Sus... in Scandinavia (67)

Sus... in Scandinavia (67) | Autor: arboria

Link direct la acest mesaj

Vacanta placuta celor plecati!
Voi dixtrati-va, acolo unde sunteti, ca noi, ramasii, avem grija de poiana si unii de altii, daaaa?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32036&whichpage=1" target="_blank">Jurnal de chef la scandinavi 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5881&whichpage=1" target="_blank">Regatul danez; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27978&whichpage=1" target="_blank">Regatul danez (2)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26837" target="_blank">Fetele din Suedia..noi nu birfim?; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27277" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27915" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28362" target="_blank">(4)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28736" target="_blank">Sus...in Scandinavia; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29110" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30359" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30831" target="_blank">(4); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31065" target="_blank">(5); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31245" target="_blank">(6); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31505" target="_blank">(7); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31762" target="_blank">(8); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32154" target="_blank">(9); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32583" target="_blank">(10); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32816" target="_blank">(11); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32981" target="_blank">(12); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33248" target="_blank">(13); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33614" target="_blank">(14); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34363" target="_blank">(15); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35108" target="_blank">(16); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35394" target="_blank">(17); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35759" target="_blank">(18); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36012" target="_blank">(19); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36591" target="_blank">(20); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36957" target="_blank">(21); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37288" target="_blank">(22); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37492" target="_blank">(23); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37656" target="_blank">(24); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38045" target="_blank">(25); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38386" target="_blank">(26); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38628" target="_blank">(27); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39188" target="_blank">(28); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40389" target="_blank">(29); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41014" target="_blank">(30); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41905" target="_blank">(31); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42676" target="_blank">(32); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43508" target="_blank">(33); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44174" target="_blank">(34); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44967" target="_blank">(35); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45507" target="_blank">(36); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46120" target="_blank">(37); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46518" target="_blank">(38); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47248" target="_blank">(39); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47685" target="_blank">(40); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48028" target="_blank">(41); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48272" target="_blank">(42); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48379" target="_blank">(43); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48629" target="_blank">(44); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48761" target="_blank">(45); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49070" target="_blank">(46); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49268" target="_blank">(47); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49302" target="_blank">(48); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49424" target="_blank">(49); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49430" target="_blank">(50); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49436" target="_blank">(51); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49630" target="_blank">(52); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49845" target="_blank">(53); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50040" target="_blank">(54); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50208" target="_blank">(55); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50376" target="_blank">(56); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50469" target="_blank">(57); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50712" target="_blank">(58); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50964" target="_blank">(59); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51323" target="_blank">(60); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51893" target="_blank">(61); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52240" target="_blank">(62); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52508" target="_blank">(63); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52788" target="_blank">(64); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53199" target="_blank">(65); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53448" target="_blank">(66);

Imnul scandinavilor:
A little bit of Mihaela in my life
A little bit of Itsme by my side
A little bit of Rayu is all I need
A little bit of Alba is what I see
A little bit of Mara in the sun
A little bit of Doruletz all night long
A little bit of Adeluci la la la
A little bit of Lalandia here I am
A little bit of you makes me your man

...si www.geezer.com/images/item/27994_img.jpg" target="_blank">mascota!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

lena, deci te tenteaza balonul, si aici e scumpa distractia intre 100-150 euro, depinde de zona

"Un barbat zbura cu un balon cu aer cald si la un moment dat si-a dat seama ca s-a ratacit. A coborat pana aproape de pamant si a zarit o femeie pe o pajiste. Apropiindu-se de ea, el i-a strigat:
* Fii amabila, poti sa ma ajuti? Am promis unui prieten ca ma intalnesc cu el, dar nu mai stiu unde ma aflu.
Femeia i-a raspuns:
* Te afli intr-un balon cu aer cald, la vreo 10 metri inaltime. Te gasesti intre 40 si 41 grade latitudine nord, si intre 59 si 60 de grade logitudine vest.
* Ei, probabil esti inginera de profesie! spuse omul din balon.
* Asa este, raspunse femeia, dar de unde stii?
* Pai tot ce mi-ai spus este corect din punct de vedere tehnic, dar tot n-am idee ce-as putea face cu informatiile de la tine, si sunt tot in ceata. Sa fiu sincer, nu m-ai ajutat deloc. Ba chiar pot spune ca m-ai tinut pe loc degeaba.
Atunci femeia i-a raspuns:
* Dar tu trebuie sa fii director!
* Asa este, raspunse barbatul, dar de unde stii?
* Pai nu stii unde te afli si nici incotro te indrepti. Te-ai ridicat la inaltime profitand de o flama care a incins situatia. Ai facut o promisiune pe care nu stii cum ai sa ti-o tii, si te astepti ca oamenii de sub tine sa-ti rezolve problema. Adevarul este ca te afli exact in locul unde te aflai cand am inceput discutia, acum 1 minut, dar brusc constati acum ca asta este din vina mea."
http://bancuri.acasa.ro/bancuri_15.html

mey, scoala aia de caini a fost de fapt pentru noi sa invatam sa ne purtam cu el si se pare ca la rasa asta trebuie sa fii foarte hotarat. noroc ca al nostru e ascultator si invata repede sper sa cumpar aparat foto maine
ne-a parut foarte rau ca n-am avut cu noi aparat, s-a jucat acolo cu cu un collie pitic si si-a intalnit parintii, niste exemplare foarte reusite

claudelu, tot la brasov?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Buna Dimineatza...
Sontic-sontic, da' vaz ca nu ne lasam de poiana..:-))
Mai, pe mine iar m-a trezit azi kilpperul vecinului (fierestraul ala de tuns gradu' viu) Taia omu' gardu' altui vecin si mai racnea si peste pirleaz la nevasta-sa. Niels a opinat ca-i iesit prea devreme la pensie, de n-are liniste nici duminica dimineatza cind ar trebui sa se duca la Biserica ...
Adeluci, hotarit tre' sa bagi picioru'-n prag la Print, ca-s escroci mai ceva decit copiii. Exploateaza orice slabiciune :-)))) Mi-am adus aminte ca eram la o terasa in Romanica ccc cind Ilie avea vreo 7 luni. La alta masa (practic sub masa) era un pui de Amstaff, sa fii tot avut vreo luna, o luna jumate. Ilie s-a indreptat spre el cu intentii de joaca...insa cind a latrat puiganu' scurt si nervos la el, era Ilie al meu sub a 5-a masa distanta!!! Is dominanti amstaff-ii, asa ca incurajeaza-l cind e vorba de socializare canina...

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

neatza, Adeluci bun bancul si io tot injinera hehe...mey, frumusele sunt, dar ma gandesc nu te ia asa o frica in balonul ala, cand te vezi pe sus, dar crez ca tre sa fie tare frumusel.


hai sa vi-o parasc pe fii mea, gunoiera a mancat azi marul cu tot cu cotor, io pana sa ma prinz, ca ea de obicei, mananca din mar, asa cu pofta cu dinti de soricel, hap...mancase fata mea, si seminte si tot...ta'su s-a pus pe un ras de nu-l opream, cica l-a vazut pe el, ca si el tot asa face.

chiar la daneji se pupa aia tot de 3 ori cand se vad, asa fac olandejii, barbate miu in romanika se pupa cu toate neamurile mele si pe romaneste de 2 ori si pe olandeza de 3 ori.

doruletzul la mai mare, si multi ani fericiti...ce mai face balerina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

oau, ce liniste, chiar ca bate vant de vacantza p'acilea.
merci la toti de urari, luati d'aci cate o sampanie virtuala

Adela, parca tu pusesei aci mai demult o adresa suedeza cu neshte suzete tare caraghioase. o mai ai? ca io o cautai sa ma mai rad un pic da' n-am mai gasit-o.

si mai treceti vere si p'acilea, mai spuneti de una de alta ce tacurati asa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Am vazut astaseara un film "Imagining Argentina" despre dictatura militara din Argentina, cu Banderas si Emma Thompson, mi s-a facut pielea de gaina pe mine, numai inte 1976-1983 au murit murit 30.000 de barbati, femei si copii...iar in 1990 Carlos Menem i-a iertat pe toti cei vinovati de acsete crime, incredibil ...nuami cei care nu trait sub dictatura nu-si pot inchipui suferinta celor din film...si ca sa va dau un exemplu, unul dintre cei care aruncau oamenii din avion in timpul dictaturii militare este tatal printesei Maxima a Olandei si a si venit anul acesta aici sa isi vada a doua nepoata...incredibil, cum asemenea criminali nu au nici cea mai mica interdictie, oare ei dintre cei care se fac ca nu vad lucrurile astea, au vazut macar o mica parte din ororile care s-au intamplat acolo si ii mai si primesc cu flori, ce o fi in sufletele bietelor mame carora le-au murit copii de mana acestor criminali, asta cred ca nu mai vad !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

doru', nu mai merge linku' dat de Adela (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42676&whichpage=9" target="_blank">uite, daca vrei sa te convingi)

am gasit io neshte suzete, www.histar.com/djs/jeff_jer/starchive/2002-03/images/teeth_pacifiers.jpg" target="_blank">asa aratau alea?


aloooo, brasovu', se aude? nu ne mai sunati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

valeuuuuu ce suzete, astea-s bune sa dezveti cupilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

'Neatza!!!
P-aici e o vreme de nici nu-ti vine sa te dai jos din pat..parca-i octombrie
Lena, vazui si io filmul de care zici, faza e ca cica realitatea o fost si mai si (am avut la scoala un coleg din Buenos Aires si am incercat sa-l mai trag de limba , cum e pe-acolo, cite dictaturi a prins... nici macar nu vrea sa-si aminteasca de Argentina si mi-a spus ca toate filmele nu-s nimic pe linga viata de zi cu zi...). Si ca veni vorba de timp liber, io ieri am citit "Povestea tirfelor mele triste" a lui Marques (cartea e nou aparuta si o gasiti pe siteul de desacarcat :-)) Vi-o recomand cu caldura, e ceva inedit pentru scrisul lui Marques si in plus, e tulburatoare...mai multe nu va zic

Gata si cu Tour de France...iesi tot Arstrong (da' am inteles ca se retrage, nu???), iar ieri Parisul cred ca era full!!!
Oare azi apare Caludelu'???

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

doruletz n-am gasit decat www.internetstart.se/bildgalleri/pics/00192.jpg" target="_blank">suzetele astea si www.billybobscandinavia.se/images/n1.gif" target="_blank">astea, da uite aici www.internetstart.se/bildgalleri/visa.asp?id=1&sida=2" target="_blank">on-off
si Multi ani fericiti in continuare

in cartea "Deception point" da Brown un cod: 1-V-116-44-11-89-44-46-L-51-130-19-118-L-32-118-116-130-28-116-32-44-133-U-130
no, il descifrati? cica s-au creat forumuri pentru dezlegarea lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Buna ziua tuturor!!! Ce bine sa te intorci acasa, in poiana...

Fu dragut la Predeal, vreme frumoasa, copil cuminte (partial), husband si mai cuminte (tot partial), liniste alea, alea... La Brasov n-am apucat sa mergem deloc ca simbata seara s-a pus pe-o ploaie cu tunete si fulgere mai rau ca la "A.gigea" zilele trecute... Si cu kinderu dupa noi... cam greu... Da' asteptam vesti de la Clau & Comp.

Am facut si ceva poze, o sa ma execut sa le urc pe net, da' sa ma luati incetisor, ca stiti ca la mine-i mai greu cu tehnica asta...

Doru, pupici si multi ani impreuna va doresc!
Mara, esti singurica? Baga un Bucuresti, sa vedem expozitia...
Annie, bafta multa! Arata-le tu de ce esti in stare!
NN, ajunsesi?

Mai viu...

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput