Fetele din America (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

quote:
Originally posted by amuleta

Eu zic sa organizam noi ceva mai tintit. De exemplu, sa alegem o localitate sau citeva familii si sa trimitem ajutorul direct. N-am incredere in alte metode, ca prea se fura si n-ajung lucrurile unde trebuie. Si eu cred ca hainele sint inutile, oamenii aia au nevoie de mincare, bani si sapun.



de acord. nu pleci tu in curand in tara? ar fi grozav daca ai putea duce niste bani, am salva comisionul bancii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Am gasit pe la episodul 41, dar doar discutii, nu si descrierea exacta a actelor necesare, de unde le iau, etc.

Multumesc.



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cleomax, multumesc de link, am acum formularul. Nu stiu insa restul actelor si pasii de urmat.



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Eu banii pot sa-i duc dar unde-i dau ? Are cineva cunoscuti directi in situatie disperata, sa-i putem contacta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

In alta ordine de idei, va recomand filmul "Charlie and the chocolate factory", mergeti neaparat cu copilul. Mi se pare mai bun decit "Willy Wonka" priginalul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

in tara lumea s-a mai mobilizat. ieri, in vrancea au sosit tiruri cu mancare, haine si medicamente. de asemenea, crucea rosie va trimite ajutoare pentru sinistrati.

_
"I'll make him an offer he cannot refuse"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Am avut un weekend minunat, copilele vesele din Warren au poposit vineri pe aici si.. m-au "rapit" pana astazi, au fost extraordinare! Am fost la Detroit, care, contrar povestilor sumbre are un centru foarte interesant, cladirea General Motors care are expuse neshte modele mortale de masini di prin anii '50, altele mai noutze in care poti sa te sui sa le studiezi mai indeaproape, fel si fel de magazinase, combinatii interesante de sticla, piatra si alte materiale, tavane de sticla, palmieri.. apoi cheile raului, cu vedere la Canada, un monument in amintirea miscarilor sindicale, trenulet suspendat, cladiri tipice americanesti de prin prima parte a secolului imbinate cu arhitectura re-moderna de la GM.. Apoi tot weekendul am tinut-o intr-o petrecanie, vorbareala si plimbareala Andrushka, Feriguta, Ghiza

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fetitza spune:

H. Am si eu o mica intrebare daca ati putea sa ma sfatuiti. Vrem sa mergem in RO in august si ne gindeam sa inchiriem o masina pe otopeni, mai precis un minivan. Stie cineva preturi bune, sau cum ar fi cel mai bine sa facem? Dpa aterizare trebuie sa mergem la Iasi cu multe bagaje si 2 copilasi mici si sa stam acolo 3 saptamini. Daca cineva dintre voi a practicat chestia asta tare mult m-as bucura sa aud ceva pareri si sfaturi. Am postat si la Generale si m-am gindit sa vorbesc si cu voi aici din America. Multumesc din suflet si pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Fetitza ti-am raspuns si acolo, dar iasa scump o masina pe 3 saptamani inchiriata din RO, de cenu zburati in austria, sau germania, masinile ies mult mai ieftin inchiriate de acolo. O zi buna si calatorie placuta.
Pt cine a intrebat de ce ii trebe la bb (sorry sunt pe graba), la Julian nu i atrecut iritatia de la poponet cu nici o crema din magazin, absolut nici una, asa ca am pus ulei de floarea soarelui la incins, dupaia l-am lasat la racit si l-am uns bine la fiecare pampers schimbat.
In rest suna pediatru pt orice, in special pt febra.
Atat am avut de adaugat in plus de ce au zis fetele.
O zi buna



Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fetitza spune:

Multumesc Gabi. Dar tu stii ca biletele sint cumparate de citeva luni, si apoi stii de ce nu vreau sa zbor din alta tara, mi-ar lua 2 zile sa ajung la Iasi. Fiind prima vizita dupa atitia ani nu avem timp sa calatorim prin alte tari acum. Poate alta data.
Ma gindeam ca cineva a avut vreo experienta in privinta asta si pot auzi pareri ...daca se merita sau nu. Pupici.

Mergi la inceput