Ortodoxie din Postul Mare in Postul Mare(11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dragelor, azi am fost la Conservator unde am avut ceva birocratii de rezolvat.

si m-am intalnit cu un profesor de muzica de camera, care e tatal unei colege din liceu.Mi-a povestit ca a fost cu dixtuorul la ierusalim, la Sfantul Mormant, Golgota etc.Era f f impresionat.Toti studentii erau...si credeti-ma ca stiu cine erau copiii aia, majorotatea n-au treaba cu religia.Se pare ca s-a schimbat ceva in ei...

oricum,initial erau f f obositi, si cand au ajuns seara la hotel se simteau de parca ar fi dormit 10 zile se remontasera fantastic! Si toate concertele au iesit minunat....uite cum lucreaza Duhul fara ca noi sa avem habar.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Fetelor, ma reprimiti si pe mine? Poate va mai aduceti aminte de mine... Intre timp m-am casatorit si sunt tare fericita... Star33 stie!

"Spovedania neterminata" pare tare faina. Se mai gaseste in librarii?

Va pup pe toate si va doresc multa pace in sufletzele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Elena, ai o adresa de e-mail? Am eu vreo 2-3 carti, in format electronic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by Vianne

Fetelor, ma reprimiti si pe mine? Poate va mai aduceti aminte de mine... Intre timp m-am casatorit si sunt tare fericita... Star33 stie!

"Spovedania neterminata" pare tare faina. Se mai gaseste in librarii?

Va pup pe toate si va doresc multa pace in sufletzele..



Casnicie lunga si frumoasa, taina casatoriei e minunata!
Cu drag,
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by Elena

Fetelor ,

Dati-mi si mie un link, va rog, unde pot sa citesc scrieri ale Sfintilor Parinti, adica cei care au trait in primele secole; eventual sa-mi recomandati ceva mai "accesibil" pentru inceput, asa ca pentru mine ....

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)





Elena,
incearca aici: http://www.filocalia.ro ! Spor la citit si inteles! ;)
Cu drag,
anto


...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Buna dimineata,dragele mele!Azi este sarbatoare,Sf. Mare Mucenic Dimitrie-Izvoratorul de mir.Viata Sfantului www.credo.ro/proloage.php?data=2610&i=" target="_blank">aici
Va doresc o zi frumoasa si binecuvantata !Vianne,bine ai revenit!Cum a fost in luna de miere?Vrem poze de la nunta!Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
ILINCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by antoioana

quote:
Originally posted by Elena

Fetelor ,

Dati-mi si mie un link, va rog, unde pot sa citesc scrieri ale Sfintilor Parinti, adica cei care au trait in primele secole; eventual sa-mi recomandati ceva mai "accesibil" pentru inceput, asa ca pentru mine ....

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)





Elena,
incearca aici: http://www.filocalia.ro ! Spor la citit si inteles! ;)
Cu drag,
anto


...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...



Multumesc mult, Anto !!
Deja am inceput sa citesc !

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Anto, multzam din suflet... Sa dea Dumnezeu la toata lumea...

Irina, nunta si luna de miere au fost SUPERBE... a fost o nunta mica, 29 de persoane, prietenii cei mai apropiati care au crezut in povestea noastra.
Poze gasiti aici:
www.webshots.com
My photos
user: alinavillanova
password: sept18

Daca va dau doar adresa nu se poate accesa, nu stiu de ce.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Dragele mele,

Va multumesc inca o data pentru cuvintele de imbarbatare pe care mi le-ati scris. N-am uitat, ma macina inca durerea, insa am gasit mangaiere indirect in linkul postat de gandacelu. Multumesc frumos . Spun indirect, fiindca ma asteptam sa gasesc raspunsurile mele cu privire la sufletele animalelor si suferintele lor, insa au reusit sa ma linisteasca cuvintele maicii Siluana in alte privinte. A propos de animale, spune bunica "Fiecare gandacel, Dumnezeu stie de el" (asa-i ca-i frumos?).
Ani multi si fericit iti doresc si eu, Vianne. Amintea antoioana despre casatorie ca o taina. Legat de asta vreau sa va marturisesc ca ma framanta intrebarea legata de "suferinta ca taina". M-am tot gandit ce vrea sa insemne asta si dupa mine cred ca vrea sa spuna ca in durere suntem singuri, adica oricat de mangaiati am fi de oameni, nimeni nu poate ajunge sa vada in sufletul nostru adevaratele proportii ale durerii, nimeni nu poate sti cu adevarat cat de mare e suferinta noastra, Dumnezeu singur stie, ceea ce ne apropie de El, ca si cum am avea o intalnire privata cu el. Asta inteleg eu prin suferinta ca taina. Voi cum intelegeti asta?

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna spune:

quote:
Originally posted by Vianne

Anto, multzam din suflet... Sa dea Dumnezeu la toata lumea...

Irina, nunta si luna de miere au fost SUPERBE... a fost o nunta mica, 29 de persoane, prietenii cei mai apropiati care au crezut in povestea noastra.
Poze gasiti aici:
www.webshots.com
My photos
user: alinavillanova
password: sept18

Daca va dau doar adresa nu se poate accesa, nu stiu de ce.
Va pup!



Alina,bine ai revenit !Casnicie frumoasa,trainica...copii multi si frumosi.Sau mai repede zis sa va dea Dumnezeu ce-i mai bun pentru voi.Minunata nunta,superbe fotografiile si voi parca sunteti rupti din rai.Iaca asa.

Joanna

Credinta e un risc al ratiunii; dar nicidecum o anulare, ci, dimpotriva o iluminare a ei.

Parintele Arsenie Boca

''In our days it is impossible to be a half-hearted Christian: either you are fully there, or not at all''
hieromonk Seraphim Rose

Mergi la inceput