Fetele din America (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Una clasica din bete de chibrit, la 3,000sq ft, se face cu $250-300,000 (aici in NJ), depinde de pretentii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat..despre vreme...la fel ..aproape de perfectiune...Si unde mai pui ca-ti poti procura de la mica distanta si produse alimentare europene...chiar si romaneasti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:

--------------------------------------------------------------------------------
ha? Bicule, ce am io mah? Unde ai vazut tu 3 zile pe an vara? Cre' ca nu citisi bine:)))
--------------------------------------------------------------------------------


Mey, de citit am citit bine, da' nu m-am exprimat bine. Adica tu ai clasificat foarte bine temperaturile. Si ca sa explic lumii cum e aici am zis ca dupa clasificarea ta exista doar 3 zile de vara, adica atunci cind temperatura se incadreaza la nivelul "mai sus de 70 - cald de vara"
Era de bine, mey, nu de rau.


Daaaa???? Oh, e bine ca-i de bine:))))) Nu mi-am inchipuit ca in California poa' sa fie si frig si ma intrebam ce-ai cu temperaturile mele

Tare faza cu pier49

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Liris, hai mai repede!

Ana Maria, pe siteul ala zice ca poti sa ceri modificari de design, contra cost, bineinteles. multumesc pentru detalii, le pun pe lista de "warnings". de waterfront nu cred ca avem bafta, ne gandim sa ne amplasam cartierul general mai spre deshert, in zona Riverside...dar de ce nu aproba comunitatile asa ceva? adica ce e periculos la modulare? sincer, nu stiu. si chiar sper sa imi ziceti daca va plicti cu intrebarile astea, sunt super interesata de subiect si imi dau seama ca va stresez cam mult.

Lia, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Conchitaas zbura si acum ... dar mai avem de facut sapaturi ...

pina una alta, in ceea ce priveste casele, mie punctul forte mi se pare ca stim ca se poate si altceva ... si la rindul meu multumesc frumos ptr informatii.

dc Irvine e asa de minunat dar asa de scump ... undeva prin imprejurimi atunci ... ca n-or fi toti cei care locuiesc acolo milionari ... ma gindesc si eu. cum ziceam insa, mai e de cercertat terenul.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Liris, daca sotul tau va lucra in Irvine, nu e musai sa va luati casa la doua minute de job, ar fi tare scump. naveta e ceva obisnuit aici. va puteti, deci, orienta prin imprejurimi, in zone mai decente la pret. alta solutie ar fi si o casa mai darapanata pe care sa o remodelati, alta ar mai fi si sa luati un "rent to own", sau chiar chirie in primul an pana va dumiriti ce si cum cu zona respectiva, cum sunt vecinatatile, pe unde sunt scolile mai bune pentru bebe care vine (pupici pe burtici!), rata criminalitatii etc. alta solutie: pamantul cumparat in prima faza si apoi, pe parcurs, construit casa. sunt mai multe variante...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

buna,
Vin si eu tocmai in afara subiectului.. dar cred ca va intereseaza.
Vesti de la ElenaLove: sunt bine sanatosi, a trecut wilma pe la ei, casa le-a ravasito, masina e turtita de copaci, dar ei sunt bine sanatosi asta conteaza cel mai mult. O sa va sc si ea mai multe cand o sa aiba acces la net, momentat numai celularu ii functioneaza, telefonia fixa e la pamant.
O zi buna la toata lumea



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA

Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITIVA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Conchita, din pacate vestile in acest domeniu sunt chiar proaste ... in noaptea de 16 spre 17 am avortat ... nu mai e vorba de burtica. nu vreau sa mai vorbesc insa despre subiect.

Da in ceea ce priveste mutatu in zona ... asta ziceam ca e bine ca sunt si alte solutii ... pe mine chiar ma incinta renovarea unei case dupa bunul meu plac.

Bine ca sunt sanatosi Elena & co.! Am vazut ca "ochiu" a trecut. Cind pleaca in Ro?
Elena multa sanatate si noroc si ai grija de voi!

si restu la fel, dar in special Florida: take care!

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Stiu ca in pretul de 100.000 $ prietenii nostri si-au facut modificari interioare fata de planul initial. Adica ne-au aratat cam cum ar fi trebuit sa fie si cum au vrut ei de fapt - si asa a si iesit.
Despre lot, ei il cumparasera cu citiva ani inainte cam cu 24.000 $ si apoi au garantat cu pamintul la banca, pt. imprumutul de 100.000 $ pt. casa. Nu prea au bani si de asta au procedat asa. Dar in mai putin de 9 ani au reusit sa-si achite totul. E ceva, nu?

Bafta la cautari!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Dragelor eu nu intru la fetele din america pt. ca de regula sint numai persoane care intreaba de vize etc... adica abc-ul vietii in USA pt. care nu mai am rabdare. Bine ca Elena & Co are ok. Now you answer me please: am aminat de 2 ori vacanta in Cancun anul asta din motive de uragane. Unde sa megrem: Costa Rica sau Rep. Dominicana? Ca daca ma supar imi iau bilet si ma duc in Ro. Macar sa stiu ca ma distrez :=)

Mergi la inceput