Sus... in Scandinavia (66)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annie_xtreme spune:

Asta e momentu cand ma oftic ca io nu pot vedea filmulete on line ca sa rad si io cu voi. Broastele insa is cool.
Stiu ca nu va intereseaza da' aici ploua cu spume, tata a plecat de la 4 la Bucuresti cu sajeata azurie si n-a ajuns nici pana acu, mijto viatza ce sa zic .
Care zicea ca are de inchiriat? Asha ceva

PSeu ca mi-a adus itsher aminte: terorijtii aia e proshti, trebuiau sa ia de aiciulea nijte sprayuri romanesti de-alea care folosesc de propulsor pe nenea amestecu' propan butan. Schije cate vrei si explozie garantata



I s-a spus "Sindrom Premenstrual" pentru ca "Boala Vacii Nebune" era deja folosit
Scandinavii stiu de ce
Jazz -poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

extremico, nu mai spune ca le dai idei!!!

bafta cu CFR-ul (ca am inteles ca acolo ar fi buba) si mai dati din ploile alea si la noi, unde e seceta de o luna si temperaturi de peste 35 de grade zilnic, de zici ca suntem in desertul Sahara! (lulutzo, iti raspund eu in locul Mihaelei in legatura cu faptul ca arata saracii obositi in pozele de la nueva York: e de la vreme! - e o caldura umeda cu smog aici, si banuiesc ca si acolo, ca e pe acelasi meridian si nu prea departe dupa etalonul american, asa incat te dezfigurezi in 10 minute de stat afara! asa arat si eu in poze, tot 'obosita', dar la mine te-oi fi gandit ca e de la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Itsmeule, nu stiu daca o sa mai gasesc io cartea aia, ca a aparut prin '95 la Nemira. Ii zice "Conjuratia imbecililor".

In alta ordine de idei,
Ilie, sa traiesti cu numele!

Lil', cand il imortalizezi? Iote, cam www.mycraftshowroom.com/tr-famouspaintings/TR-Accolade-Collie-Sassy2.jpg" target="_blank">asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

arborico, aia e !!! (vezi daca n-o au astia la descarcat pe internetu' asta)

Ilie
, la multi ani si happy birthday (sa nu bei prea mult ca o sa arati 'sifonat')

gata, pipal, ce-i prea mult nu-i sanatos, inchei si eu ziua pe ogor, imi ajunge de la 7 azi dimineata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Itsme, felicitari si tie pentru steaua roshã, dobandita cu ocazia emiterii celui de-al 500-lea mesaj

cin'te-a refuzat, mai, la export?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

arborico, pai CTC-ul, cine sa ma refuze???
merci, m-au facut astia general de corp de brigada (general locotenent) - 3 stele!

lilanda, sa-ti traiasca Ilie! (asta e si pe post de raspuns la intrebarea arboricii)


m-am uitat si eu (in sfarsit) la pozele voastre si am urmatoarele de comentat:

- Tudorel e demential in costum de nuntas! mara, si tu si John sunteti frumosi, da' copilu' va eclipseaza de-a dreptul
- Pegasis, fetita ta e o frumoasa, iar Bubu parca e din filme. Se vede din pozele statice cat de neastamparata e! My kind of girl
- narancea, ce maini mari ai! (sau broasca e mica - asta e ceva truc, nu se poate asa ceva!)

gata, am stins becul, ca si asa ne bolunzesc astia cu economisitul curentului ca pe vremea odiosului raposat - toata ziua numa asta auzi la radio: cetateni, stingeti becurile, scoateti alea din priza, spalati rufe numai dupa ora 1 noaptea, blah, blah, blah!. Aici problema e ca de la caldurile astea insuportabile din ultima luna s-a ridicat consumul de curent electric aproape de limitele de productie la noi in judetz, (n-as fi crezut ca e posibil asta doar de la faptul ca si-a bagat lumea ventilatoarele in priza, dar sa nu uitam ce ne invata intelepciunea populara, si anume ca buturuga mica (=cetateanul care baga ceva in priza) rastoarna carul mare (=grila de curent nationala!). In concluzie se pare ca ne pasc pene de curent cat de curand, cica. Cum ziceam ca nici n-a plouat, energie hidraulica nema, asa ca ne bazam momentan doar pe carbuni, nucleare si eoliene (poti sa le uiti si pe alea, ca nici vantu' nu prea bate la noi) Of, unde sunt Portile de Fier ??? - intrebarea e retorica, ca stiu unde sunt.

OK, acuma ca v-am adus la zi cu situatie energetica nationala, pot sa va doresc din suflet noapte buena la todos

PS. pup pe toata lumea in mod egal, sunt ocupata tare zilele astea, mai trag io cu ochiul la voi dar de zis n-am timp (da' rest assured everybody ca I miss you!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

mara felicitari

lilanda vrem video si ca protagonisti Niels si Lil'
sa-ti traiasca Ilie si te vad cu nepotei (asta mi-a amintit de Tarancuta, tarancuta ... vi-o mai amintiti cu Dan Spataru, sau nu v-o lasat Pepe s-o uitati? )

narancea, iti sta in palma cum ca te-ai casatorit din dragoste ca vei avea o viata lunga deci nu e nevoie sa te lasi de

fug si io la servici ca deja mi-am facut capu' mare cu cifrele BOR-ului, ma duc sa continui cu ale BOSS-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Sa traiasca Ilie!!La Multi Ani!!

Lilanda, fa-i si tu o surpriza lui Ilie! Uite cam ca asta... ca de baut n-are voie da' bem noi si pentru el

Adela, vazui ca ai reusit sa gasesti cifrele cu pricina, io nu reusisem sa descopar nimic. O sa le studiez, e interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Buna Dimineata :-))
Ilie, va multumaste tuturor de urari si va imbie la "una mica" ...ori poate mare...:-))
itsmenuto, thanx pentru cadou... E de apreciat, mai cu seama ca ai consumat ceva curent, dezechilibrind balanta energetica ccc canadiana!!
Daca voi credeti ca io glumeam atunci cind spuneam ca Niels vrea sa cumpere doua skippere din alea, ei bine, va inselati!!! Intentia lui era foarte serioasa ...noroc ccc c-a descoperit ca-i inventie suedeza si s-a linistit!!! (zice ca n-are incredere in inventiile svensilor!!! Nu vedeti cit de rapid sa strica fermorele???
Va pupez, sa aveti o zi buna, exact asa cum v-o doriti (cu ploaie ptr. unii, cu soare ptr. altii, sa mearga CFR-ul si boss-ul sa va lase-n pace!!!) ...asa ceva


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

aaaaaaaaaaaaaa la multzi ani ilie !!! da care ilie, ala de la scularie ?????????

Mergi la inceput