Mi-au ADMIS !!! adoptia - fost "Mi-au respins..."

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Bafta multa astazi si asteptam vesti.

Te pup,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Multa bafta iti tin pumnii sa va dea Dumnezeu NOROC!

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Bafta muuultaaaaaaaaaa!

iti tinem pumnii pentru astazi si te asteptam cu vesti bune!



Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 32 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Imi pare rau ca abia acum am intrat si abia acum am vazut subiectul! Ma gandesc la tine, pashosha, si inca mai sper sa vii cu un raspuns bun, desi mi-e tare teama... As fi vrut sa-ti spun sa vorbesti la proces, sa spui si judecatorilor ce ne-ai spus noua (eu am citit printre lacrimi, marturisesc - ca si la Briantis si la Carmens).
Suntem alaturi de tine, uite cata lume ti-a scris! Ma rog sa ne dai vesti bune!!
Ma mai gandesc la ceva: e complicat/imposibil ca sotul tau sa solicite si sa si obtina cetatenie romana? Habar n-am, zic si eu, ca poate e o solutie...

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

NU ESTE ADEVARAT!!!
C.R.A. a devenit O.R.A. si la tribunal nu stiau nimic...au trimis adresa pe vechiul nume si la vechea adresa, si , cum era de asteptat, s- a intors adresa inapoi. Bineinteles ca nimeni nu a putut nici macar sa verifice sau sa informeze curtea de eroare in decursul a 3 luni...era foarte scurt timpul ..! Niste nemernici. oricum, presedinta a fost o femeie de treaba si a spus ca vrea un termen scurt asha ca M AU AMANAT PE 30 IUNIE.
Avocatii mei sunt foarte optimisti, fetele de la DPC sect 5 sunt sigure de reushita...eu de ce inca ma mai agit si nu imi gasesc linistea?
Pe 21 iunie implinesc 29 de ani...si ce daca? Doream sa organizez o petrecere...nu mai fac nimic...dar dupa proces, daca merge bine, va invit pe toate cu tot cu bebei la un super picnic...gasim noi unde..mergem la munte undeva..numai sa se termine cu bine.
Sunteti un suport real pentru mine si plangeam cand va citeam mesajele, pentru ca simteam ca sunt in final inteleasa. Va multumesc din suflet.
Alt caz cu care m am intalnit pe holul Curtii de Apel, este tot un recurs la o adoptie, va spun doar ca sa vedeti si voi..ce face sectia a V a civila..refuza pe banda rulanta adoptii...o familie de romanni, in care doar sotia face cerere de adoptie, primeste atestat , totul ok..tribunalul o respinge pentru ca sotul are cazier pe motive economice, desi el nu adopta. Erau disperati , si au fost si ei aanati pe acelas motiv...deci..FETELOR CARE AVETI TERMENE ACUM, verificati cu protectia copilului sau avocatul, ca la tribunal sa se aiba noua adresa a O.R.A.-fosta C.R.A, ca altfel va amana si pe voi si niciuna dintre noi nu meritam sa trecem prin prostiile lor birocratice...va pup si pana pe 30 ma mai relaxez..
multi pupici si la pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relyana spune:

Pashosha, stii ce ma gandesc? Nu stiu ce ar zice avocatul tau, dar oare parerea unui psiholog in instanta nu ar fi posibila? Sa vina si sa spuna ce trauma este pt. copil despartirea dupa 1 an cu tine, e ca si cum l-ar rupe de mama lui adevarata si l-ar arunca in neant.

"Vacanta" placuta pana pe 30 iunie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


totul, absolut totul este la dosar....si psihologi si doctori si vecini si scoli, si cursuri si tot....numai ei tre sa se trezeasca la realitate...ca dosarul e super plin..iti multumesc din suflet ptr idee insa...si oricand te rog sa scrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Doamne, cum e posibil sa preferi sa trimiti niste copii in orfelinatele alea infecte in care au sanse minime de a deveni oameni, in loc sa-i lasi sa se bucure de caldura unui camin si de dragostea unei familii. E ABSURD!!! Am fost intr-o tabara in urma cu multi ani, in care erau si copii de la orfelinat. Aveau sufletele si trupurile pline de rani.
Poate Domnii avocati si judecatori nu au fost niciodata intr-o casa de copii sa vada cum traiesc. Poate au nevoie de infractori pe banda ca sa aiba ce judeca ei.
Cum pot pune noaptea capul pe perna sa doarma linistiti cand stiu ca au luat sansa unui copil de a avea o viata fericita?

Multa bafta pe 30 iunie si Doamne-Ajuta sa fie ok. Nu mai conteaza ca ratezi o zi de nastere. Dumnezeu o sa-ti dea multe altele fericite alaturi de puiutii tai. Asta iti doresc din suflet!

Luminita
31+ cu Andrei
Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Buna.Ma rog si eu pt tine si sper ca Dumnezeu sa-ti dea putere si curaj in aceasta incercare.Ma rog de asemenea sa li se deschida ochii celor in cauza.Si sa auzim cat mai curand ca esti si legal mamica a doi copii extraordinari:Maya si Luca.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Mult success pashosha, si nu uita oferta lui Adrianangi de a te pune in legatura cu directorul de la oficiul de adoptii,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelalte stele

Mergi la inceput