie unii de altii?

Mergi la inceput