REVOLTATOR!!! ("Evanghelisii")

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Off-topic:naranceo,acusica ti vad de-aici cu bilutele de rigoare atarnate...


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

ia vezi de-mi shade bine
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=526426131

Printesele mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by hannen

ia vezi de-mi shade bine
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=526426131

Printesele mamii



"We're sorry...
...due to a high volume of page requests, this Webshots page is not available right now"




Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

numai la mine merge?

Printesele mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

da acu` http://community.webshots.com/user/nicoleamira

Printesele mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

valeuuuuuuu japonache esti marfa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Din cate stiu eu BOR si-a exprimat dezaprobarea referitor la subiect,iar studentii ortodocsi au organizat un protest tacut in fata teatrului.
Dar traim intr-o societate laica,unii sunt crestini,altii nu,si fiecare are dreptul sa se manifeste.Libertatea e cel mai mare dar de la Dumnezeu,si daca unii vor sa o foloseasca spre rau,vor raspunde candva pentru asta.Ca si crestini ne putem exprima contra blasfemiilor,dar nu vad ce putem face mai mult fara sa incalcam libertatea altora.Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
ILINCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu sunt obisnuita cu eperimentele, asa ca ma pot detasa(la suprafata, desigur) f usopr de continut.
eu am vazut cateva fragmenete la televizor si mi s-a parut f prost realizat.Toata scena cu hexoralu e era de un penibil....dpdv artistic piesa nu are coerenta etc, cel putin ce am vazut eu m-a plictisit fantastic.
nu va amagiti cu piesa anului samd...asta nu inseamna nimica.





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Off-topic: Hannen, imi place ca ai simtul umorului . Da' vezi ca narancea ii periculos .

On-topic: eu nu prea am o parere bine formata despre toata povestea asta . Fiecare dintre noi are lucruri pe care le considera sfinte si intalngibile si pe care nu ar vrea niciodata sa le vada transpuse in arta. Si acestea pot fi religioase sau nu. De exemplu, eu nu as putea sa vad o piesa in care se vorbeste despre chinuirea animalelor. Mi s-ar parea cel putin la fel de revoltatoare. Faptul ca aceasta piesa este sau nu arta este discutabil, dar asta este valabil pentru orice piesa/manifestare artistica, este ceva complet subiectiv, si cu cat este mai experimentala cu atat va naste mai multe controverse. Insa orice idee poate fi exprimata in nenumarate feluri, si cred ca ar fi fost mai bine ca autoarea sa aleaga alta modalitate.

Dincolo de asta ramane ce spune Sabina, piesa poate fi foarte proasta din multe alte puncte de vedere. Si piesa anului am vazut-o eu aseara, se numeste Inima de caine si se joaca la TNB .

Se face atata propaganda tocmai pentru ca este socanta, la fel ca si la Brokeback Mountain. Daca nu vrem sa incurajam acest tip de manifestari nu avem decat sa nu ne ducem sa le vedem. Este cea mai sigura metoda de a le face sa nu mai apara. Atata timp cat exista public, vor exista si piesele.


`Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
`That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
`I don't much care where--' said Alice.
`Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.
`--so long as I get somewhere,' Alice added as an explanation.
`Oh, you're sure to do that,' said the Cat, `if you only walk long enough.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

Si eu sint de acord cu tine Hannen, este revoltator. Insa, domeniul artistic se bucura de mare libertati si nu am nimic impotriva, si consider ca imaginatia artistilor ar trebui lasata sa zburde libera pe cimpii necenzurata, pt. ca arta are de-a face cu perceptia, arta poate fi frumoasa sau urita, de inteles sau inaccesibila anumitor categorii de persoane. Insa tot arta poate fi transmitatoare de mesaje, mesaje care pot fi morale sau imorale. Iar atunci cind prin arta se transmit mesaje imorale si vulgare, domeniul artistic are o asemenea independenta si putere (heeeeeei, e doar arta!)indiferent de faptul ca normele imorale sint combatute pe toate planurile de catre societatea civila, de catre normele religioase si de legislatie. Nu e nevoie sa fii un crestin prea suparat ca sa te simti revoltat, ci e destul sa fii un om neobisnuit cu vulgarismul.

Mergi la inceput