URGENT - Fetita pt. adoptie

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fetelor, eu nu mai zic decat atat: cand am avut curajul sa spun ca asa se face cineva de pe forum mi-a vorbit foarte urat cum ca nu e adevarat si eu sunt o tipa care nu merita sa fie ajutata. Faza e ca am dreptate, daca nu cotizezi ca lumea nu ti se arata decat copii cu probleme. Imi pare rau ca traim aici si nu suntem lasate nici sa facem bine.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Nici pe noi nu ne lasau sa-l mai vedem ( e vorba de cei de la spital ) desi aveam aprobare de la DPC sa-l vizitam .Deja i se gasise alt cuib ( si banuiti ca se cotizase bine , nu jucarie ) .
S-au linistit insa cand au intervenit verisorii mei care sunt procuori .
Si eu am mai spus ca astfel de lucruri se fac , si pe fata , si vorbeam din proprie experienta , pentru ca mi s-a sugerat intr-un alt judet , ca e nevoie de ,, o sponsorizare " .
Cand il privesc cand doarme pe Stefanut , uit de toate aceste minuni . Doar ca acesti copii , repet a mia oara , au dreptul la o sansa pe care anumite persoane o cantaresc in valuta . Despre aceste lucruri , mafia din spitale , trebuie neaparat sa se vorbeasca la emisiunea despre care se vorbea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Nu stii ca bunele intentii trebuiesc aspru pedepsite? Acum m-am mai linistit, m-am luminat (oare?), sunt tot mai convinsa de ideea asociatiei care s-ar putea implica pentru ca acest sistem mafiot sa nu mai poata actiona doar in interesul lui. Am sentimentul ca in timp lucrurile si mentalitatile se pot schimba, dar pentru asta este nevoie de OAMENI in adevaratul sens al cuvantului. Ma mai gandeam la lege si la modul in care este aplicata. Practic transforma copilul intr-o marfa si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Mimsi, daca ai nevoie de o vorba buna la Sectorul 5, te ajut si eu, direct la sefa!
Iti tin pumnii si sa nu uiti sa ne chemi la botez!

http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Adrianangi, problema nu e la 5 acum, e la sectorul unde e copilul....
Mie nu mi s-a cerut nimic, dar nici nu m-a ajutat nimeni degeaba. Adica unde am mers cu mana goala, tot asa m-am intors.Iar o aluzie tot am primit (acolo unde nu am rezolvat nimic), cum ca sunt niste cheltuieli fooooarte mari cu acesti copii, cateva mii de euro, si ca se preconizeza ca "la export" sa se reintroduca adoptia (oficiala) pe vreo 8000 parca daca imi aduc aminte.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Mimsi ,eu te sfatuiesc sa te duci la sefa de sectie de la neonatologie ,de preferat cand e de garda si sa-i dai ceva , nu foarte mult (flori ,bomboane,etc ) si sa bati "saua sa priceapa calul" ca va primi ceva mai substantial dupa ce te lasa sa vezi copilul .Vezi fetita si apoi vezi tu cum te descurci ,daca crezi ca asta e copilul vostru .
Nu te arunca sa dai cine stie ce ,ca n-ai nici o garantie . N
Noi ,cand cautam prin maternitati ,ne duceam in general cu flori .E drept ca nu asa am gasit copilul ,dar ni s-au dat niste numere de telefoane ,ni s-a spus ce fel de copii aveau atunci (copii cu probleme majore de sanatate sau din parinti cu tare majore ) ,adica aveau mai multa bunavointa.
Iti doresc multa bafta.
PS:din pacate la noi altfel nu te poti descurca ,chiar daca ti se va parea degradant ,pentru ei dupa cum bine ai spus copilul e o marfa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Briantis,
Nu-s venita cu pluta. Numai ca jocurile erau facute cand am ajuns eu si le-am cam stricat. Crede-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Sorry,alt sfat nu stoiu sa-ti dau.
Poate ca n-a fost sa fie asta copilul vostru.
Si poate ca ar fi mai bine sa nu mai facem subiecte de genul asta pe forum, sa discutam prin mesaje private,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Fetelor, cu permisiunea voastra am sa rog adminii sa inchida acest subiect si daca mimsi va avea vreo veste ne va anunta ea (sau nu)...:))

Va pupic dulce pe toate,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Mimsi,

Oricare ar fi finalul acestei incercari, suntem alaturi de voi. Ai incredere! Voi inchide acum acest subiect, si oricand vei dori sa-l redeschid este suficient sa-mi dai un semn pe PM.


Q


Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput