Mamici si viitoare mamici de gemeni (6)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

theodora ce bucurie!!! poate reusesti tu sa mai animi putin topicul nostru

ia uitati aici ce www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?Uc=14gp2v79.1m0zito1&Uy=y55lc9&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&UV=330133953020_89732630511&Ux=0&mode=fromshare&conn_speed=1" target="_blank">mandreti de copii

Adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DELL spune:

Laura,sa stii ca sunt bine pana acum(slava Domnului).Pe 13oct am avut o sangerare foarte urata si am crezut ca gat am pierdut sarcina.Dar din fericire nu a fost asa.Am fost la o alta dr la ecografie si a vazut si embrionul,s-au auzit si bataile inimii si totul era ok.Doar ca pe langa embrion se mai vede ceva(de fapt 2 imagini rotunde hiperecogene).Dr mi-a zis ca poate fi un fibrom uterin,sau a fost sarcina de tripleti iar 2 dintre ei nu au evoluat.Mai mult decat atat ,dupa masuratorile embrionului,ea a fost singura dr care mi-a zis exact care e varsta sarcinii(eu stiind exact momentul conceptiei).De atunci nu am mai fost la nici o eco pt ca pana acum am facut 9 si mi-e teama sa nu fi afectat cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dell ma bucur tare mult pentru tine, ca ai avut dreptate si ca sarcina ta e in grafic. Te pup si iti urez multa sanatate si sa nu mai ai nici o problema. Din cate stiu eu, ecografiile nu dauneaza sarcinii. Ai grija de tine si te mai asteptam cu vesti!

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Dell, si eu ma bucur foarte tare ca esti bine. Deci am avut dreptate.
Stai foarte linistita. Ecografia nu afecteaza fatul (de altfel a fost inventata tocmai pentru vizualizarea sarcinii). Eu am facut cred ca 15 in timpul sarcinii si baietii mei nu au patit nimic.
Sanatate multa, sarcina usoara si un bebe sanatos si norocos iti doresc!
A si inca un lucru! Daca se dovedeste clar ca e vorba de un fibrom ce s-a vazut la eco trebuie sa-l urmaresti sa nu creasca foarte mult si sa afecteze sarcina.

Ely, daca sunt biamniotici si bicoriali inseamna ca sunt dizigoti (oua diferite) si nu vor fi identici.

Bine ati revenit la acest topic! Asteptam multe sfaturi de la voi, mamici veterane de gemeni! Si poate si o actualizare a listutei!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by ad_rianna

ia uitati aici ce www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?Uc=14gp2v79.1m0zito1&Uy=y55lc9&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&UV=330133953020_89732630511&Ux=0&mode=fromshare&conn_speed=1" target="_blank">mandreti de copii

Adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)


Superbi!
Oare sunt tripleti?
Ia uitati o chestie interesanta:
http://www.ziarulcn.com/article/aid/41573/GEMENI-ALB-NEGRU



Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ca sa le dau un pic de curaj mamicilor cu gemeni micutzi, de cateva luni, si viitoarelor mamici am pus cateva filmulete cu shtrumphii mei care deja se joaca, se distreaza si se alinta impreuna. Sa vedeti ce clipe superbe va asteapta, pentru a compensa greul.

http://dropshots.com/day.php?userid=110373&cdate=20061022&ctime=185007

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Doamne, Laura, ce minuni ai tu acolo! Cat sunt de scumpi si cum se joaca ei amandoi! Dar nu am inteles un lucru, cine placheaza pe cine, Bianca sau Rares?
Sa-ti traiasca sa fie sanatosi si sa aiba noroc!
Concluzia: e greu cu doi dar si satisfactiile sunt duble.
Si ai mei au inceput sa se joace si sa gangureasca intre ei. Sunt extraordinari. O sa incerc sa postez si eu niste poze dar nu prea ma pricep asa ca o sa dureze nitel.
Inca o data felicitari Laura!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AT_Piticilor spune:

aduceti si gemeni la atelierul piticiloratelierul piticilor
Nicole

PS: laura25, cei 3 pitici din poza, da sunt tripleti nascuti in 2002, in luna august, ii gasesti pe lista


spor la lucru si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Ely, daca sunt biamniotici si bicoriali inseamna ca sunt dizigoti (oua diferite) si nu vor fi identici.


Asa nu stiam ... m-am gandit ca se poate sa fie asa si daca sunt dintr-un sg ou...

De cand am scris ultima data, am mai fost la eco... intr-adevar, se pare ca bb-ii au doua placente... si sunt in acelasi sac, dar separati de o membrana...
Pana acum avem o fetita... celalalt nu stim inca.
S-a mai ridicat un pic si placenta care acoperea orificiul... Sper sa fie si mai sus cand merg la urmatoarea eco. N-am mai avut probleme de ceva timp... si asa imi da sperante ca poate-poate am scapat de chestia asta.

Pe 14 nov. am programare la dr. Herghelegiu, la eco. morfologica.
Atunci o sa am 21 sapt. Asa ca sper sa vada totul f. bine... sa ne spuna cu siguranta daca sunt 2 placente, separati de membrana... ce sex au... si cel mai important, ca sunt bine, sanatosi.

Pana atunci stau si numar zilele... ca nu mai am rabdare.

Ieri ma gandeam ca am cam ajuns la jumatate, avand 18 sapt. si cateva zile... asta in fericitul caz in ca re stau in burtik pana la 37 sapt. (cum sper eu).




Eliana (18 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Elyanne, felicitari pentru aceasta sarcina ! Gemeni, asadar ? Minunat !!!

Sarcina usoara pe mai departe si copilasi sanatori .


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput