Despre gradinarit (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Ai dreptate Otilia,nu o am decat de doua zile si deja a crescut considerabil.Am trei feluri de menta intr-un singur ghiveci:pepar mint,apple mint si inca una care imi sare numele acum.
Problema esste ca nu o pot pune in gradina ,caci eu nu am gradina.Trebuie sa o tin in ghiveci.











poze noi
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Eu n-am reusit sa tin menta in ghiveci, mi-a murit mereu dupa ce am udat-o... Incearca sa o uzi foarte putin, desi nu-mi dau seama de ce se comporta asa pentru ca am citit ca are nevoie de sol umed...?

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by Otilia

Eu n-am reusit sa tin menta in ghiveci, mi-a murit mereu dupa ce am udat-o... Incearca sa o uzi foarte putin, desi nu-mi dau seama de ce se comporta asa pentru ca am citit ca are nevoie de sol umed...?

~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

ce sa fac acum,am grija de ea.o sa incerc sa o ud mai putin,am citit aseara ca trebuie udata putin,la radacini.











poze noi
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:


De la ultimul meu mesaj aici, am avut o aparitie in Jurnalul Casei Mele, supliment al Jurnalului National, in care am povestit putin despre florile mele.
Va invit sa cititi www.jurnalul.ro/articol_38777/florile_parte_a_sufletului_meu.html" target="_blank">articolul daca doriti.

Simina
album foto1 si album foto2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Am si eu o intrebare. Cind se taie crizantemele? Am una in gradina si e inflorita, dupa ce se ofilesc florile o tai pina la pamant, sau in primavara? Sper sa ma lamuriti. Mersi frumos.

Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

Buna fetelor, am descoperit in pamantul unei plante niste viermisori f. mici si albi, pe care nu i-am observat decat atunci cand m-am uitat mai atent. Ce stiti, cum as putea sa scap de ei, ca saraca planta nu se mai dezvolta asa cum trebuie.

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Babirusa cred ca te-ar putea lamuri la un magazin cu erbicide-insecticide,nu?Fetelor am gasit la Metro seminte unguresti de petunii, din acelea care se fac tufa, poate capata si curgatoare, ca vreau sa-mi fac 12 jardiniere cu petunii anul viitor.Scrie ca trebuie puse in pasmant in ianuarie asa ca luna viitoare cand merg sa cumpar jucarii de Sarbatori iau si semintele.

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

quote:
Originally posted by babirusa

Buna fetelor, am descoperit in pamantul unei plante niste viermisori f. mici si albi, pe care nu i-am observat decat atunci cand m-am uitat mai atent. Ce stiti, cum as putea sa scap de ei, ca saraca planta nu se mai dezvolta asa cum trebuie.

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)



Schimba pamantul si incearca sa dai cu solutie Celaflor - Schädlingsfrei ce gasesti la Bauhaus sau alt magazin de genul asta prin apropierea ta. Intreaba acolo ce sa fac, dar intai schimba pamantul. Pot veni poate si de la apa cu care uzi. Sper sa te fi ajutat cumva.


Nu stie chiar nimeni cind se tai crizantemele?

Himmelsduft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

multumesc fetelor, chiar am cumparat pamant sa-l schimb si daca nu se intampla nimic, sper sa gasesc solutia pe care o recomanzi, Himmelsduft.

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

buna seara gradinarese!
maine bag miuscatele si dafinul la iernat, sunt ultimele lasate afara

va doresc crizanteme frumoase si un we placut


Mergi la inceput