Costa Brava / Costa del Sol?

Costa Brava / Costa del Sol? | Autor: CRIXIA

Link direct la acest mesaj

Intentionez sa-l invit pe sotul meu intr-o excursie! Vrem sa evadam, sa ne relaxam.... ar fi potrivite statiunile din jurul Barcelonei? Care? Vrem : plaja, soare, mare, distractie dar si posibilitati de vizitare a oraselor apropiate.
A fost cineva? Cum este?

Racushoarele Cristina& Alexia
crixia@gmail.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Crixia, de ce nu astepti finalul lui august, inceputul lui septembrie?? preturile vor fi mai bune si temperaturile mai acceptabile.
Eu am stat in Castelldefels. e frumos si aproape de Barcelona (cu trenu citeva statii). plaja draguta ...


***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

uite live webcams din Lloret de mar de pe costa bravaaaaaaaaaa
eeeeeeeeee misto dar mai mult nu mai povestesc ca undeva la un capitol i-am impuiat lu una capu hahahahaha

http://www.lloretguia.com/index_e.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramba spune:

Si noi ne-am hotarat sa mergem anul asta in concediu intr-o statiune pe langa Barcelona. Mie mi-a atras atentia statiunea Lloret del Mar pentru ca este la 60 km de Barcelona, deci se pot face usor excursii acolo. In statiune este si un Aqua Magic (sau cum s-o fi chemand). Am gasit si hotelul: Royal Beach **** cu sistem all inclusive, sejurul de 7 zile costa 530 Euro/pers cu tot cu avion. In acest pret sunt incluse, parca si 2 excursii: una la Barcelona si una la niste manastiri.
Am ales sistemul all inclusive pentru ca am inteles ca bauturile (inclusiv sucurile sau apa) sunt destul de scumpe si diferenta de pret intre all inclusive si demipensiune nu este foarte mare.
No suntem un grup de 8 persoane si plecam probabil in jurul datei de 1 septembrie.
Te rog sa imi spui si mie ce te hotarasti pentru ca nu am facut inca rezervarile si poate gasesti tu o varianta mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

la costa brava merge mai ales lumea care vine cu masina, caci este imediat cum intrii in spania din frantza, si ok nu este asa departe de barcelona , sau cei care le place sa se scufunde in mare, caci malul este stincos si ai mai multe de vazut in apa.altfel este foarte aglomerat, mai ales lloret de mar.
daca este sa ajungi cu avionul atunci ia tennerife si mai ales in septembrie cind pretzurile scad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Ramba, la ce agentie ati gasit oferta aceasta? Imi poti da un link?

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 2 luni) si Ramona (3 ani si o luna)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Liris, nu plec maine! Asa vrem, sfarsitul lui septembrie!
Ai zis "plaja draguta".... la ce sa ma astept, fata de ce stim(fata de litoralul romanesc)? La ce sa ma astept? Cum e cu trenuletul de coasta? Misto??!!


Ramba, datele oferite de tine le-am cules si io de la diferite agentii! Tot Royal Beach vrem sa alegem si noi, tot pe motivul all inclusivePoate ne intalnim pe acolo! Numai ca ma tenteaza si Tahiti Playa din Santa Susana pentru motivul ca se afla pe plaja.

Narancea, zi si mie sa citesc unde ai batut-o la cap cu povesti despre Lloret del Mar

Racushoarele Cristina& Alexia
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Sfirsitul lui sept is just fine.
Unde am mers eu, la Castelldefels, era o plaja cam ca la mamaia, insa larga si cu nisip fin. apa frumoasa, culoarea aia specifica mediteranei. curata desigur.

sa te astepti? pai pot sa-ti spun mai multe cind vin la Cta, intr-o sapt. spaniolii din zonele turistice sunt destul de cosmopoliti, vorbesc engleza. trenul cu care se ajungea in resortul asta, incepea ca un metrou, pe sub pamint si ajungea la suprafata cind iesea din Barcelona, vreo juma de ora parca se mergea.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

pai nu mai stiu, era una din canada parca de intreba de concediu in spania, si prima data i-am dat cu peniscola linga taragona, puneam si poze cu casele la care stam noi bla bla si apoi daca a zis ca sta numa 4 zile i-am zis sa se opreasca la lloret de mar si iara bla bla bla, ca ma durea pe mine urechiile decit vorbeam hahahahaha da nu mai stiu cum se numea debatul deschis de ea, parca chiar numa concediu in spania se numea



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramba spune:

Acum revazand ofertele mi-am dat seama ca nu sunt 2 excursii incluse ci doua spectacole.
Este interesant sa stai la un hotel situat pe plaja, mai ales daca are plaja proprie cu sezlonguri care nu se platesc.
Am inteles ca acolo nu prea poti sta pe cearsaf si sezlongurile sunt destul de scumpe, iar daca pleci la pranz la hotel s-ar putea sa trebuiasca sa platesti din nou.

Mergi la inceput