Clubul cititoarelor (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

hello cititoarelor.
Teodora, nu stiamc a s-a facut si film! iti aduci aminte cum se numea?


mi-am amintit doar ca e mexican si am gasit pe google ca se numeste "Como agua para chocolate" si a aparut in 1992.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ahaa, multumesc, deci la fel ca si cartea! sper sa il gasesc si eu sa il vad. multumiri!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Asterix spune:

Acum citesc "Cum sa fi bun" de Nock Hornby si imi place cum incepe. Nu mai citisem nimic de el, doar de la scenarii de filme il stiam, "About a Boy" si "Fever Pitch", filme pe care le-am vazut recent. Mai inainte am citit "Complexul lui Portnoy" de Philip Roth care m-a amuzat tare si "Dincoace de Paradis" de Scott Fitzgerald, care de asemenea mi-a placut mult ca dealtfel si celelalte carti ale lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sambata am inceput "Pestera" a lui Jose Saramago....sper sa fie la fel de buna ca celelalte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Am terminat de recitit jurnalul lui Mihail Sebastian....am ramas cu un gust amar...ce vremuri...nu conta ca esti intelectual...erai doar evreu...
Si ca sa schimb registrul ieri am inceput..si terminat Doamna si licornul a lui Tacy Chevalier....ca mi-a mers la suflet imediat ca si celalte carti ale ei (Fata cu cercel de perla si Albastru pur)...a fost exact la ce ma asteptam...
Acum as vrea sa ma apuc de Peter Mayle..sper sa merite...

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

buna!
v-am citit si eu aseara si pana pe la 2 jumate am stat sa descarc ccc carti
si eu citesc destul de mult, in ultima luna am citit de Marquez: DRAGOSTEA IN VREMEA HOLEREI & POVESTEA TARFELOR MELE TRISTE, de Fitzgerald - GREAT GATSBY, de Tracy Chevalier - FATA CU CERCEL DE PERLA si acum citesc de Wilde - PORTRETUL LUI DORIAN GRAY.
acum astept sa am timp sa ma apuc de celelalte carti de Tracy Chevalier pe care le-am descrcat
abia astept sa am o vacanta sa stau cu nasul in carti

p.s. dupa ce am citit in cateva zile cartile de Marquez, parca nu imi venea sa mai citesc nimic ce nu e scris de el (imi place la nebunie cum scrie)

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Ingerash..de unde ai descarcat carti????????????
Eu as vrea daca se gaseste pe undeva Peter Mayle in format electronic...
Spor la citit!

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Eu am prostul obicei de a incepe mai multe carti odata, asa ca acum am incepute urmatoarele: Cartarescu, Nostalgia, e minunata; Oliver Sacks, Omul care isi confunda sotia cu o palarie, f. interesanta, si Nabokov, Vrajitorul (e de fapt mai mult o nuvela, care a stat la baza Lolitei, una dintre cartile mele preferate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by gangurici_licurici

Eu am prostul obicei de a incepe mai multe carti odata


Gangurici, si eu am acelasi obicei. dar de ce e prost? citesti ce doresti, in functie de dispozitia pe care o ai. eu zic ca e un obicei bun, mey!


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

Mitzuka, pe una din paginile astea de la clubul cititoarelor era un link, un username si o parola. de acolo am luat tot. sunt multe chestii.

spor la citit tuturor!

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput