A aparut revista Tango!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by Kittie

Citindu-va, imi dau seama ca exista consumatoare de reviste pt femei interesate de cu totul alte lucruri decat mine... Eu una n-as avea rabdare sa citesc articole din reviste. Si-asa m-am impacat greu cu mami&co atunci cand eram proaspata-n 'meserie'....Dar voi chiar pareti devoratoare de articole 'inteligente'.hmmm..... da, recunosc, prin prisma asta, dau deoparte multe criterii de judecata a publicatiilor periodice romanesti..



, mami de ( 13oct04 )




Nu m-as numi devoratoare, adica nu imi fac abonament, nu imi cumpar o anume revista luna de luna dar cand imi pica ceva in mana sau cand am chef sa-mi iau, imi place sa vad cum gandeste lumea, cine scrie un articol inteligent sau ... cine scrie inteligent un articol, ce idei mai are unul altul, mi se pare interesant. Pe mine sincer ma plictisesc revistele care nu au decat fotografii cu tot felul de haine si produse cosmetice. Deci, traiasca diversitatea

*****************************************************
I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by Jocelyn

[quote]Originally posted by Kittie

Citindu-va, imi dau seama ca exista consumatoare de reviste pt femei interesate de cu totul alte lucruri decat mine... Eu una n-as avea rabdare sa citesc articole din reviste. Si-asa m-am impacat greu cu mami&co atunci cand eram proaspata-n 'meserie'....Dar voi chiar pareti devoratoare de articole 'inteligente'.hmmm..... da, recunosc, prin prisma asta, dau deoparte multe criterii de judecata a publicatiilor periodice romanesti..


Nu m-as numi devoratoare, adica nu imi fac abonament, nu imi cumpar o anume revista luna de luna dar cand imi pica ceva in mana sau cand am chef sa-mi iau, imi place sa vad cum gandeste lumea, cine scrie un articol inteligent sau ... cine scrie inteligent un articol, ce idei mai are unul altul, mi se pare interesant. Pe mine sincer ma plictisesc revistele care nu au decat fotografii cu tot felul de haine si produse cosmetice. Deci, traiasca diversitatea

*****************************************************
I plan on living forever. So far, so good




Corect, faptul ca sunt femeie si imi plac lucrurile frumoase, nu inseamna ca nu imi place sa citesc lucruri inteligente. Nu stiu de ce ai folosit ghilimelele...
Daca vreau numai sa vad cat costa rujurile, ma uit in magazin sau in cataloage, nu e nevoie sa dau cca.60.000 pe o revista.Femeile mai si gandesc, unele si scriu...bine.

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

staaatziiii!! nu dedetzi cu ooo!!! am pus ghilimele ca unele articole de pilda despre viata sexuala (dau un exemplu, nu mai tin minte exactamente ce se vehiculeaza prin tango) nu sunt cele mai "inteligente" subiecte din lume!!!Si pen' ca n-am gasit cuvantu reprezentativ, am pus un aleator simbolic intre ghilimele. Mi cer scuze, sincer, daca l-ati perceput ca ironic!!




, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu cred ca am inteles corect, nu e nici o problema.

Sigur ca fiecare revista are scaparile ei :)

*****************************************************
I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:



nu stiu cum vi se pare voua piata periodicelor, dar, de pilda la deco prefer sa cumpar din presa straina. Par cu totul alta lume decat ce rasfoiesc in astea romanesti.. Cultura publicatiilor pt femei din alte parti decat ro nu am studiat-o dar si ale lor reviste par cu totul altfel scrise. Inainte sa ma reprofilez pe ceata mioritica, luam vogue (editia fr) si jalouse. Cum Vogue a pierdut mult din prestigiu si teren, ramasesem la Jalouse. Si-acum am cateva numere prin casa, cu articole. Chiar le citeam.... Aveti si voi dreptate... era interesant (sigur, in majoritate tratau tot despre beauty si stiri despre diverse din lumea modei) . Tot din punctul asta de vedere (al interesantului) am cumparat aici RE:publik. Si mi-a placut. Am eu un cui in ce-o priveste pe Anca Gradinaru si parerile ei (din cate mi-aduc aminte mai scrie si pe la o rev pt femei) dar atat cu revistele mele "inteligente" . Hai sa schimb cuvantu asta cu "intelectuale" ..e mai bine?



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Kittie, nu a dat nimeni cu oo, nu te supara pe noi

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Bai, Teo, ma'nervezi, acu tre' sa ma duc sa-mi cumpar revista asta, ca mor de curiozitate!



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

Bai, Teo, ma'nervezi, acu tre' sa ma duc sa-mi cumpar revista asta, ca mor de curiozitate!



vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...


Roxa, daca nu-ti va placea ce ma fac? Sper ca nu vii cu :)


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

E super revista, o cumpar mereu!

Dara si Darisor

"Oamenii mari nu inteleg nimic, niciodata si este obositor pentru copii sa le tot explice"

Antoine de Saint Exupery - "Micul Print"

Mergi la inceput