Copii din 1996 (4 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Andra,

asteptam pozele ca vreau sa vad rochia ta.
Asta-mi lipseste aici, caldura vecinilor, ajutorul lor. M-a uns pe suflet citind cat de mult se ajuta vecinii intre ei, parca ar fi o mare familie.

Mai scrie-ne. Distractie placuta la Predeal. Sa ne scrii daca ai dat de zapada.

Anca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Andra,super! Cred ca a fost o distractie pe cinste! vezi poate schiezi la Predeal!
Sanca,iti lipseste caldura vecinilor,dar restul.....compenseaza.
Mihaela,Ana......nimic!
Sint tare suparata ca nu ma mai ajung cu banii,am intrat intr-o gaura neagra si nu stiu cum o sa mai ies.Colac peste pupaza mi-a expirat un card la BRD si astia ma someaza sa dau banii (vreo 7 milioane) pina la sfirsitul lunii,iar de la serviciu am primit ieri telefon ca nu luam tot salariul,ca nu sint bani.Cica sa te descurci cu 5 milioane o luna,in conditiile in care ai si un copil de intretinut si datorii pe la banci cu ghiotura (nuami ratele ma duc la vreo 6 milioane)....
In fine,hai sa nu va mai plictisesc cu asta.....
Pe 12 noiembrie avem din nou concurs!(alti bani,alta distractie,dar pot sa-i spun copilului ca nu merge?). Sa ne tineti pumnii,poate macar pe planul asta sa avem satisfactii.
Va pup pe toate! Azi o sun pe Ana,sa vad ce mai face si va tin la curent.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dragelor,

Intru fuguta sa va salut si sa va spun ca suntem bine cu totii...
Timpul se pare ca chiar nu este din guma si nici din elastic...cel putin pentru mine.
Mihaela,saru-mana ,cu intarziere, de urarea pentru Luana si pupa fetele frumoasele din partea noastra!Sa sti ca timpul e o mare problema si la mine!
Brenda,ieri eram in Mall cand am primit sms-ul tau.Imi cer scuze si te pup sa nu fi suparata pe mine ca nu am intrat pe msg...Exemplu:azi am calcat rufe de la 13.30 la 17.00,adica 3 balcoane de rufe,uscate cu randul timp de o saptamana...De ziua Luanei,in 28 octombrie,am fost plecata la Covasna,interes de servici si m-am intors duminica noapte....Iti dai seama ca mi-au f....t tot weekendul si am ramas in urma cu treburile,pe care a trebuit sa le recuperez saptamana care a trecut.Asta e doar un exemplu...D-aia dau mai rar p-aici si pe msg,ca nu prea e vreme.Weekendul fac cat mai multa treaba in asa fel incat pe timpul saptamanii sa ramana cat mai putine de facut...
Pupaturi pentru Didi si bafta in 12 nov.,ca am citit ca-i cu concurs...Te pup si pe tine si promit sa imi fac timp sa te sun de la munca,ok?

Dragi mamicute,va doresc tuturor tot binele din lume si sa fiti iubite!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor cu baieti, cat mai este un tuns de copii prin tara?
Ultima oara cand am fost acolo i-am dus la Ciofolici in Amzei si am platit cat aici. Trebuie sa ma decit daca-i aduc cu plete sau ii tund inainte. . . .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

quote:
Originally posted by Sanca

Fetelor cu baieti, cat mai este un tuns de copii prin tara?
Ultima oara cand am fost acolo i-am dus la Ciofolici in Amzei si am platit cat aici. Trebuie sa ma decit daca-i aduc cu plete sau ii tund inainte. . . .





La frizeria-coafura din vecin un tuns e 60 de mii. Acum vreo 2 saptamani m-am tuns acolo.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai Sanca,la Ciufolici te-ai gasit sa te duci? Aia sint cu fitze.Eu una,fac si alergie la titulatura lor,ca de fapt cuvintul real si corect era Ciufulici,un analfabet probabil s-a vazut cu frizerie si....a dat-o in bara.
Sa inteleg ca vii in tara?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

LA MULTI ANI CELOR CARE-SI SARBATORESC ZIUA DE NUME ASTAZI!
SA FITI SANATOASE SI VOI SI FAMILIILE VOASTRE SI SA AUZIM NUMAI DE BINE!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Vai Brenda, ce bine ca mi-ai adus aminte. Multumesc. Eu sant Mihaela, dar numai de Sf Mihai . . .
Da, la noi a inceput numaratoarea inversa, de azi intr-o luna ne urcam in avion !!! Avand in vedere ca nu le vine parul in ochi, mai asteptam inca cateva zile si voi tunde baietii in Bucuresti. Aici aveam o frizerie mica cu niste orientale care ciripesc in pasareasca lor si ma cam enerveaza.
Au inceput sedintele cu parintii. Aici o intreaga saptamana de scoala se ore de clasa reduse, iar dupa amiaza sedinte cu parintii. Sedinta e privata, sa nu care cumva sa comparam copii nostri cu a altora… Sincera sa fiu imi este groaza sa merg la sedinta cu profesoara lui Elliot, ca este aceiasi poveste de fiecare data. . .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multumesc Brenda!
La fel le urez si eu celor din familiile voastre care isi serbeaza azi ziua de nume...sa traiti intru multi ani fericiti!!!

Ana-Maria multumesc mult de telefon. Imi cer scuze daca am parut putin rece sau distanta dar eram in mijlocul unei operatii de cronometrat la munca, nu puteam nici intrerupe si voiam sa vb si cu tine. Multi pupici lui Alex si Luanei...si tie de asemenea.

Noi sambata sarbatorim ziua Dianei. Tot acasa, ca anul trecut. Din pacate ghinioanele s-au tinut lant de mine, locurile potrivite pentru aniversarile copiilor ori sunt in renovare ori sau desfiintat...de fapt cate unul din fiecare iar al 3-lea e ocupat sambata acum cand pot eu sa tin. Sper ca s-au mai maturizat putin si nu va mai fi tambalaul de anul trecut...dar vom vedea...cum am rezistat anul trecut, o mai facem o data!

Va pup, o saptamana buna in continuare.

aaaa, era sa uit! Brenda succes Dianei sambata la concurs!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Mihaela, la multi ani!
Anul acesta Robert fiind operat in primavara, i-am promis toate stelele de pe cer numai sa se faca bine, si deci i-am tinut ziua acasa ca asa si-a dorit el. Au venit 10 copii+d-na invatatoare. Meniu special la cererea sarbatoritului: chipsuri din belsug, cornulete sarate, caramele, napolitane, biscuiti in ciocolata, tort, sucuri, si cel mai mare succes- batoane Dots. A fost supermisto, un chef de zile mari- conform spuselor participantilor

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput