Parinti de copii cu SD 3

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

of, Doamne! nu te-ai facut inca bine? ai luat antibiotic? bea mult ceai de cimbrisor cu lamaie si miere.
dar operatia cum este?
alexa raceste usor? cel mic sper ca n-a racit si el....


sanatate maxima!

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Acum suntem toti raciti...sotul e dupa medicamente si toate cu bani...ca doar suntem asigurati si avem "reduceri".
Alexandra este cel mai rau, are febra, tuseste si-i curge nasul foarte tare. Eu sunt pe punctul de a-mi trece dar 1/2 din operatie s-a desfacut...si nu am ridicat decat pe bb si in rest am stat ca o lehuza si acum ca o bolnava cu mii de impachetari, imi vine sa ma urc pe pereti. Azi mi-au dat firele jos, tot de gura mea le-au lasat asa de mult ca sa nu am probleme si tot s-a desprins. Mai sangereaza...nu-mi place deloc.
In rest nu prea am cu ce ma lauda sau ce va mai spune, sunt trista ca suntem cu totii bolnavi si ca am dat si copiilor putina gripa.




Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Paula ,pentru mine cele 6 saptamani dupa nastere au fost un chin ,am facut dupa vreo 10 zile febra laptelui ,cu 40 ,41 de grade ,copilul urla de foame ,eu plangeam de rau ce imi era ,ca sa nu mai spun ca daca ieseam din casa pana la paine ,sau cu copilul in parc pana acasa muream si inviam ,imi era greata si rau ,si am vomat aproape zilnic .Am slabit in perioada de leuzie cam 10,12 kg ,si la baiat si la fata .Ca sa nu mai spun ca la Vladut am avut colici si eu si el de credeam ca mor ,si mie mi-a sangerat operatia ,m-am speriat ...ce sa mai a trecut si parca am mai uitat .
Sanatate si numai bine ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Toate ca toate dar acum mi-au aparut niste besici cu lichid pe buze, nas...nu pot sa va spun cum arat, nu-mi mai trece si nici copiilor. Cel mic nu doarme deloc noaptea si dupa ce ca stau ziua cu el mai fac si de garda noaptea, tipa si nu tace decat in brate, tra treaz si se uita peste tot. Nu mai spun ce fortos este si este doar o mana de om.....Maine are 2 saptamani a luat aproape 1 kg fara cateva grame. Alexa este si ea mataita, nu a mers sa se plimbe deloc decand cu bolile prin casa si tot se cere. Operatia este desfacuta de la jumate toata si mai curge si sange....nu mai slabesc o data si nici burta nu-mi scade cum mi-as dori....sper sa se prinda mai repede operatia sa pot sa incep antrenamentele si sa devin ca si o viespie de frumoasa.....
Alexa s-a ingrasat de ma sperii de cand nu o mai ducem la antrenamente si ma sperie, imi da de gandit.
Peste prima sarcina parca am trecut mai usor, cu toate ca plngeam zilnic de durere sufleteasca...dar nu am apucat sa le mai vad pe celelalte si asa m-am trezit cu operatia franjuri si nu am stiut...acum ma feresc si sper sa se prinda si sa fie bine.




Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

stinu: dar stiu ca o mai incurajezi pe paula!

paula: daca ai facut o operatie peste cealalta e normal , zic eu, sa nu fie ca prima... e mai greu, nu? nu poti apela la spray-uri care sa te ajute? ca atunci cand baietelul meu a fost ars la manuta i-am dat cu un astfel de spray de refacut epiderma si nu are nici un semn urat si i-a trecut si mai repede!!!

cand ai gripa te simti ff rau si sa nu ai probleme, d-apai voi!!!

alexa poate s-a ingrasat ca a mancat multe dulciuri... stai linistita , e copil... nu-i domnisoara...

o sa va reveniti... stii ca acum e perioada critica! pana-si intra bb bine in piele pe lumea asta... pt el era mai usor in burtica ta... de!!

ai basici la gura? sa verifici sa nu cumva sa fi luat ceva din spital , stii ca sunt multi virusei... ciupercute....

sa va ajute Domnul cu sanatate si pacienta!

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La varsta mea am invatat sa-mi cunosc foarte bine organismul si stiu ce si cum este cu fiecare ciudatenie, au aparut de la febra prea mare si pt. ca am avut mult timp.
Alexa trebuie sa se obisnuiasca cu mai putin, fara dulciuri, nu manaca dar spun...., nu trebuie sa fie domnisoara si abia atunci sa tina cura de slabire. Am eu grija de cojocul ei sa devina cum a fost ...supla si foarte frumoasa.
Baiatul este bine.






Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Paula, itzi doresc multa sanatate shi nervi tari, o sa treaca pin la urma

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

V-am citit astazi pentru prim oara, si vreau sa va spun ( scriu) ca VA ADMIR PENTRU CURAJUL SI REZISTENTA FIZICA SI PSIHICA de care dati dovada.
Va doresc fiecareia dintre voi sa aveti parte in continuare de multa putere sufleteasca si trupesca, sa dea Dumnezeu ca copilasii vostri sa evolueze cat mai bine si sa fie sanatosi.

Paula va doresc insanatosire grabnica la toti 4, felicitari pentru bebe, iar tie- recuperare cat mai rapida.

,
Ica


Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

paula, multa sanatate! Iti impartasesc cu totul ce spuid espre Alexa si burticile copiilor. Si a mea a voinicutza si intotdeauna a mancat bine, asa ca stau tot timpul cu ochii pe ea: cate dulciuri, ce feld e dulciuri, mancarea cat mai putin grasa si tot asa. Mai bine acum decat prea tarziu.
Ai grija de tine, urmeaza o perioada grea, cu amandoi mici, dar o sa treaca si apoi o sa te intrebi unde au zburat anii. Nu stiu daca te ajuta cineva dar ar fi bine sa ai pe cineva aproape. incearca sa iesi macar 15 min. singura la aer, daca nu afara macar pe balcon. O sa treaca si bolile astea... Va tin pumnii sa va faceti bine cat mai repede!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumesc de aprecieri, urari....tuturor.
Cred ca am sa merg la o scurta plimbare, nu prea mare dar buna. Ma ajuta mama mea si sotul cand este acasa.
Alexandra a descoperit premergatorul si nu va spun ce-i in casa, am strans covoare si merge din camera in camera, pe holuri....si ce-i mai place....si ce fericita este....





Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput