Copii nascuti in 1999 (2)

Copii nascuti in 1999 (2) | Autor: Nora

Link direct la acest mesaj

Continuarea de la "Copii nascuti in 1999":

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=10&TOPIC_ID=34883#914362

Ianuarie
7.01.1999 - Miruna Ioana Mureseanu- Zeeva "Zeeva"

Februarie
26.02.1999 - Stefan- Gabriela Ionica "Gabriela Ionica"

Martie
26.03.1999 - Teodora— Corina_Paraianu “Corina”(web)

Aprilie
14.04.1999 – Diana – Loredana “Loredana”
14.04.1999 – Bianca – Laura_t “Laura”(web)
18.04.1999 - Mihaita - Alexandra "Serenity"
20.04.1999 – Andrei Mihai – Nora “Nora”
30.04.1999 - Smaranda Elena - Oana "hana72"

Mai
04.05.1999 - Georgiana Gabriela - Camelia - "Camelia72"
15.05.1999 - Tudor - Miruna - "Miruna Enescu"
15.05.1999 - Georgiana- Sara - "Saraq"
17.05.1999 - Theodora - "Crini"
22.05.1999 – Ozana – grati.ela “Gratiela”
24.05.1999 - Radu - "Simonna"
25.05.1999 – Raul – Kitty

Iunie
13.06.1999 - Maria - Julia "juliafin"
13.06.1999 - Nicolas - Julia "juliafin"
21.06.1999 - Vladut - "Stinu"

Iulie
05.07.1999 – Alexandru – Onix “Ramona”

August
04.08.1999 - Vlad - "Carmenbur"
06.08.1999 – Iris – Doina "Iris"
06.08.1999 – Catalin – eLaura “Laura”(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=eLaura" target="_blank">web)
27.08.1999 - Rares – Laura_Oprescu “Laura”
27.08.1999 – Diana Andreea Alexandra – tynadiana “Tyna”
?.08.1999 - George - "Amuleta"

Septembrie
01.09.1999 - Miruna - "Zana"
09.09.1999 - Maria Alexandra - Alexa "Alexa121"

Octombrie
08.19.1999 - Patric - Dana - "DanaR"
23.10.1999 - Miruna Andreea - Cristina "cris68"

Noiembrie
08.11.1999 – Luca Gabriel – Pupesita “Mihaela”(web)
18.11.1999 - Stefania - Carmen "Cara_b"

Decembrie
07.12.1999 – Sanziana – Cristina “Cristina”(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Cristina" target="_blank">web)
14.12.1999 - Andreea-Stefana - "Deea99"
17.12.1999 - Andrei Mihai - Simona "simonasirbu"(www.andreimihai.3x.ro" target="_blank">web)
21.12.1999 – Andrada – April
(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=april" target="_blank">web)


Nora

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozi a avut ultima serbare la gradi. A fost atat de emotionant! Din toamna incepe scoala... ea este tare nerabdatoare, eu mai putin. Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Tudor mai sta un an la gradi, dar la serbare, cand au inceput sa spuna copiii din grupa pregatitoare textele cu "adio, gradinita draga" etc, mi-au dat lacrimile de n-am mai putut, radea sotul meu de mine, zice, la anu ce-ai sa mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:

Cam tarziu ma alatur si eu:
Patric Rusu - nascut 08.10.1999.
Azi e cam trist ca il doare o masea - m-a sunat la servici sa imi spuna treaba asta. Am sunat dentistul si l-am trimis cu buni de urgenta caci vine sambata si nu mai gasim pe nimeni.
In rest e fericit ca zine ziua lui si ca vom pleca la mare...
Asteapta sa primeasca Hearry Potter - cartea, una din ele nu conteaza si promisiunea e promisiune. Ii plac mult cartile de povesti a avut rabdare sa citim deja de doua ori Vrajitorul din Oz si multa vreme a fost cartea lui preferata. Acum citim Micul Print.
Si va urma desigur Harry Potter.
Va sarutam si va uram numai bine.
Dana Rusu & family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Acum v-am descoperit.Va rog sa o treceti pe listuta voastra si pe printesa mea -Georgiana-Gabriela -4 mai 1999 din Craiova.Este o tauroaica vesela si "lipicioasa" care-mi spune de "n" ori pe zi ca ma iubeste.Acum este in vacanta la bunici si-mi este tate dor de ea dar ma consolez cu "micul print"-Mihai-Daniel-1 an pe 23 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dana, Camelia, bine ati venit, v-am trecut copilasii pe listuta!

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

MULTUMESC,NORA!Georgi a venit de la bunici in urma cu 2 ore si vrea la mare,este tare nerabdatoare,pana in august i se pare o vesnicie.Nici noi nu vom merge la scoala anul acesta,mai "copilarim" 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dana, i-am citit si eu lui Andrei din "Micul Print", i-a placut mult, e o carte minunata.

Camelia (si pe sora mea o cheama asa, e plecata in Canada si am avut o emotie doar scriindu-ti numele, nu am mai vazut-o de 3 ani), noi mergem anul asta la scoala, in Belgia e obligatoriu: toti copiii nascuti in '99 incep scoala anul asta, chiar daca nu au implinit 6 ani! Oricum eu vroiam sa-l trimit, are multa nevoie de disciplina, e cam zapacit si dezordonat.

Pupicei,

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Ne-am intors de la Disneyland! A fost frumos, copiii au fost super incantati, eu mai putin. Sigur, e haios sa te intalnesti cu diverse personaje din filme cunoscute, sa vezi casute si locuri de poveste (la propriu), samd. Doar ca mie mi s-a parut extrem de comercial totul, cumplit de aglomerat (cea mai mare parte din timp am stat la cozi) si nu neaparat de bun gust. Parere personala, vorba lui Marius...

Ne-am plimbat in casuta Albei ca Zapada, in cea a lui Pinochio, am vazut spectacole cu "Lion King" si "Lilo&Stitch", am zburat cu Dumbo, am vazut parada(frumusel, dar nu am cazut in extaz), am facut turul parcului in trenulet, ne-am jucat la Corabia Capitanului Hook, am fost la "It's a small world". Cea din urma a fost, fara indoiala, cea ma frumoasa dintre toate, un cantecel frumos despre prietenie, indiferent de coltul de lume din care vii. O plimbare cu barcuta prin toata lumea, cu papusele imbracate in costume traditionale din toata lumea (inclusiv Romania), chiar foarte frumos!

Copiii au fost cumintei (noroc de vesnicul nostru carucior, cu placa atasata pentru al doilea copil) si sanatosi.

Cam asta. Concluzie, data viitoare cand mergem la Paris sau in alta parte, ne ducem direct la Cite de Sciences,la muzeu, samd. Cred ca traim intr-o lume in care comercialul (incluzand aici Disneyland-cu papusi Barbie sau ActionMan- sau MacDonalds) au cucerit mult prea mult teren. Nu putem lupta impotriva acestui fenomen, dar putem incerca sa le inducem copiilor nostrii gustul pentru valoare. Restul mai depinde si de ei...

Poate am inceput sa tin lectii, nu e dorinta mea. Doar ca am fost mirata sa intalnesc in acest Disneyland, visul oricarui copil, atat de multe magazine, tarabe, vanzatori ambulanti, etc, etc. Toate acestea dominau... Sa nu vorbim de preturi: rochii de printesa din eu-mai-stiu-ce-poveste cu 56 EUR!!! Brrr...

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

George va merge anul acesta la Kindergarten, un fel de an pregatitor inainte de scoala. Face sase ani in august si nu-i pasa decit de roboti, macarale si nave spatiale. Vorbeste asa de mulr ca uneori ma exaspereaza, alteori e foarte laconic. Poate sta doua ore in fata jocurilor de calculator cu literele dar nu ar asculta o poveste mai mult de zece minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Ce mai faceti, mamici si pitici?

Noi suntem singurei ca doi porumbei, copiii sunt in Romania la bunici, fericiti la maxim ca sunt in vacanta si pot face o gramada de prostioare si nici macar nu le e dor de parintii care le-au dat viata!

E prima oara cand ii lasam in tara cateva saptamani si, pana acum, pare a fi o experienta reusita: Andrei si Victor sunt fericiti, parintii mei la fel, cu totii sunt sanatosi si voiosi, ce ne putem dori mai mult?

Doar ca ne e cam dor noua de ei, dar ne ocupam timpul. E asa liniste in casa, putem face absolut ce vrem...nu-i rau.

Amuleta, am trecut nazdravanul tau pe lista, dar nu ne-ai spus exact data nasterii!

O zi frumoasa va doresc!



Nora

Mergi la inceput