Viata in Germania (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Buna fetelor, i-am luat costum de surf lui Aldo, ia uitati-mi aici feciorul, cu specificatia ca pozele sunt facute din pacate in baie ca e vremea imposibila momentan: http://community.webshots.com/photo/403405995/403405995LtJrPrMai dati stinga dreapta, mai sunt citeva.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Micutul tau viking e tare frumusel, sa-ti traiasca !
Am pus de dimineata oarece banuti in pliculetz pt. Sabina si
ti l-am trimis.
Pupici


Carmi 27+ si bebe Fabiano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Scump foc Aldo al vostru! Sa va traiasca!

Am pregatit si eu plicul, cobor acuma la posta sa il trimit. Sper sa nu ma apuce nascutul pe acolo



Pupici,
Katink si dulcineea mea 38sapt. + 5zile

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Fetelor, poate cineva sa ma lamureasca daca aici, in Germania,
cezariana la cerere e suportata integral de casa de asigurari
sau nu?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Aoleo Katink acum vad ca mai ai putin, mai ce-a mai crescut burtica Dar mai tine acolo pe bb mic la caldurica acolo vreo 10 zile Mersi Carmi si Katink!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by Carmi

Fetelor, poate cineva sa ma lamureasca daca aici, in Germania,
cezariana la cerere e suportata integral de casa de asigurari
sau nu?
Pupici



Eu am facut cezariana la cerere si nu am dat nici un banut. Acuma nu stiu ce sa zic, cred ca ar trebui sa fie si medicul de acord sa-ti dea un fel de "recomandare". Daca tin eu bine minte dr. meu a zis ca daca aleg cezariana el e de acord si zice ca a fost necesitate medicala sau asa ceva. Si chiar a fost, abia nascusem cu cezariana si nici el nu prea voia sa-si asume riscul. Dar, in principiu, nu platesti nimic.
Katinkuta, nastere usoaraaa!!!!

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Multumesc Cristina! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine.

Laura, gata am pus plicul. Sper sa ajunga cu bine si cel mai important sa fie de folos micutei Sabina.



Pupici,
Katink si dulcineea mea 38sapt. + 5zile

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

fetele,
am si eu nevoie pliz de niste pareri de la mamici.
piciu meu a facut 4 luni,dar inca nu as vrea sa incep diversificarea .asa mi a recomandat si medicul,adica de la 5 luni ca acu e prea devreme totusi.
am discutat si cu moasa si mi a zis ca pana incep cu fructe si legume as putea sa i dau hafer flocken sau smelz flocken-scisei bine?-.dati mi si mie niste idei va rog.cum se prepara hafer flocen(fulgi de ovaz,nu?)cu apa sau laptic(praf)?papica finala e sub forma de crema banuiesc,nu?
scuzati mi nestiinta ,poate ma luminati si pe mine mai bine.
eu luasem neste borcanse hipp cu früh karotten si milder apfel dar parca as maia stepta 3 sapt pana sa i dau.
mersic mult!
vikinga,
aldito e un frumos!cu asa mamica frumoasa nici nu i de mirare!daca ies azi din casa pun plicul.in caz ca nu,maine sigur pleaca spre tine.
katink,
nastere usoara si bebel sanatos tun!e fetita sau baietzel?ca io mi s in cautare de nora

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Zuzunaki multumim de complimenete, te anunt imediat cum ajunge plicul.Nu stiu ce sa-ti zic cu diversificarea ca al meu Aldito a papat numai lapte pina la un an! Timp in care eu l-am incercat cu de toate! Dar nu a vrut sub nici o forma!Dar stiu ca cerealele de aici sunt multe cu lapte in continut, tu tre sa pui numai apa pina iti convine cam cum e compozitia. Daca iei simple fara lapte poti adauga si ceva lapte praf de care ii dai tu si-i faci asa cu un piure mai lung. oricum asa de mititei nu papa mai multe de citeva lingurite. Si daca vezi ca nu ii place sa nu-l fortezi ca are tot timpul pt mincare solida. V-am vazut pozele, ai o familie foarte frumoasa si piciul mic va intreceVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

zuzu, daca piciul se satura cu laptele tau, eu nu i-as da altceva. Cred ca Haferflocken aia sunt pt cei care nu se satura.
Cu diversificarea poti incepe de pe acum incercand alimentele sa vezi daca ii priesc sau daca e alergic la ceva. Ii dai cate o lingurita mica pe zi si vezi cum reactioneaza. Nu e de fapt diversificare, dar apoi cand incepi ai sa-i poti da mai mult. E f bine ca mai astepti, ca lapticul tau are de toate.

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput