ROMANII din BRAZIL

ROMANII din BRAZIL | Autor: boneca30

Link direct la acest mesaj

Ola ! Tare mult as dorii mai multe detalii ,despre tara asta minunata,cum sunt ca oameni,stilul de viatza, cultura?
Peste 1 an vreau sa ma stabilesc acolo,cum se procedeaza,ce acte am nevoie !Sunt casatorita cu brazilian de 4 ani,locuim in ,deci actele mele sunt valabile aici in si doar inregistrate la ambasada Braziliei din Romania!
mai sunt fete casatorite cu brazilieni?
tare mult vreau sa mai cunosc!
Va astept!
Roxy si VIKTORIA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Akuma spune:

parerea mea e sa nu te duci, alegerea e a ta, nivelul de trai e mai restrans decit in romnania, daca te duci ca turist, da, te intimpina euforia si exotismul acestei tari, dar ca sa traiesti acolo nu cred ca vei simti nimic din ele, ci doar extrema lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Akuma, eu nu cred ca e asa de rau. E adevarat ca e multa saracie, e si multa bogatie (e una din tarile cu cea mai mare discrepanta intre saraci si bogati) si mai e si o patura de mijloc, subtirica procentual, dar numarul total nu e asa de mic avand in vedere populatia (numeroasa a) tarii. E adevarat si ca sunt orase/zone cu criminalitate ridicata, dar nu e asa peste tot si se poate trai ok.
Tara e superba si oamenii sunt de o caldura extraordinara.

Eu nu sunt casatorita cu brazilian, dar am petrecut ceva timp pe acolo si e foarte posibil sa revin pentru vreo sase luni in 2007. Roxy, in ce oras mergeti?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boneca30 spune:

Buna Lai si Akuma ,avetzi amandoua dreptate,daca ar fi sa ma iau dupa categoriile de trai si criminalitate as prefera Romania,cu toate ca nu ma incanta deloc,dar cu sigurantza s-ar rezolva toate problemele pe limba mea !Si cum peste tot in lume sunt si bune si rele este fff greu de luat o decizie,mai ales cand ai un copil si vrei sai oferii o viata si un trai mult mai bun si mai decent decat il avem noi!Aseara am vb cu sotzul si am decis ca mai bine ar fii o mica vizita in Brazil ca sa vad cu ochii mei si ma voi decide dupa aceea unde ne vom stabili,ramane de vazut pe viitor ce vom face!Daca ar fii sa plecam ne vom duce la soacra mea in SAO PAULO sau in interior cum spun ei unde sunt majoritatea neamurilor lui!
Va multzumesc mult si mai astept parei!!!
Roxy si Viki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Si eu sunt casatorita de cateva luni cu un brazilian si el nici nu vrea sa auda sa ne stabilim in Brazilia. Ca sa te duci acolo in vacanta e super dar nu sa te stabilesti. El are toate rudele acolo, le duce dorul dar nu vrea sa se intoarca acolo...
Mai revin cu amanunte, acum scriu de la lucru, in mare fuga.

Oare suntem singurele romance casatorite cu brazilieni?

Beijos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Fetelor, ce-mi vad ochii...asa, de dinafara admir si-mi place mult Brazilia. Ma asteptam sa vad pe topic detali si chestii interesante despre aceasta tara.

Boneca30, e o decizie buna sa mergeti in vizita, asa poate vezi daca te intelegi si cu soacra si vei vedea daca-ti va placea acolo, desi Japonia...Btw, mi se pare asa de interesant sa-ti fi cunoscut sotul, tu romanca, el brazilian, in Japonia . De ce nu mai vreti sa ramaneti acolo?

Vianne, sa inteleg ca sotul tau s-a acomodat bine aici? Mi se pare foarte interesant Ce inseamna Beijos?



nu mai dati din coate...oricum, fiecare mâtzã pe limba ei piere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Roxana, sotul meu este f rabdator si pot sa spun ca pana acum s-a acomodat bine aici. De cand este in Romania, de 3 luni juma', nu am gasit nimic de lucru pt el, pt un salariu bun. Iar eu merg la lucru... asa ca iti dai seama ca uneori il apuca frustrarile si il mai si cuprinde sentimentul de inutilitate. Tocmai de asta ne gandim sa plecam din tara, dar nu in Brazilia.

Beijos (pupici)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boneca30 spune:

Vianne si eu sunt putin dezamagita ,aveam impresia ca vor intra mai multe fete csatorite cu brazilieni,dar se pare ca doar noi doua am avut curaj sa intram pe topic!Si sotul meu este un om de nota 10,in 4 ani de casatorie nu am avut vreun mativ sai spun asta ma deranjeaza ,asta nu-mi comvine,de la inceput a avut mare rabdare cu mine ,sa-mi explice multe lucruri pe care eu nu le stiam,despre ei in general.dar el fiind deja de mai bine de 15 ani in japonia ,nici el nu mai stie cum stau lucrurile pe acolo!Cemi place cel mai mult la el ca este cu capul pe umeri ,responsabil si ff educat cu un bun simtz si un calm ce nu am vazut pana la el!Stie sa se distreze sa traiasca viatza,sa gateasca fffff bine si sa iubeasca fara limite!,in comparatzie cu un roman care este stresat si ii mai sare tandara din orice si tu sa stai mielusel in fata lui fara sa comentezi,eu sunt fffffffffff multumita de alegerea mea si cu toate ca a fost o dragoste cu multe aventuri placute si frumoase,dar asta am sa las pe alta data!
Roxana , eu chiar daca nu am fost in Brazilia pana acum vreau sa-ti spun ca am o soacra pe care o consider mama mea,nu am cuvinte de lauda ma iubeste ca pe propia ei fata si poata ai sa spui ptr ca nu sunt langa ea ,cumnata mae este aici cu mine si pot spune ca ma inteleg cu ea ca si cum ar fii sora mea,din punctul asta de vedere nu am ce sa mai zic sunt iubita in fam sotului!cu sigurantza vom merge in vizita in Brazilia poate la anul cel mai sigur!
VIANNE sotul meu VA transmite]UM GRANDE ABRAÇO,MUITAS FELICIDADES SI CASA DE PIATRA si eu te mai astept cu detalii!
va pupic dulce si va mai astept!
Roxysi Viki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

No fetelor, ma bucur ca aveti noroc de baietzi buni . Astept cu interes detalii despre Brazilia, de la voi, cand o sa mergeti acolo, sau de la oricine a fost si doreste sa ne povesteasca. Eu astept cu interes
Adevarul e ca si eu speram sa vad aici mai multe fete din Brazilia.

Roxa-boxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Buna fetelor!si eu sunt casatorita cu brazilian,(de fapt jumate japonez jumate brazilian), mom sunt in brazilia, dar luna viitoare plecam ptr 5 luni in japonia, dupa care vom reveni aici.Ne-am cunoscut in japonia, el lucra ca bartender eu ca ospatarita intr-o discoteca.ce sa va zic...imi place tara, omenii sunt f calzi, e drept uneori mi-e frica sa merg pe strada,dar sa fim seriosi...nici cu tar noastra nu mi-e rusine la capitolul asta.Dupa mine tara mai sigura ca Japonia nu exista!dincolo de toate astea tara e fff frumoasa, limba nu chiar f grea,sunt fericita aici.pana la urma ..."acasa" e locul in care esti implinit nu locul in care te-ai nascut.este adevarat ca in inima mea va exista un gol, simt ca ceva lipseste , mi-e dor de casa, mai ales ca printii sunt in varsta, imi duc dorul...dar asa e viata !am ales sa traiesc langa omul pe care il iubesc ,sunt fericita si chiar daca mi-e greu privesc Brazilia ca pa o a doua casa.

nikole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mie-mi place foarte mult Brazilia, e o tzara dinamica shi vulcanica, mi-ar place sa citesc cc cite ceva despre ea de la fete care traiesc sau au trait acolo.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput