Viata in Germania (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Fetele am nevoie de sfaturile voastre

Pentru ca nu mai este mult pana voi naste am inceput sa fac listuta cu ce mi-ar fi necesar din Romania sa imi aduca mama, respectiv soacra.

M-am gandit la ceai sau sirop pentru colici, alta idee nu am.
Voua ce v-a mai trebuit?
Ceaiuri - de care si pentru ce sunt bune, medicamente...
Si orice altceva la care nu imi sta mie gandul acuma, dar care mi-ar fi utile sa le am in casa.


Numai bine,
Katink si dulcineea mea 34+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

alina noi avem la T online si platim 20 (fara telefon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Katink, mi-a spus cumnatzica ta ca te gasesc aici, si am intrat sa te salut si sa iti doresc multa sanatate si cea mai frumoasa si sanatoasa bebitza.
Din pacate nu stiu ce sa iti zic ce sa pui pe listutza, eu sunt la faza de dozari hormonale inca :-) dar sigur iti zic fetele.

Pupici la toata lumea!


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Katink, vezi ca la "Viata in Germania" de anul trecut era aceeasi intrebare scrisa de o viitoare mamica si care a primit (parca)niste raspunsuri!

Nastere usoara si BB sanatos!

Alex

Mult noroc!


mergi la Viata in Germania (7 ) pagina 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Multumesc mult Catrinel_17, va doresc sa va dea si voua Dumnezeu cat mai curand un bebelus!

DidiAlex multumesc, stiu ca anu trecut intreba Lauraa, dar sincer nu m-am gandit sa caut la subiectele din urma, e ca si cum as cauta acul in carul cu fan... poate totusi imi spune si mie cineva ce sa mai "comand" din Romania.
Daca nu, i-au la puricat fiecare capitol


Numai bine,
Katink si dulcineea mea 34+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Katink, nu da degeba bani pe ele ca sirop de colici iti da medicul gratuit si e si f bun. In general nu ai nevoie de nici un medicament din romania, nu-ti face depozit ca ai sa le arunci dupa ce expira:) Supoz de paracetamol iti da tot medicul gratuit, supozitoare Viburcol la fel. Asta e sfatul meu: medicul os a stie exact ce ai si ce nu nevoie, in plus astea de aici sunt mai bune si ... gratuite!;)

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Katink,mie mi-a adus mama picaturi Bonnisan pt colici si pe fetita mea au ajutat-o,sunt naturale,regleaza tranzitul.
In rest,eu nu am avut nevoie de nimic din tara,toate mi se pare mai de calitate aici:cosmetice,ceaiuri,etc.

Nastere usoara iti doresc!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Multumesc fetele pentru sfaturi!

Alina, de Bonnisan am citit ca ar fi bun ca e pe baza de marar... Daca si tu spui ca a avut efect la puiuta ta, pe asta o sa il comand si eu.


Pupici,
Katink si dulcineea mea 34sapt. + 6zile

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna spune:

Si baietelul meu a luat Bonnisan si a fost foarte bun, il recomand mai departe.
In rest, dupa cum zicea si Cristina, e mult mai simplu sa iei ce-ti recomanda medicul de aici, in general nedicamentele de aici sunt mai bune si mai ales gratuite :).

ariadna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna spune:

Si eu iti doresc nastere usoara, Katinka!

ariadna

Mergi la inceput