Sus... in Scandinavia (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Lilanda cum se cheama insula, ca m-ai facut curioasa foc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by lena

Lilanda cum se cheama insula, ca m-ai facut curioasa foc?


Se cheama Hans...uite www.dr.dk/nyheder/politik/article.jhtml?articleID=266146" target="_blank">aci stirea (ii pe daneza, da' sigur pricepi ceva )

arborico, io stiu ca daca antoinette nu se grabeste prea tare, cam prin octombrie-noiembrie ar trebui s-apara.... De katarina stiu si eu ca in august

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

quote:
Originally posted by lena

Lilanda cum se cheama insula, ca m-ai facut curioasa foc?


lena, io la tine m-am gandit cand am citit ce a scris lil'

cred ca ai si tu oarece interese acolo, nu?

cu cine tii? (sa nu zici: cu ursu', ca nu te cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:


avast e un program antivirus care mi-a facut varza calculatoru'. acum l-am dezactivat ca altfel nu era chip sa ma inteleg cu pc-ul.

da mey lena...trece timpu' asta tare repede, parca acum aveam si eu burtica si leneveam cu ochii pe reality tv la emisiuni cu si despre nasteri... ufff...

doruletzu' mai am o intrebare : da' tu chiar vrei sa achizitionezi asemenea suzeta???

vad ca s-a dezmortit atmosfera pe-acilea. asa ca e rost de asa ceva

unu
doi
trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

saptamana asta s-a deschis un nou sezon www.paris.fr/portail/Culture/Portal.lut?page_id=102&document_type_id=4&document_id=12311&portlet_id=11078" target="_blank">Paris Plage , in ambiantza braziliana (concureaza cu Copacabana, Maracana, Ipanema...etc) :umbrelute, transaturi, nisip, www.aly-abbara.com/voyages_personnels/france/paris/paris_plage.html" target="_blank">palmieri. doar soare nu prea e (deocamdata). Amatorii de sporturi pe nisip sunt invitati fata primariei
Poftiti la bronzat!

valeu mara, nici vorba de sfarsitul lu' august, era vorba sfarsitu' lu octombrie! iar despre restu'... p'acilea nu prea ai de ales, iti alegi doctoru', clinica si eventual tipu' de anestezie da' cam atat, in rest alegerile apartin persoanelor calificate (adica medicii), nu prea te intreaba nimeni ce preferi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

huh...uite acu am citit si io stirea, ca la TV n-au zis prea multe!!! Cica soarta insulei e in aer (adica intre Dk si Canada) din 1973, dar exista un protocol intre cele doua tari, cum ca trebuie sa se informeze si sa ceara acordul reciproc, in cazul in care vreuna din parti vrea sa viziteze insula. Acu' scandalul a izbucnit dupa ce saptamina trecuta, canadienii au tras o tura pe Hans, au construit un iglu acolo si au infipt in gheata si steaul Canadei...se pare insa ca e cumva o polita platita danezilor, care prin 1984, au tras si ei o vizeta pe insula, au lasat colea steagul danez, alaturi de o sticla de coniac si o scrisoare cu urari de bun venit, adresata "vecinilor"...hehehe

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

revin ca acu' mai citii din mesaje

lilanda, super veste, in sfarsit se intampla ceva interesant, un razboi danezo-canadian . incepem pariurile?

hehe, Mara, io as fi achizitionat una d'aia doar asa de distractie da' Alain cica 'nu e frumos sa-ti bati joc de cei mai slabi ca tine '. na, morala.

lena, si p'aci ploua si e frig, nu prea se inghesuie deocamdata lumea la Paris Plage da' asteptam si zile mai cu soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

feti;i si voua va apare nenea ala cu stelute pe el, ce haios este ...doruleatza este bestiala riviera pariziana, wow...mi s-a facut dor de Seinne si toata minunatzia aia de oras...daca as vrea sa locuiesc intr-un big city ca sa zic asa, p-asta l-as alege sigur!

arborel, pai da, evident tzin cu ursii polari .

Hans, mama ce nume, greu rau ...mey nu v-am zis ca am vazut vreo 3 filme facute in Ijsland si deja vreau la anu sa mergem acolo, arata ireal, ca de pe luna, excelent, foarte salbatic, evident in vara, ca iarna devii brusc turture, cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

deci incep io, pariez pe canadika ca e mai mare, e mai aproape de insula si are si ursi polari...daca era norvegika contra canadika, nu stiu zau pe cine pariam ca si aia are ursuletzi pufosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

marutza, saru'mina de precizarile despre avast

Wow, ce fain ii la Paris!!! Cit dureaza carnavalul???

lena si voi avet pata pe Iceland, ca de dou aluni ma-nnebuneste Niels, sa merem, in vizeta. Cica in septembrie e si-un festival international de rock, dar e si intilnirea "Eve"-istilor, Niels fiind membru cu trei profile (eve- e un joc de-a razbelul interstelar...bleah) :-))


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput