M-am hotarat.......adoptie(partea a 12-a)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Silvia, spune-mi te rog data nasterii lui Stefan.

Acum despre lista: nu mi-a spus nimeni parerea: scot sau schimb emoticoanele? Si eu am pus doar un nume, adica doar Alexandra nu Ionela Alexandra cum e in certefecat....Cum doriti?


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Dincolo de toate aceste discutii sunt cam dazamagita de tot ce ni s-a intamplat.Mi se pare impardonabil sa dezinformezi pe cineva in legatura cu varsta copilului,mai ales ca nu erau la primul caz.Asta ma face sa nu mai cred nimic din tot ce mi s-a spus despre parintii naturali sau despre copil.Simt ca am fost manipulata si s-a cam profitat de dorinta mea de a deveni mama.Imi pare rau ca la mijloc e un copil nevinovat.
Impulsul initial a fost sa renuntam la copil,eu mai ales,pentru ca nu suport sa fiu mintita intr-o problema atat de importanta.Sotul meu e f. hotarat si m-a convins ca merita sa luptam si nu trebuie sa sa ne dam batuti atat de usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Valiburu, daca vrei copilul nu te mai gandi la dezinformari. Ma surprinde, pentru ca la 2 luni copilul e micut, aproape nu se misca de pe loc, pe cand la 4 luni e cu totul altfel...ma rog, se poate sa nu iti dai tu seama, dar ele aveau actele in mana, nu stiu ce sa zic.
Oricum, daca il vrei, nu lasa sa te intoarca fapotul ca au gresit/mintit cu varsta. Pana la urma asta nu e asa de important. Altele sa fie pe bune, eu una continui sa fiu nelamurita in privinta mamei. Pai nu am mai auzit pana acum sa o tina undeva cu copilul pe care vrea sa il lase. Eu stiu ca daca isi exprima dorinta asta, ele pleaca si lasa copilul in spital, aici mi se pare mie ceva putred....


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Fetelor, am castigat concursul de pe DC. Astazi de ziua lui (6 luni), Andrei s-a facut cu un puzzle de la Buburuza.

Aissa, mie mi se pare ok listuta.

Pupici,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by florypop

Sa va spun ce am patit de dimineata sa aveti de ce rade. [...]


Cred ca ieri a fost o zi asa, mai speciala, si o prietena de-a mea si-a uitat masina la 1 Mai si a ajuns acasa cu 2 mijl de trasn in comun, cu bilete compostate etc... :)))

Flori, erai buna de filmat!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Felicitari Flory, inca o data si la multi ani lui Andrei !

Eu sunt fericita ca te-am arbitrat


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by vivi.vio

Am o propunere: nu se poate deschide un subiect in care sa scrieti etapele prin care se trece cu lux de amanunte ca sa intelegem si noi cele care suntem la inceput ?Ar fi nemaipomenit.
De exemplu:
-pentru atestat trebuie urmatoarele acte......le-am mai scris eu;
- dupa ce depui actele povestim in ce constau intalnirile;
- ce urmeaza dupa intalniri si cum iti dau atestatul;
- ce faci cu el si ce acte depui cand vrei sa obtii drept de vizitare;
-vad copilul si vreau sa-l iau ,de ce ai plasament sau de ce mai intai plasament si dupa aceea incredintare in vederea adoptiei, care e diferenta, cum e mai bine, etc;
[...]


Eu as zice ca ar fi foarte bine, insa cu conditia sa scrie fetele care s-au apucat de treaba anul asta, noi cele care am prins legea veche am da informatii deja depasite... Sa nu va incurcam mai mult.

In acest sens, as propune sa scriem la datele fiecareia si data la care a obtinut atestatul (ca sa stim la ce raspunsuri sa ne asteptam de la respectiva . Eu, de ex, am obtinut atestatul in 05.10.2004.

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Doamnelor si Doamnelor Mamici,
am un respect deosebit pt voi si pt dragostea voastra pt copii.
De cate ori deschid DC va citesc si va admir.
Am si io un piu nascut pe 12 septembtie 2004.
Insa un lucru m-a indemnat sa va scriu avand in vedere ca mai mult citesc decat scriu sau comentez!

Nu stiam prea bine cine sunt membri pe aici; asa ca chiar daca citeam intram si pe poze. Si, am vazut pozele Aissei si Rozei.
Cel putin la Aissa m-a frapat asemanarea dintre fetitza si tatal ei. Chiar i-am aratat poza sotului meu si i-am spus:"uite, mai sunt bebelusi care seamana perfect cu tatal lor. Baietii mei parca sunt ca doua picaturi de apa!;tata - fiu ". Apoi, la Rozi la fel am ramas surprinsa de asemanarea BB cu parintii lui.
Ulterior am aflat ca cele 2 mamici au copii infiati. Pt mine a fost un mic soc, am ramas blocata. nu mi-am imaginat asa ceva.
Deci, intr-adevar copilul preia din trasaturile celor care il iubesc.
In speranta ca nu v-am plictisit inutil, am vrut sa va impartasesc acele trairi si poate sa incurajez viitoarele mamici adoptive.
Io nu stiu daca as fi fost in stare sa fac ceea ce realizati voi.

mult noroc si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Briantis

Sa nu "indrazniti" sa va duceti la munte fara noi .Si nu sapt asta !.


Pai cum sa va lasam pe voi la greu?! Nu mergem saptamana asta! (nu de alta, dar e prea din scurt

Nu facem si noi un subiect separat, sa se vada ca avem activitate? (tb sa vedem cu cazarea, posibil de hranit copiii...)

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by aissa

Primul comentariu il dau tot eu la lista: emoticoanele puse o cam labarteaza. Le scoatem sau punem altceva?


Scoatem!! Stim noi care-s fete si care baieti

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput