Hotel Halkidiki

Hotel Halkidiki | Autor: CHELARU

Link direct la acest mesaj

Buna,

a fost cineva in Halkidiki?
stiti ceva de hotelurile Kriopigi Beach de pe bratul Kassandra si Athena Palace de pe bratul Sithonia?

Merci

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Am fost pe bratul Kassandra in 2003, mi-a fost recomandat hotelul Kriopigi Beach insa noi am stat la un alt hotel. Am vazut cateva hoteluri dragute pe bratul Athos insa un pic mai departe de plaja, in plus plaja era cam ingusta. Chiar Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Kriopigi Beach are referinte proaste din partea turistilor nemti.Cea mai mare problema e pozitia, destul de departe de plaja.Desi ei sustin ca asigura transportul spre plaja cu un trenulet, acesta nu circula regulat.Am vrut si noi sa mergem acolo, dar dupa ceea ce am citit pe site-urile nemtesti, m-am razgandit.Athena Palace are referinte ceva mai bune.

Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Eu am fost si o sa mai merg in Halkidiki/Sithonia si vroiam sa-ti spun doar ca Sithonia este mult mai linistita, mai salbatica, mai "rurala" decat Kassandra.
Poate gasesti ceva despre hotelurile respective pe
www.halkidiki.com
Vezi ca are si un forum in limba engleza unde poti sa ceri informatii


_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

"Am vazut cateva hoteluri dragute pe bratul Athos"
Alea erau manastiri.



_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Eu daca as merge in Kriopigi as alege aici
http://www.holidays-exposed.com/r/accom_one.php?a=36416
Daca vreti adresa de mail, scrieti-mi pe PM.
Din pacate nu au contract cu agentiile romanesti si singura modalitate de rezervare este direct la hotel, prin mail, fara a plati in avans, ci la sosire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Eu plec sambata in Kassandra , la hotel Macedonia Sun.In catalogul cu oferte am vazut si hotelul asta Kriopigi. E de 4 stele (al nostru doar 3) si am citit ca e departe de plaja. Daca nu te grabesti , cand ma intorc iti spun daca aflu ceva de hotelul asta.



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Asta e Kriopigi Beach Hotel
http://www.medhotels.com/book/hotel_desc.asp?HID=20020612203622510981&hn=Kriopigi+Beach

iar asta e alalant :
http://www.fener-reisen.de/griechenland/chalkidiki/athenashotel.htm
_
Sunt moderator dar ma tratez


Am corectat, scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Alecsia, cu ce agentie pleci si cat a costat?Pana la urma cred ca vom pleca si noi.Inca nu stim unde exact, Costa Brava sau Palma de Majorca sau grecia sau in ultima instanta Turcia.

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Si noi vom pleca pe 22 august in Halkidiki, in Sithonia, hotel Philippion Beach.
De pe DC am auzit pareri bune, pe alte forumuri parerile sunt impartite, dar cert este ca a fost renovat anul trecut si sper sa fie ok. In plus a fost la un pret bun, 33 euro/zi all inclusive. Iar plaja a fost premiata cu blue flag acum cativa ani.
Asta e:
http://www.opentravel.pl/foto/index.php?id=35
A mai fost cineva aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Eu plec printr-o agentie de aici din Bacau care colaboreaza cu Romantic Travel. Noi am dat pe o saptamana (1 pers) -280 euro avion,cazare +demipensiune, 20 euro transferul aeroport-hotel si invers, si 35 euro taxa de aeroport. Asigurare medicala inca vreo 6 sau 800 mii(pt 2 pers).

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput