cuvinte pentru deznadajduiti

cuvinte pentru deznadajduiti | Autor: gandacelu

Link direct la acest mesaj

dragele mele si dragii mei,
am gasit de cateva zile un articol pe internet care mi s-a parut atat de minunat scris, incat nu ma pot abtine sa il pastrez numai pentru mine

dupa ce l-am citit, m-am trezit cu sufetul usurat, plin de bucurie si de speranta

este scris de o maicuta ortodoxa, dar, veti vedea, nu are nimic dintr-un limbaj "oficial", ci toate problemele (unele chiar foarte intime) sunt discutate direct si pe intelesul tutror

aceasta maicuta a fost in tinerete atee si de aceea are mare intelegere pentru cei care nu sunt "dusi la Biserica"

il postez aici, poate va fi si altora de folos
http://www.sfintii-arhangheli.ro/articol.php?a_id=6

ce voiam sa va rog este ca, daca aveti ceva impotriva credintei sau a oricarui lucru scris acolo, sa nu va apucati sa va certati pe aici - sunt destule subiecte pe Zona artelor cu controverse reliogioase

as vrea ca acest subiect sa ramana unul de care sa se poata agata cei care au ajuns la un prag critic, cum poate sunt multi printre noi, de care nu stim, nu un subiect polemic

inca o precizare: din cate am inteles, aceasta maicuta raspunde si problemelor personale, prin email (probabil amanunte sunt pe acel site)

dar cititi, cititi pana la capat... poate va va umple si pe voi de bucuria cu care m-a umplut pe mine!


mami de ileana si ioachim

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Maicuta Siluana , o incantare si o bucurie pentru suflet !!!!

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

gandacelu, stii ca prima data cand am intrat pe siteul asta(cautam o reteta cu linte) am citit povestea nasterii lui Ioachim? Mi-am zis atunci, ca nu pot sa mai plec daca exista pe-aici oameni ca tine. ca sa nu mai spun ca am recomandat-o tuturor mamicilor care se tem de nastere.

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Minunat,o mangaiere a sufletului vorbele acestei maicute,.
Fie binecuvantata!

Gandacelule,iti multumim!


Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Principesa spune:

Gandacel, exceptionala initiativa ta de a ne impartasi bucuria acestui site.
Multumim

Fiecare om este un inger cu o singura aripa si numai imbratisandu-ne unul pe altul putem zbura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

Maica Siluana - www.sfintii-arhangheli.ro/multimedia.php" target="_blank">conferinte
scurt si la obiect!

denizel, in loc sa ma smeresti, tu ma lauzi?[:D pai se poate?
povestea nasterii lui ioachim a aparut intr-o carte despre copilarie care va intra in curand in librarii, sa vezi ce chef de nascare o sa apuce pe toata lumea atunci! explozie demografica, nu alta!


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Oricat de incurajatoare, linistitoare si datatoare de speranta ar fi link-urile si discutiile de la acest subiect, cu parere de rau, nu fac obiectul www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=69" target="_blank">Cabinetului Psi. De aceea il voi muta la zona artelor, alaturi de celelalte (multele) subiecte pe aceeasi tema.

Multumesc,
Q


Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by qsar

Oricat de incurajatoare, linistitoare si datatoare de speranta ar fi link-urile si discutiile de la acest subiect, cu parere de rau, nu fac obiectul www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=69" target="_blank">Cabinetului Psi. De aceea il voi muta la zona artelor, alaturi de celelalte (multele) subiecte pe aceeasi tema.

Multumesc,
Q


Honi soit qui mal y pense...




m-am gandit ca maica raspunde (indirect:) multor persoane cu probleme (numai dupa titlurile subiectelor iti poti da seama), persoane care nu stiu daca intra pe zona artelor... nu?
adica "cabinetul psi" e un loc de discutii mai serioase, "artele" implica discutii mai light

sau ce, face Freud atac de cord daca aude de Hristos?

sau ce, scopul nu era sa ne ajutam unii pe altii?

:)


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Multumim, Gandacelu

Te "smeresc" si eu un pic: te-am citit in revista Draga mea; sunteti niste frumosi, toti (da' Ioachim va intrece). I luv u!


Come to the dark side: we have cookies!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

pai chiar ca ma smeresti, ca acolo is tare supraponderala (nu ca-n realitate! norocu' meu asadar ca in realitate sunt bine, sunt tare fericita, chiar daca restul lumii ma va crede acuma balena albastra..)


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by smillaraaq

Multumim, Gandacelu Te "smeresc" si eu un pic: te-am citit in revista Draga mea; sunteti niste frumosi, toti (da' Ioachim va intrece). I luv u!
Come to the dark side: we have cookies!!

In care numar?ca s-o cumpar si eu.Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
ILINCA

Mergi la inceput