Fetele din America (57)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Craciun fericit si din partea mea si sa va iasa cozonacii.
Iar pe 2006 sa va treaca negii din talpa... he, he, ceea ce imi doresc cu drag, si mie, la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

dragele mele, una din doo: ori voi va grabiti, ori eu stau pe loc. pai eu nici n-am cautat gainile de oo, de unde sa mai scot si cozonacii din tava? auzi la laura, i-a si parcat langa piftie.
dar de maine, promit solemn, ma apuc si eu, incetisor, de toate. prima data fac lista.

acusor, te-astept cu mielu' frantuzesc de pasti, ca pe mine ma rodea curiozitatea cu biciclistii de la NY, nu pe Lai. :-)

ocebine si fetele de la ny, mi-aduc aminte ca ati pus de-o-ntalnire anul trecut pe vremea asta la coada la mezeluri? daca ziceti ca nu, va rog sa-mi urati un an mai bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Io ca de obicei iau de la soacra bunatatile de sarbatori, ce sa ma agit eu daca ea face si pentru ei si pentru noi si pentru cumnata-mea. Am fost weekend-ul trecut la ei, facuse soacra-mea cu o cumnata a ei cozonaci: 96 la numar. Le-am zis ca s-au tacanit (de obicei faceau vreo 60-70). Ii imparte cu cumnata si alte femei si ii baga la congelator si ii are pana la Craciunul urmator. Imi pare rau ca n-am avut aparatul la mine sa-i pozez, erau intinsi pe doua mese lungi, pe countertopul la bucatarie si pe bar:)))).


Oana_B

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by sexy

Buna seara tuturor!
Ma poate ajuta cineva cu o ?
caut o familie din Seattle WA cu numele de LUCA VASILE SI PE SOTIA SIMONA.Daca cineva din voi locuieste prin apropiere va rog sa-mi trimiteti un mp.
Va multumesc si va doresc un craciun si un an nou fericit!

-------------------------------
cea mai tare din parcare!



intra pe http://www.romaniinseattle.com/forum/ si posteaza acolo subiectul. dar cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii cum ar fi orasul din care au plecat din ro, varsta aprox etc altfel mai greu...
ti-as fi postat eu mesajul dar nu ai dat adresa de mail . de asemenea daca stii ce religie au ai putea sa-i gasesti prin biserica. din cate stiu eu este o singura biserica ortodoxa in seattle si daca sunt inscrisi acolo te poate ajuta preotul sa-i gasesti. adresa bisericii o gasesti tot pe site-ul asta.


Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LEXI,baietelul meu are 1 an si 2 luni...cand voi ajunge acolo,inapoi,va avea probabil 1 an si 5-6 luni...si ma tot gandesc cum sa fac,unde sa-l dau,cum e mai bine?...stiam ca numai de la 2 ani poti sa-l dai la gradi(sau ce o fi)?!...multumesc de informatie, si sarbatori fericite!



CRACIUN FERICIT! si UN AN NOU PLIN DE BUCURII,SANATATE SI IMPLINI!
LA MULTI ANI!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Craciun fericit tutoror! hai ca nu am mai apucat sa intru deloc,dar macar acus sa va urez nitelus...sa avem un an mai bun,plin de sanatate si cu cei dragi alaturi!sa avem o viata frumoasa anul ce vine si mai incolo:)
cu pregatirile noi stam cam asa: rulada cu cascaval este gata, la fel si cea cu ciuperci..lesini de pohta, asa ...sarmalele sunt un deliciu abia astept sa dam iama! astazi urmeaza blatul de tort de ciocolata si probabil tortul de mere ..habar nu am..sotul e seful ,eu cu cleaningul after...asa urmeaza tot maine,ficateii inveliti in sunculita si tot felul de alte aperitive de-astea..cosulete umplute cu nu-s ce-uri...a incercat Adi sa imi povesteasca ,insa cum eram deja in pat am zis ca asa subekt numa' in bucatarie este permis oricat ar fi de... 'apetisant" va pup inca o data ca Lucasue cocotat pe mine si nu ma lasa sa ma exprim...uh.Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Americancelor, va doresc sarbatori fericite oriunde veti fi, multa sanatate si un nou an asa cum va doriti!

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

uite ca iar am o fanta (sunt de treaba lighioanele azi:)) si vreau sa va mai pup o data
sa va ganditi la mine cand mancati si beti din bunataturile de care tot povestiti aici, io n-am avut timp sa ajung in queens sa-mi iau materie prima pt. Craciun, asa que n-am gatit nika. promit sa intorc gandul cand voi musca dintr-un chips, bleahh :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Lexi am devenit si mioapa, nu doar aducatoare de grava... upsss!
Multam de miel, da nu crez ca mai vin eu si de Pasti... se termina venitul frumusel din US... raman doar pe salarii d-astea comuniste in .fr. Las ca poate dati voi prin .fr...

Iubi pupa lighioanele mici...las ca or creste..nu? Eu asta imi tot zic

Beu... 96 de cozonaci? Mey voi puteti deschide magazin


Gata numai cetesc pregatirile.... eu am cozonaci si-mi ajunge daca no oracai brotacul non-stop ca sa pot si sa ma bucur de Sarbatori...prin liniste... Na c-am zis ce vreau de la mos

Andreea si galusca si brotacelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu urez americancelor si canadiencelor (Mona ) Sarbatori fericite, un Craciun imbelsugat si fericit si un An Nou muuuult mai bun decit cel ce a trecut!

Sa ne auzim cu bine in noul an, Gabbriela, Carmenbr, Bic, Acusor (chiaar daca ti-ai schimbat steagul), Lia, Conchita, Laura O si Laura T si Llaura, Michelina, Sanca, Meems, Ciufuletz, Cleo, Yank, Corina, Carolyne, Amuleta, Oana cu Florin Si Andrew, Elena-berbecutza si ma opresc, nu de alta dar pot insira pe toata lumea pina diseara... Stiu ca nu am scris pe toti si toate, dar de pupat va pup muuuuuuuuuult de tot chiar pe toate si pe toti!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput