ROMANII din BRAZIL

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Dandushhhhhhhhhhhh, draga mea nu v-am parasait, insa crede-ma ca pe la asta sectiune nu am prea trecut in ultimul timp...mii de scuze...

sincer nici nu ma gandeam ca a mai scris cineva ceva, sunt putini romani stabiliti in Brasil si probabil si foarte ocupati ...


vacanta Filipine
vavanta Brasil
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Mi-e teama de zborul cu avionul dar in acelasi timp imi doresc din tot sufletul sa ajung in Brazilia. Este scump dar as renunta sa ies din tara pentru urmatorii 5 ani numai sa ascult live muzica lor superba, sa aud vorbind in jur portugheza...Este asa de frumos precum imi imaginez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Mi-e teama de zborul cu avionul dar in acelasi timp imi doresc din tot sufletul sa ajung in Brazilia. Este scump dar as renunta sa ies din tara pentru urmatorii 5 ani numai sa ascult live muzica lor superba, sa aud vorbind in jur portugheza...Este asa de frumos precum imi imaginez?




Ptr. mine a fost mult mai frumos decat mi-am imaginat...aveam imaginea aceea de Rio, bosanova, relax....
nu am ajuns insa in Rio, insa am petrecut 2 luni de vis, zi de zi, a fost superb...
cate ore faci din Ro pana in Brasil?
Eu am plecat din Japan in Brasil, si am facut 24 de ore cu escala 4 ore in Dallas...cred ca zborul a fost cea mai neplacuta parte din toata povestea...


vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:


Nikole, voi cand veniti incoace?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

hola brazil

ieri am fost la carnaval de rio(nu ala adevarat,ci unul local)a fost super.eu ador sa dansez samba,asa ca aseara am topait k lumea.a fost vreuna din voi la carnaval(ma refer la cel adevarat)?

beijos

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Nikole, noi am stat mai mult in Rio dar am fost si aproape de Campinas, mai precis in Piracicaba:-) Sotul tau sigur stie. Ce fain ar fi fost sa ne intalnim...
Si noi suntem foarte nostalgici cand ne gandim la Rio... Chiar ieri am vorbit cu varul sotului meu si acolo sunt 40 de grade acum. Spunea ca si apa in piscina e calda:-))

Eu in Rio am descoperit cat de mult imi place sa fac bijuterii. Am gasit f multe magazine care furnizeaza toate materialele pt asa ceva. Foarte multi traiesc din asa ceva.

No, ne mai auzim pe aici...

Beijos!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Fetelor, am pus cateva poze din Brasil in albumul din semnarura. Sper sa va placa:-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Carolada, eu am fost vineri la prima zi de parada a scolilor de samba din Sao Paulo. A inceput pe la 11:30pm (usile s-au deschis de la 6pm) si a tinut pana aproape de 7am(eu n-am rezistat pana la sfarsit, pe la 4am am plecat acasa). A fost interesant, fiecare scoala defileaza timp de o ora, sunt vreo 2000 de oameni, poate chiar mai mult, pe scoala. Fiecare scoala trebuie sa compuna un cantec in ritm de samba (unul nou in fiecare an), pe care il tot canta de-a lungul acelei ore cand defileaza; spectatorii primesc niste brosuri cu cantecele scolilor (sunt 7 pe noapte) si canta si ei, mai ales refrenul, si danseaza in tribune.
Acum asta a fost in Sao Paulo, toata lumea zice ca in Rio e mai frumos Carnavalul - vorbesc de parada asta de la 'sambodrom'. In afara de asta, in Rio e si carnaval pe strada, ceea ce aici nu prea este (am inteles ca unele orase din statul Sao Paulo au si ele carnaval pe strada, orasul Sao Paulo insa nu prea). Iarasi am auzit ca in nordestul Braziliei e f. frumos carnavalul pe strada.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:


Alina, f frumoase pozele Vad ca ati fost si pe Maracana Ce echipe au jucat?



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Multzam fain, Lai
Da, nu puteam sa ratam Maracana:-) A fost super fain... O finala de campionat intre echipele America si Botafogo. Faina experientza! Oamenii astia chiar traiesc prin fotbal si samba.

Nu stiu in alte parti dar "carioca" (oamenii care traiesc in Rio) sunt tare veseli si optimisti. Mi-a placut mult asta! Cred ca si clima ajuta:-))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput