ROMANII din BRAZIL

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

M-a apucat o stare de melancolie citindu-va mesajele de nu pot exprima in cuvinte.Fetelore o tara superba.Eu una chiar sa nu raman(Doamne fereste)cu al meu si tot nu m-as intoarce in Romania.In dec anul trecut am plecat in Brazilia impr cu sotul meu sa-i cunosc familia, etc.am stat o luna jumatate acolo, in Campinas, un oras cu 2 mil locuitori dintre care jumatate dintre ei sunt fff bogati.E un oras f frumos plin de palmieri, curat, plin de viata...impresionant.Acum suntem in Japonia si vom sta aici pana in vara cand vom pleca in Romania, apoi vom pleca in Brazilia.Nu amapucat sa mergem in Rio,asa ca mare lucru nu stiu.Singura mea grija e aspectul profesional.Deocamdata nu vb limba, si chiar nu stiu cum as putea sa-mi gasesc un job care sa ma satisfaca financiar dar si(cel mai imp)sufleteste.Sunt o persoana fff activa si zvapaiata, nu suport sa stau in casa, inebunesc.Dar asta e o alta problema.

nikole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Servus, fetelor!

Acum cateva saptamani m-am intors si eu din Brazilia (sotul meu e brazilian). Am stat o luna si ceva in Rio, in Copacabana. A fost superb din multe puncte de vedere, o sa incerc sa imi fac timp si o sa postez niste poze. Mi-au placut oamenii, limba, aerul... iar peisajele sunt superbe, pur si simplu iti taie respiratia. Sunt si bile negre, ca sa zic asa. Cum se spunea mai sus, rata criminalitatii este mare, siguranta pe strada nu e f mare, exista f multi "homeleshi", mamici f tinere (16-18 ani) si fara tatici, marihuana la greu.... Eram cu sotul meu pe plaja Ipanema si incet incet am observat ca toata lumea din jurul nostru fuma marihuana.
Am ramas iremediabil indragostita de multe lucruri de acolo. Neputand sa port cercei de aur si alte cele si descoperind tot felul de magazine in care se vindeau toate accesoriile pt facut bijuterii, am inceput sa imi fac tot felul de coliere, cercei, bratari. Sunt superbe si, venind in Romania, multa lume mi-a zis ca vrea sa cumpere asa ca am facut bijuterii din tot ce aveam si am castigat mai mult de 100 eur
No, cam atat deocamdata!
pupici
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Vianne, pai daca e pe-asa poate pui de o afacere

Acum pe bune, asteptam pozele



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Vianne, ce ma bucur ca ti-a placut!!!
Mi-e mie tare dor de Brasil, abia astept sa plecam de aici, CA NUMAI INTR-O DEPRESIE O TIN, DAR CE SA FACI?
Avem ca fiecare planuri, si se impun cateva luni bune de munca aici.
Ai vazut ce calzi sunt oamenii?
Adevarat, si eu am fost socata cand mi-a spus al meu, sa-mi scot aurul, ca mergem in "down town",dar dupa primul avertisment, am inteles cum stau lucrurile si m-am conformat...
asta e...fiecare padure cu uscaturile ei.
sPER SA NE VEDEM IN bRASIL, poate anul asta de Craciun,cine stie?
Vreau sa merg in Rio!!!!
HAI VA PUP, SI NUMAI BINE.

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor. Dar cum de v-ati cunoscut sotii brazilieni? Sunt curioasa, nu e ca m-ar interesa. Voi fi o proaspata mireasa in iulie. Nu ma intelegeti gresiti. Am citit ca sunt casatorite cu italieni, chinezi, japonezi, americani.......dar pana acum nu am intalnit fete casatorite cu brazilieni. Eu la munca am o fata din Brazilia foarte draguta si de treaba. Nu prea vorbesc cu ea pentru ca nu lucram pe aceeasi sectie. Dar ne vedem si ne salutam destul de des.......ne mai aruncam o vorba , doua dar atat. Am inteles ca da sunt oameni foarte primitori si calzi. Dar cum ati ajuns voi sa-i cunoasteti si sa va casatoriti cu ei? Si ce religie sunt ei? Si eu as fi curioasa sa vizitez Brazilia, dar nu stiu de ce mi se pare ca-i asa departeeeeeeee. Ok, va pup si distractie placuta tuturor celor care urmeaza sa plece in vacantza.

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

NICOLEunde-s facute pozele ???Sunteti superbi amandoi, sa fiti sanatosi, dar nu am vazut nici o poza cu tine zambind:(.
si multe bucurii.

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Dandush, pozele sunt facute la un hotel de 4 stele din Campinas(orasul lui).DA...nu sunt eu prea zambareatza!!!
Multumesc de compliment...
Am petrecut un weekend absolut de vis...e o tara frumoasa sa stii!!!!

http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Bravo voua. Si eu am multi amici brazilieni, si stiu cat de dulci si nebuni pot fi. Ii apreciez ca nu-i intereseaza prea mult ce gandesc (mai ales) japonezii despre ei si traiesc si iubesc LA MAXIM. Cu portugheza cum te descurci?(sau vorbiti mai mult in Japoneza).
si s-auzim numai de bine!!


If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Dandush,nu ma descurg excelent cu portugheza.Vb in engleza, japoneza, spaniola.
n-ai vrea sa asisti la un dialog ...
Si, asa e, iubesc la maxim, motiv ptr. care sunt foarte vulcanici, posesivi, gelosi....lucru care nu e tocmai bun...
Unde in Japan locuiesti?
Pupici mici si multi...





http://photos.yahoo.com/frezia_2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Locuiesc in NAGANO ken. Aici sunt foarte multe persoane din Brazilia, Peru.... Stand printre ei vreau-nu-vreau mai prind cate ceva portugheza.
Da, stiu ca sunt foarte posesivi si gelosi. Am avut chiar "norocul" sa asist la 2-3 scene de gelozie intre amicii mei. Si ei,barbatii sunt rai la nervi, dar femeile................mama-mia ce gura au.
ici si tie .


If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput