Sus... in Scandinavia (66)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lena spune:

na ca aparui si io care nu plecai in concediu ci fusei un pic pe la belgika pe la prietenii nostri si inca o data ma mirai de cum trec avioanele pe deasupra bruxelului de te ia ameteala frate, te uiti sub burta lor si la coditza si stii si orele la care sunt cursele...asa ceva cred ca m-as nevroza instant, dar cica ei s-au obisnuit

Lilanda si Doruletz, vazui, astia sunt dementzi cu totii altceva n-am de comentat, maine-poimanie nu mai exista oras si tara sigura, cica pe un suspect la Londra l-au impuscat aia, politistii fara drept de apel , valeuuuuu, mie nu-mi suna deloc bine!

NN sa fi cuminte si distractie mare in romanika, si nu te plange, ca-n jermanika poti sa bagi maxim pe autobahn, ca nu se plange nimeni, e acolo ca la nebuni.

Anitzo, tie iti zic doar: bafta si daca te duci la Fribourg cum ziceai, o sa vezi ca o sa-ti placa mult, e asa un pui de cetate medievala cu poduletz impresionat, e super.

Itsme vaci, auzi la ea, sunt acisilea, cate vrei, de toate soiurile...iti trimit io daca imi trimiti si tu un urs polar, visul meu

Adela sarumana pentru informatie, io chiar ii ziceau lu barbate miu ca e imposibil sa nu fie ceva amestecatura cu vaci tibetane sau ceva, mai blanoase, inclusiv iaci, dar el habar n-avea, deci iete la ele, avem si de culorul negru, ia sa fac si io poze cu prima ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

lena acu' ma gindeam sa strig catalogu'!!! Io credeam ca te muti si esti ocupee...chiar cind se-ntimpla ivinimentu'???
doruletz apai tinara aceea, cred ca-i nevroitca de-acum saraca . N-o fi fost si la Phuket de Craciun??
Si a propos de news: azi, pe un site danez de stiri, era si una din Romania. Cica doi mosnegi de la o casa de batrini din jud. Roman s-au luat la bataie rau de tot, din cauza programului de la TV!!! Cica al mai batrin, cu aparat de oxigen dupa el, i-a ars un pumn in nas lu' alalt mai tinar, ca de-acu si ala trebe' conectat la O2....Conducerea azilului, i-a ameninta ca-i "exmatriculeaza" daca nu se fac cuminti Iar danejii nu pricep ca ccc cum poti sa te bati de la un program tv???

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

copilashi galbini de grashi



vaz ca si voi sunteti cam apatici asa, fara chef de vorba, fara chef de beutura, fara chef in general. sau ati fugit in vacanta cu toti si mie nu mi-ati spus ...o gramada la brasov, unu' in drum spre brasov...v-o fi dor de-o poiana da' nu de asta...hmmm poiana brasov...v-am prins!!! acolo ati fugit cu totii!!!

sa stiti ca io n-am luat-o razna da' nici mult nu mai am. am avut niste zile groaznice si-acum, colac peste pupaza a plecat si ion prin europa (belgia, olanda, germania, irlanda...) iar io stau cu morcovu' la dos cu toate atentatele astea...asa-s io mai panicoasa...
si aici vad ca vorbesc singura, a plecat pana si doruletzu cu antoinette balerina, si lilanda...
offf, offf, am ramas aici sa-mi plang singura de mila...

noapte buna!

unu
doi
trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

naseara!
noi am fost la scoala de caini
ploua, ploua, ploua
vreme de betie

edit: vad ca-s obosita. am vrut sa spun ... asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Lilutz te inteleg perfect si astia p-acilea se minuneaza ca de gaina care face pui vii cand aud de oameni mai impulsivi, dar la daneji mira-m-as [baidauei, nu stiu exact cum se scrie, nu va radeatzi pe sub mustetzi]....ca ccc cica ei se cred latinii nordului, asa ca....dar la olandeji daca te inerfezi nitel, te cred diliu, stiu ca la un party de romani, cu mexicani, o columbianca si un italian erau si doi baieti olandeji si cand au vazut cat putem sa ne isterizam au ramas cam muti....crez ca dupa party acela au ramas un pic nevrozati ca tanti englezoaica , ei credeau ca noi ne certam , cand discutam un pic mai aprins iar cand ne pupam la sfarsit au zis ca sigur ei nu inteleg genul asta de petrecere!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Adelutz na, daca ai cupchil mic acu, tre sa ai grija de el, sa-l duci la scoala ...zau de nu te admir, de fapt pe toata lumea care are cate un animalutz, la cat ma f...pe mine lenea zilnic, sa mai am grija de inca altcineva inafara de fii mea evident, care face cat o suta de baietzi, as fi martir curat

Si la noi de 2 saptamani deja baga ploi, acu e mai liniste, azi crez ca uita sa ploua...bucuria lu fii mea care se extazia iar la baloane, chiar asa s-a dat careva pana acu cu balonul, cica la noi e in jur de 50-70 euroi, datul, eu vreau...si sunt o multime, are unul o baza acilea si de nu e in uichend la baloane pe cer, cu duiumul, daca nu ploua evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

quote:
Originally posted by lilanda
doruletz apai tinara aceea, cred ca-i nevroitca de-acum saraca . N-o fi fost si la Phuket de Craciun??

muhahaha, da, si poate era studenta la Madrid anul trecut !!

mara, sunt p'aci da' in seara asta iesiram si noi la ca ne amintiram pe la pranz ca azi se fac 6 ani de 'mariage', hehe

lena, bine revenisi, hai ca ne mai inmultiram totusi, nu ramasa poiana goala

adela, cu fu cu baiatu' la scoala? a fost cumintel? ce a invatat el azi? ufff, de cand asteptam pozele alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

doruletzu, felicitari si o cina asaaaa.... nemaipomenita sper ca ati avut

mai, nu mai radeti de fata aia, englezoaica
stiti voi ce i s-a intamplat unui roman? ia cititi www.gardianul.ro/index.php?a=eveniment2005041904.xml" target="_blank">aici
cand e sa te gaseasca, te gaseste, nene. englezoaica aia a avut noroc!

lena, bine ca nu e narancea pe aici, ca te lua urjent in balon
si iti mai facea si o poezea, cu trecerea de la balena la balon

mara, 'aide nu fi panicata, ca nu face bine la tudor

adelu (cu accent pe u), de cand merge printu la scoala? azi a fost prima data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Dau stingerea???
doruleantza, felicitari si La Multi, Multi Ani pentru voi 3 (deocamdata!!!)
mara, tie-ti trebe' o tuiculita, bag sama ...ca pe umbla Ionu' nu-i rost de teroristi (mai ales la irlandezi...:-)) Hai incoa ccc ca facem noi terapie..
lena-balena, ma faci sa rid...auzi dajeii - "latinii Scandinaviei!!!" Cred ca ma repet, da' te invit aci sa-mi vezi socrii cum dau ei tovaraseste mina de Revelion...sau sa-l vezi pe Niels cit ii de-ncurcat cind e rost de pupaceala la romani Insa tre' sa recunosc, ca au un simt al umorului bine slefuit!!!
arborico, io nu ma rid de biata fata, ca mai auzisem de unu' (tot roman) care a facut infract, a venit Salvarea dupa el, da' l-au scapat pe jos aia de carau targa si si-a rupt si-un picior, iar, mai apoi, a avut si Salvarea -un accidnet...acu nu mai tin minte daca a supravietuit omu' ori nu
Adeluci, ce comenzi ai invatat??? :-)))
Va pup si somn usor...deci, sting lumina???

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

neatzaaa!

am deschis www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53882" target="_blank">capitolul 67

edit, ca sa zic: lena, era corect mira-m-as

Mergi la inceput