ROMANII din BRAZIL

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_hk spune:

Bine ai revenit sashaSa stii ca cred ca am ramas singurele pe aiciEu sunt oana din toyohashi sper sa ne cunoastem mai binete rog sa nu dispari si tu cum au facut_o toate feteleBEIJOSSI SA AUZIM DE BINE P.S de unde ai revenit dupa un an?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Buna fetelor ma primiti si pe mine in grupul vostru?
Sant si eu casatorita cu un brazilian de 5 ani avem o papusa de 3 ani Giulia si un scumpic de numai 5 luni Arthur.Acum locuim in Japonia dar in viitorul apropiat (sper)plecam in Brazilia.
Fetele care locuiti in Brazilia imi spuneti si mie daca e bine pe acolo sau nu,va rog aici la televizor vad numai violenta si zapaceala nu stiu ce sa cred.Noi o sa locuim in inerior pe langa Sao Paulo daca ma poate ajuta cineva obrigada.
Pupici!!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Salutare fetelor!

Ma bucur ca se mai misca subiectul asta:-))
Noi locuim in State acum, al meu sot e brazilian. Dar mie tare mult mi-ar placea sa ne intoarcem in Rio, iubesc orasul ala.

Sasha, tu pe unde esti?

Nikole, ce face bebe? Ai nascut, nu-i asa? Da un semn sa stim ca esti bine...

Beijos!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Buna fetelor!!!

Mii de scuze ca nu am mai dat pe aici, nu am avut internet timp de o luna de zile.
Vianne, da am nascut pe 4 august un baietel de 4274 g.Suntem bine, astai am fost si l controlul lunar, bebe creste frumos Slava Domnului, toate bune si frumoase...

dar dorul de Brasil e maaaaaaaaaareeeeeeee,offff...chiar mai nainte ascultam Zeze de Camargo, si depanam amintiri...nu stiu poate ca fiind departe si traind viata atat de diferit cum am face-odaca am locui in Brasil vedem doar partea pozitiva a lucrurilor, dar pentru noi (apropo si de intrebarea Elenei) Brasil e singurul loc unde ne simtim in largul nostru, unde simti bucurie in suflet, viata are alta nuanta...nu prea am talent oratoric dar ati prins voi ideea!


Elenutzo grande grande grande!!!Barbata-miu a zis ieri ca Alex seamana cu Arthur...are fiu-meu o poza unde zambeste si chiar ca seamana cu Arthur, o trimit s-o vezi maine...


Sasha, foarte frumos motto-ul tau, m-a uns la inima...




poze Kevinutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina.C spune:

Felicitari Nikole!

O minunatie de copil!Sa-ti aveti parte numai de clipe minunate, si muuulta sanatate ca-i mai buna decat toate.

Pupici ardelenesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Nikole, draga mea, sa va traiasca minunea Sa fiti sanatosi si sa il vedeti mare. Tu esti si mai frumoasaM-am tot gandit la tine.. Noi aici avem 2 canale tv din Brasil si am vazut de 2 ori stiri din Campina si normal ca mi-a fugit gandul la tine

Cat despre Brasil.... am acelasi sentiment, mai ales, asa cum spui si tu, totul e asa de diferit...viata, oamenii. Mi-e dor de caldura oamenilor de acolo, de atmosfera, de Rio de Janeiro..
Muzica din Brasil ascult si eu, doar ce am descoperit-o pe Mart'nalia

Iti tin pumnii!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Cristina multumesc!Iti dorim si tie toate cele bune si numai impliniri...

Vianne , daaaa, si mie imi place Rio, deocamdata sper macar sa ajungem cat de curand sa-l vizitez, de locuit acolo mai mault ca sigur nu se va intampla...al meu nici nu vrea sa auda din cauza violentei!

Macar daca as avea si eu un canal de tel. ceva sa mai vad si eu una alta din Brasil, ne-am mai omora dorul, dar asa...poate face al meu un pustiu de bine si cumpara o antena sa prindem si alte posturi.

Mart'nalia are o voce superba...calma si puternica in acelasi timp, pe mine ma relaxeaza vocea ei, insa Zeze ramane preferatul meu.

multumesc mult pentru urari si complimente, chiar azi ti-am admirat si eu zambetul , exact cand m-am logat pe DC,CE COINCIDENTA!
Te pup cu drag, si pe voi fetelor fara nici o exceptie...fug ca moare barbatul de foame!

poze Kevinutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Nikole, m-ai facut curioasa cu Zeze si am cautat pe internet, chiar acum ascult Muda de vida, intr-adevar foarte fain
Ieri am ascultat Roberto Carlos dar muzica din anii 70, asa fain e..parca esti in alta lume.
Ce chestie ca m-ai vazut cand te-ai conectat
Edson v-a intrebat cat timp stati in Japan.
Cat despre Rio...da, violenta e mare. Noi, Slava Domnului, nu am avut nici o problema cat am stat acolo...
Tu nu te-ai apucat de facut bijuterii in Brasil? Eu de acolo am luat microbul
Da, ar fi fain sa ai macar Globo. Mai vezi si tu o novela, o stire

No, va pup! Aveti grija de voi!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sasha.hodorkovski spune:

Fetelor...am stat prin Ro un an de zile, dar acum, cu ajutorul Domnului, va fii in regula.Eu stau in Grande Florianopolis (in sudul Braziliei-Santa Catarina).Mai precis in localitatea numita Jurere (la 20 km de oras).
Despre mutatul in Br, ce sa spun, mie nu imi prea place.E o tara frumoasa, pentru un concediu de 1 luna, dar nu mai mult.Oamenii sunt pra lenti si caracteristica lor principala este ca lasa totul pe ultimul moment.Adica, daca pot sa rezolve ceva astazi sau maine, ei aleg sa rezolve poimaine.Si nu sunt foarte seriosi.
Despre violenta, asa este in toate orasele mari.Riscul este acelasi, cu atat mai mult in Rio si Sao Paulo.Dar au si partile lor frumoase.Oricum, ca o imprsie generala, orice roman poate sa faca fata si sa aibe succes in Brazilia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by sasha.hodorkovski

Fetelor...am stat prin Ro un an de zile, dar acum, cu ajutorul Domnului, va fii in regula.Eu stau in Grande Florianopolis (in sudul Braziliei-Santa Catarina).Mai precis in localitatea numita Jurere (la 20 km de oras).
Despre mutatul in Br, ce sa spun, mie nu imi prea place.E o tara frumoasa, pentru un concediu de 1 luna, dar nu mai mult.Oamenii sunt pra lenti si caracteristica lor principala este ca lasa totul pe ultimul moment.Adica, daca pot sa rezolve ceva astazi sau maine, ei aleg sa rezolve poimaine.Si nu sunt foarte seriosi.
Despre violenta, asa este in toate orasele mari.Riscul este acelasi, cu atat mai mult in Rio si Sao Paulo.Dar au si partile lor frumoase.Oricum, ca o imprsie generala, orice roman poate sa faca fata si sa aibe succes in Brazilia...

Incredintaza-ti soarta in mana Domnului, increde-te in El si El va lucra.





Wow Sasha...te-as fi intrebat:"Vb serios?"
Dar nici un motiv sa minti...
probabil exista si cazuri de incompatibilitate intre caracterul unei persoane si "stilul" unei tari...
am auzit ca statul Sata-Catarina e super fain, aduce putin ca si arhitectura cu Europa, plus ca datorita masei de brazilieni descendenti ai europenilor, te simti cumva ca acasa.
Legat de seriozitate, din cea am trait pe propria-mi piele,(insa exp. e scurat) sunt muuuuult mai seriosi decat parte dintre romanasii nostri, dar probabil vb si din puncte de vedere diferite.
Eu iti doresc insa sa ai parte de momente minunate acolo, si mult succes!

Vianne, ce faci?
Cum esti??
te pup cu drag!


Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput