Copii nascuti in 1999 (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Nu i-am facut niciodata vaccin antigripal, habar n-aveam ca exista si unul homeopat. Nu i-am dat oscilococinum, ce-i asta?
Vad ca sunt complet rupta de realitatea medicala.

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Buna, iaca am revenit si eu.

Nora, a fost buna treaba cu homeopatul. I-a dat lui Tudor niste pilule de-ale lor, dar a doua zi, pana sa apuc sa i le dau, s-a plans ca-l doare urechea. Asa ca l-am sunat pe doctor, si m-a pus direct sa-i dau paracetamol si picaturi de nas si de urechi, si sa-l duc la ORL-ist daca-l mai durea si a doua zi. (Asa ca m-am linistit ca, in situatii acute, merge pe carari batute).
Apoi a luat tratamentul homeopat (deja de doua ori, la o saptamana distanta) si i-am pus in nas spray cu apa de mare si de 5 ori pe zi - si este nemaipomenit de bine, abia daca mai tuseste seara la culcare putin, si mai are doar cate o nara infundata. (In conditiile in care anii trecuti nu-i trecea tussea cu nimic pana-n iunie - si tuse, nu asa)

In rest, cochetam cu tenisul - maine avem intalnire cu un potential profesor - va mai povestesc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Eu l-am tratat homeopat pe Vladut de otita anul trecut de Craciun si am fost foarte multumita .Au si spray-uri nazale si ptr urechi uleiuri .
Sotul meu s-a tratat cu rezultate spectaculose de o ciuperca pe picior urat de tot asta dupa ce am alergat pe la toti dermatologii din Bucuresti un an de zile si am dat o carca de bani pe medicamente .
Din ce stiu eu exista si salvare homeopata .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Fetelor, imi spuneti si mie ce este oscilococinum?

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Crini pe pagina anterioara am dat un link pentru Camelia ,un subiect de la Clinica Virtuala unde se discuta de acest vaccin homeopat antigripal.
Miru ati fost la tenis? sunt si eu curioasa sa aflu cat costa ora si cu ce trebuie sa mergem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Zana,
Pana la urma nu ne-am vazut cu profu' de tenis, ca sambata a fost frig si nu s-a facut. Am vorbit la telefon si a ramas pe joi. N-am inteles prea bine cum sta treaba, ca a zis ca fac si iarna, am impresia ca ridica un balon peste teren cand da frigul si nu apucasera sa o faca, nu stiu.
Noua insa ne vine peste mana programul, care este gandit pentru copii de scoala, totul se termina la 6 seara, pe cand eu la 5 de-abia termin serviciul si-i iau de la gradi. Locul unde am fost este in Tei , la "Studentesc", n-ar fi departe de casa, dar nici la indemana pentru bunici de mers pe jos prin orice fel de vreme...

Daca altcineva mai stie alte variante, sa mai povesteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Miru noi cred ca o sa incepem in primavara, iarna e frig.
Am gasit un teren dar nu e aproape.
Si echipamentul e destul,eu am nepotelul care face,dar e mai mare, la scoala,se duce in fiecare zi.
O sa mergem la patinoar in iarna asta, am inceput sa invat anul trecut ca nu stiam...sa cad .
Voi stiti sa patinati?

zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,fetelor!
Haide-ti sa va povestesc cum a fost in excursia de la Bucuresti: -in primul rand a fost o vreme cumplit de rece in acea sambata,noroc ca a fost cald in autocar.A fost distractiv pt. copii dar f. obositor,am vizitat tot ce ne propusesem dar in mare graba,o ora la zoo,o ora la muzeul Antipa iar la 14.30 am ajuns la circ.Imaginati-va cat am tras de copii,la muzeu ramaneau nedezlipiti de minunile acelea impaiate,oricum,ne-am propus sa mai ajungem la Antipa in curand,merita vazut dar nu asa in graba.La circ ne-au placut tare mult ursii polari ce patinau pe gheata,erau atat de dragalasi...

Am inceput si noi ieri sa luam oscilococcinum,le dau copiilor o doza saptamanal si vit.C,sper sa le mai intaresc sistemul imunitar caci se anunta o iarna cumplita,cea mai geroasa din ultimii 10 ani.
Va pup !

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Zana, multumesc, nu dadusem atentie linkului.
Camelia, ma bucur ca v-a placut excursia si cred intr-adevar ca merita sa revedeti Antipa. Bunica mea imi povestea ca ea, cand era eleva mergea in fiecare saptamana acolo, ca stateau in zona.
Cand am fost in tara am dus-o si noi pe Theodora la circ, dar nu i-a placut. Sincera sa fiu, nici mie, l-am gasit saracacios. N-au fost trapezisti bravi, nici cei cu salturi, nici clovni - decat Doru Octavian Dumitru deplorabil in rolul de prezentator-clovn.
Dar inteleg ca voi ati vazut alt spectacol, poate mai incercam anul viitor.

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Intr-adevar,a fost alt spectacol,pana la Craciun este in Bucuresti circul mare din Moscova cu profesionisti de mare clasa,spectacolul s-a numit "Castelul de clestar",totul a fost pe gheata,jonglerii,acrobatii,dresuri de ursi polari(dresura unica in lume),de pisicute si porumbei...
La noi in Craiova a venit 2 ani consecutiv circul Pironkov,o porcarie,fetita mea a zis ca nu-i place deloc la circ dar dupa ce l-a vazut pe cel din Bucuresti si-a schimbat parerea.

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput