Fetele din America (46)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Eu i-am dat basinetul meu unei prietene romance, cu conditia sa mi-l dea inapoi ca stiam ca mai mult de 3 luni nu-l poate folosi, si o sa-mi prinda bine pentru al doilea prunc.
Simina, eu beau green tea, dar zau daca pot sa rezist la un latte - doua pe saptamana. . .

Syracuse, tare mult mi-as fi dorit sa fiu intr-o zona mai populata cu romani, ca si eu sant in cautare de parteneri de conversatie in limba romana pentru baietii mei. Imi place ca te ocupi din timp.

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia." (Charles Schultz)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Cu imprumut, adica ea ar vrea sa mai aiba un copil si daca e fetita sa-i dau lucrurile inapoi. La inceput m-am cam piscat de . Mi se parea aiurea sa stau sa am grija de lucruri sa nu le stric, patez, etc.. Cu obiectele e altceva, normal ca le dai inapoi.
Dar acum mi-a mai trecut. Tocmai m-am intors de la intilnirea cu ea si s-a carat biata fata taman din LA (e in vizita la rude pe aici) cu doua pungi imense cu lucruri, un bouncer, un legans, un Moses basket. Chiar ca m-a scutit de o groaza de cheltuieli. Pina la urma mi-a spus ca daca hainele sint OK dupa ce termin cu ele, sa i le dau inapoi, daca nu nu. Mi-a dat doar citeva pe care ar vrea neaparat sa i le dau inapoi.

Syracuse, sa stii ca eu te tin minte. Am inceput sa fiu activa pe DC chiar cind erau niste discutii tari de tot la "calatoriile sufletului" despre America vs. Romania. Tin minte ca mi-au placut parerile tale, dar cum eram la inceput, pina am citit eu totul s-a stins flama si nu mai avea rost sa intervin. Dar cred ca a fost mai curind de un an, ca eu nu-s de un an pe DC.
Eu am ceva prieteni romani in Atlanta, unii cu copii. Iar ei au o gasca mare. Daca vrei te pun in legatura cu ei. Cunosc chiar un cuplu f. misto care are o bucata de 3 1/2 si una de 3 luni. Bucata de 3 1/2 ani e saracu' trilingv, ca ta-su vorbeste cu el nemteste, asa ca bietul copil abia a inceput de putina vreme sa ciripeasca. In toate trei, fireste.

DPN 31.10.05

Mergi la inceput