@ construit CASA! (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Craciun fericit si tot binele din lume.Sa va duca Mosul multa, multa sanatate si putere pt a va putea indeplini visul:o casutza.
va pup pe toate

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Fu' Craciunul!
Ne facu' sa realizam multe, sa ne dorim sa finalizam proiectul!

La fel va dorim si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

LA MULTI ANI!
Multa sanatate, un an nou plin de realizari si tot binele din lume!

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

La Multi Ani 2006 !!!!!!!!!!!! Sa aveti un an nou minunat si sa va vedeti casele gata cat mai repede !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

LA MULTI ANI 2006!

Sa fiti sanatosi sa puteti construi si finaliza cit mai repede casuta de vis.

Fetelor tocmai am aflat ca am avea posibilitatea sa ne trimitem cite ceva spre casa cu o masina mare. Asa ca m-as pune pe cumparat lucruri care le gasesc aici mai ieftin.
As vrea sa va intreb pe cele care sunteti mai avansate daca ati putea sa imi spuneti niste preturi.

Cam la ce pret ati gasit usa de garaj? Eu m-am uitat in tara dar nu am fost pusa pe cautate. Ceea ce gasesc aici mi se par ca sunt mai ieftine. De ex o usa cu telecomanda la 1000 de euro.

Usa de intrare in casa??

Uitati la ce ma magazin ma uit eu. Poate mai gasititi si voi ceva idei, sau daca vedeti ceva care e super rentabil sa il car de aici sa imi spuneti si mie

http://www.lapeyre.fr/Lapeyre/pub.accueil.PreHomeController.do?event=show




Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

la multi ani fetelor!
si bani suficienti ptr casa!

crixia - acum noi avem doar casa ridicata.
si ash vrea sa ince sa alerg ptr ca sa trag curent electric si sa fac instaltiile.
instalatia electrica e musai sa fie facuta de electrician autorizat?
stiu ca ai scris pe aici cat te-a costat electricianul.dar nu gasesc acum.poti sa imi mai dai un pret?
esti multumita de geamurile termopane?
(ca si dupa astea tre sa umblu)

jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

va pup

jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Wow Dia, am stat 1 ora cred pe site-ul dat de tine! Eu, ca de obicei ma uit si in preajma, adica si in planurile indepartate, ca sa mai fur ceva modele, culori!
Sa stii ca eu am usa de garaj Hormann si m-a costat 1100 de euro. E drept, poate preturile se modifica. Noi am sarit de 1000 de euro pentru ca am vrut colorata si cu telecomnada.
Daca ai posibilitatea sa trimiti ceva intr-o masina, nu ezita, chiar daca riscurile exista(ma refer la sistemul vamal, siguranta in transport).
Noi am ales usa de la intrare din PVC(termopan) pentru ca nu m-a incantat nimic din lemn din ceea ce am vazut. Am impresia ca produsele finale din lemn romanesc nu mai sunt grozave.
Acum sunt in mare dubiu cu usile de interior. Le-am vazut pe ale Maggdei si mi-au placut, iti dau senzatia ca nu se lasa, nu se vor modifica in timp, cum te poti astepta de la o usa de lemn prelucrata recent(la comanda). In paralel ne uitam si la cele celulare, care de la distanta arata bine, iar de aproape sunt asa subtiri, finutze.
Chiar nu stim incotro s-o luam!

Jo, nici nu mai stiu exact cat a luat electricianul, dar imi amintesc ca stabilea pretul in functie de retea! A fost uimitor sa constat ca pretul era influentat de cate prize aveai intr-o camera, caci era reteaua mai complexa, sau ca aprindeai becul dintr-un loc si il stingi in alt loc.
Important e sa fie autorizat, ca sa depuna si documentatia pentru tine( care cuprinde o schita a ceea ce a lucrat)
DAca sunteti hotarati iti recomand o doamna serioasa, care m-a salvat si pe mine, caci la noi a inceput cineva si m-a salvat ea cu echipa ei. De fapt am apelat la ea pentru reteaua exterioara, iar cand aveam curentul in fata casei am constatat ca cealalta echipa nu-si terminase treaba.

Constructoarelor, sper sa nu se supere cititorii, sa nu-i dezamagim fata de numele topicului! Suntem putin avansate de "a construi", dar daca cineva are intrebari... Ne scuzati, deja o dam in finisaje!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

O intrebare de la o "aspiranta" in a construi o casa (cu ajutorul lui Dumnezeu o sa ne apucam si noi in primavara asta...): aveti ceva recomandari de firme de constructii serioase si care sa nu ia si pielea de pe tine? Sau voi ati construit in regie proprie? Ma scuzati daca recomandarile deja exista, abia acum am gasit topicul vostru si nu am citit totul din urma...
Noi inca ne chinuim sa luam proiectul de rezistenta de la inginer - am avut mare ghinion - arhitecta care ne-a facut proiectul a murit in vara asta, inginerul cu care ea facea proiectul de rezistenta a facut totul in bataie de joc si acum il facem la un alt inginer...in fine, dupa o suita de intimplari nefericite, speram ca pina in primavara sa avem toate actele gata (AC o aveam din vara trecuta...) si sa ne apucam si noi de constructie imediat ce vremea o va permite...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Gabriela, e cu dus-intors construitul in regie proprie! Daca ai pe cineva de incredere ca sa stea zilnic in jururl muncitorilor, atunci merita riscul! La fel si cu firma: stai linistit acasa si firma ar trebui sa fie seriosa si sa faca treaba buna!
Depinde de voi! Cat de liberi sunteti, cat puteti alerga, implica!
In Bucuresti nu cunosc constructori, dar apar si alti contructori si iti vor da ei(ele) detalii!

Hai, sa fie anu' asta mai bun ca cel ce se duse, macar asta sa fi fost singurul vostru hop, faza cu proiectantul, inginerul... restul sa mearga struna!

Mergi la inceput