M-am hotarat ........adoptie (20)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

parca asa spunea si asi daca nu ma insel, ca si ea este in procedura de schimbare a numelui. spunea ca are de legalizat mai multe acte pt asta. Ma gandesc ca si noi vom trece prin procedurile astea cat de curand si e bine sa aflu, dar cine mai stie...cu Dumnezeu inainte!
Toate cele bune tuturor!
vali si Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Eu am trecut de doua ori prin procedura, de fiecare data am vrut si schimbarea prenumelui dar nu s-a putut prin actiunea de incuviintare a adoptiei, trebuia urmata calea cu schimbarea certificatului de nastere pe noul nume, apoi publicare in Monitor,, verificarea cu Politia si abia apoi alt certificat in care aparea si prenumele schimbat. Daca ma-ntrebati nici acum n-am trecut de faza cu publicarea in Monitor la David, trebuiesc cazierele fiscale si cele judiciare si n-am fost asa de vrednica inca. O fi ceva nou, n-am auzit inca pe nimeni dar chiar m-ati facut curioasa si o sa ma interesez, sa vedem daca unul din capetele de cerere la instanta poate fi si schimbarea prenumelui.
Am pus niste poze noi cu "fiarele". Sa vedeti ce domnisoara super frumoasa am(ne-au murit laudatorii) si ce mama super priceputa in ale croitoriei sunt eu.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nely2 spune:

Buna seara! Totul a fost bine!Am avut eu emotii prea multe.Revin cu amanunte maine.Ca acum am ceva treaba!Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Liliana, ma uit cu drag la poze desi eu iti vad copilasii zilnic aproape in parc (ca ii cunosc din poze). Si vrei sa zici ca rochita aceea de printesa e facuta de tine? Esti chiar foarte talentata!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

tocmai asta ziceam si eu ca mi se pare usor (daca e adevarat)sa mentionezi la dosar ca vrei si schimbarea prenumelui cand se incuvinteaza adoptia. la fel ca voi stiam ca este o alta procedura pentru schimbarea prenumelui destul de lunga si sacaitoare si m-a surprins cand am aflat ca sa putut asa. merita sa ne interesam pentru mamicile viitoare care doresc asta.
Liliana sa sti ca fetita ta a eclipsat mireasa. este frumoasa foc iar David a crescut si e un scump. ai cu ce te mandri mamico.

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Saru'mana, mai eu sunt mare, asa de la natura dar sa ma vedeti ce mare m-am facut acum dupa ce-am citit laudele voastre.
Aissa inteleg ca vi se suprapune programul de parc, inseamna ca vezi si cealalta fata a Laurei, cat e de neastamparata. Da, eu ii cos intotdeauna costumele de carnaval, rochiile mai pretentioase si uneori sarafane sau rochite mai interesante decat cele care se gasesc de cumparat. Nu prea am timp insa, rochita asta i-am facut-o in noaptea dinaintea plecarii la Timisoara, dar ma bucur nespus cand cineva o complimenteaza, imbracata fiind in lucruri facute de mine.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Mey fetelor, io taman am terminat adoptia si doar am intrebat de preschimbare de nume si mi s-a spus clar ca e procedura bine stiuta..
Asha ca...nu stiu daca s-a schimbat pe timpul vacantei judecatoresti.

Liliana, super rochita, super culu, super fetita precum si mirii..doua intrebari..
cate ore ti-a luat sa o convingi pe Laura ca este elegant si frumos sa mearga in rochita si nu in pantaloni...aici in poze arata ca o printesa...si, eu cunosc de fapt ... pe XENA.
Si unde se situeaza mezinul in aceste poze?...ca lipseste cu desavarsire..altfel...super marfa...ai indemanre , nu gluma..

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eh, Liliana, eu il vad mai mult pe David, dar si cand am vazut-o pe Laura era cumintica, sa stii. Cat despre rochie, chiar ai talent. Ma uitam la ea si ma gandeam ca, daca nu spuneai, nici prin gand nu imi trecea ca e facuta, nu cumparata. Foarte frumoase (si fetita si rochita) si foarte reusita intreaga tinuta.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Liliana, super rochita ! Bineinteles ca super arata si cea care o poarta ! Fratele tau a avut parte de o domnisoara de onoare cum nici nu visa
Si eu care credeam ca sunt o buna croitoreasa cand am vazut rochita Laurei increderea mea in talentul meu a fost puternic zdruncinata.
Sa va traiasca copilasii si sa va aduca doar bucurii !

carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Pe legea asta noua trebuie mentionat ca se doreste schimbarea prenumelui si se face odata cu schimbarea numelui cand se pronunta sentinta.
Pe lege veche e o intreaga tevatura cu schimbare prenumelui.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput