Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Mamica de Robert(DidiAlex), multumesc tare mult....data viitoare vom comanda teste in germnaia la tine.
Acum a comandat Aurelia(dana) deja si sunt pe drum.

P.S. Iti voi trimite zilele astea lista de dulciuri.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos
ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Dana (aurelia 1278), ai ideea testele alea cam in cat timp ajung in tara?
Sunt disperata, mai am doar 75 de teste.
Alex este bolnavior , are o bronsita acuta...si am mai descoperit ca are si fimoza si hidrocel.

din cauza la raceala glicemiile au fost foarte mari, am folosit teste intr-o veselie....pana am aflat de ce crescusera asa de tare. Adica intre 300 si 400. Foarte mari....

acum facem tratament, si astept cu nerabdare sa vina data de 18 martie sa plecam la Buzias, sa facem un control general al starii de sanatate a bebelului...ca sa stim ce avem de facut...

Va pup pe toate si sper sa nu ajung in situatia in care nu am cu ce sa fac glicemiie copilului.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos
ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ar trebui sa apara zilele astea, eu sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa le am, ca sa ne intalnim cumva Sambata sau Duminica.



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

O, doamne, ce bine ar fi!
Pentru ca noi sambata plecam la nasii lui Alex, la Bucuresti si ne vom intoarce acasa, duminica seara.
Deci, am putea sa ne intalnim.....in functie de programul lui Alex, bineinteles....
Tu pe unde stai, ca noi ajungem in Rahova, intersectia mare de la Sebastian....

P.S. am umblat la setari in profilul personal si nu stiu ce am facut ca mi-a disparut si semnatura si ce mai aveam pe acolo...
Rezolvam pe seara cand vine tati acasa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Daca nu ne ingroapa zapada , azi va ridica sotul meu testele de la posta.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Dana, te rog mult daca vrea sotul tau sa se duca la posta sa le ia, numai am decat 6 teste one touch......

Mai am teste la un alt aparat...dar....culmea...am constatat ca numai merge acel aparat.

te rog mult, daca le ia ....vad eu cum fac si vin in seara asta in bucuresti si le iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Am vorbit cu sotul, oricum vroia sa plece mai devreme de la serviciu azi, se duce si le ia. Te anunt cand pune mana pe ele si-l trimit la "intalnire" .



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Am primit testele de la Dana(Aurelia 1278).

Am primit 5 cutii de One Touch Ultra, in total 500 de teste.
Multumesc tare mult. Roandre, am intrebat-o pe dana, cum facem cu banii si a zis ca a vb cu tine deja, cum sa faceti transferul.
Va multumesc la toate. deja eram in criza , numai aveam decat 2 teste la ora la care ma sunat Dana sa imi spuna ca testele sunt in drum spre Giurgiu.
Colac peste pupaza, acum la ora 6 dupa amiaza puiul a facut hipo ....

Va las, ca este foarte nervos si marait, deja a pus toata casa in picioare....si concret nu vrea nimic...doar sa planga.
Va pup, mai vorbim....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ma bucur ca au ajuns testele pana la urma, desi la limita.
Ana, am sa-i fac transfer Aureliei1278 de la bazar...ne descurcam noi!
Sanatate multa si glicemii in limite normale!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Cam tarziu am intrat si eu sa va urez un "La multi ani!" mamicilor cu ocazia zilei de 8 martie.

Azi, Alex nu a fost prea bine cu glicemiile, acum seara , mai bine zis la 21.00 avea glicemia 522. FOARTE MARE!
Este clar ca trebuie sa schimbam iar locul de injectare al insulinei. Adica sa facem in brat. Asta seara la 19.00 am facut in fundulet, unde facem de vreo 3 luni de zile.La ora 19.00 glicemia a fost extraordinar de buna , 107, a mancat 25 de hidrati de carbon, atat cat a trebuit....si poftim la ora 9 seara avea glicemia 522. Ceea ce inseamna ca insulina nu sa absorbit.
Era foarte agitat, nervos, arunca jucariile, cerea apa intr-una.
I-am facut insulina rapida ca sa o pot scadea ....si acum astept sa vedem cat scade.....

Cam astea's ultimele noutati.
P.S. Acestea sunt situatiile care necesita efectuarea de glicemii mai dese. Aproape din jumatate in jumatate de ora.....pana se normalizeaza..




Mergi la inceput