A aparut revista Tango!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Eu ma mai "relaxez" cu CIAO!!

Catalina, ROBERT si CATALIN
"Citi bani dai pe tine, atit dau si ceilalti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Pe prima pagina e Angela Similea.
Zau ca e bun si numarul asta!(si inca nu l-am terminat!)


Cookie si bb Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Adica pe coperta

Cookie si bb Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Nu e rau nici al doilea numar; mi-au placut interviul cu Giuliana Sgrena (jurnalista italiana rapita in Irak),interviul cu Florin Calinescu, articolul despre Alexandra Gatej, cel despre Ava Gardner, in rest-e cam ca Tabu sau alte reviste pt. femei.
A, ma distreaza articolul lui Razvan Ciobanu, care ataca doamnele cu care s-a ciocnit la propriu si la figurat in peisajul monden, iar in nr. trecut ne povestea cum a baut el la Paris o cafea ce a costat cat jumatate din salariul mediu pe economie.Ce !


Cu o anumita parte a fiintei noastre traim cu totii in afara timpului.(Milan Kundera)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

e un an de cand nu s-a mai scris la acest subiect. in aceste 12 luni am cumparat vreo 3-4 numere din "tango". azi am luat numarul pe iunie, "stimulata" de povestea sotiei lui mihai constantinescu si am avut o surpriza mai mult decat placuta rasfoind-o. o discutie cu octavian paler("Romania e o tara de misogini"), una cu stela popescu, dezbatere despre avort(zina dumitrescu declara ca a facut 21), niste poze f.frumoase cu ...andreea marin,dosar-prietenia intre femei, o multime de rochii superbe si multe altele.nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult!


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Si daca tot ai relansat subiectul (de a carui existenta nici nu aveam habar pana astazi) sa ma declar si eu :
- Tango (on topic adica) mi se pare ingrozitoaaaaareeee pt ca eu sunt genul de consumator de poze, fashion strict. nu texte. care ma plictisesc la culme. N-am rabdare sa citesc intr-o revista "de moda, lifestyle" samd articole cu pretentii.
- Tabu (incep sa ies pe aratura) mai merge. Nu mereu coincide subiectul lunii cu ce se trateaza (sau cantitatea de informatie regasita despre ..), informatiile nu sunt cele mai exacte (in style, beauty).
- Beau monde e jenanta. Poate inainte era ceva de ea, in ultima vreme, de cand a aparut alice bursuc la nenumarate rubrici (ie peste toooootttt n-are nici o arie "a ei" proprie si personala), revista e o adunatura de poze de cea mai proasta calitate (si ca realizare si ca prezentare), comentarii lipsite de bun simt artistic sau de orice fel, pasaje publicitare sub forma de editoriale beauty si as putea continua.....
- Bolero sau Joy sunt doua formate importate, traduse si foarte putin adaptate ca atare nu am ce sa comentez la adresa lor.
- categoria elle&cosmo nu ma pasioneaza deci pas
- Look este singura revista pe care o cumparAM cu religiozitate. De cand a plecat Domnica la Elle, fashion-style-ul din look lasa mult de dorit.
Cam asta e ce cumparam eu...



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Io am cumparat Tango de doua ori in viata din greseala. Prima oara am confundat-o cu Tabu , iar ieri am luat-o ca n-avea taximetristul sa schimbe 500 000 si nenea de la chiosc n-a vrut sa schimbe daca nu cumparam nimica (I just love Romania!)

Prima oara cand am luat-o mi s-a parut proasta, aia de ieri mi s-a parut - recunosc - mai buna si ca Tabu, care are luna asta un numar foarte slab. Deci s-ar putea sa mai iau si luna viitoare...

In afara de Tabu, eu mai cumpar lunar Bolero, dar am inceput sa ma cam satur de el, si-n rest tot ce inseamna Biz, Business Week (super buna!) si Campaign.

Voiam sa va intreb cine e Alice Nastase?




Come to the dark side: we have cookies!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Degeaba ziceti voi, nu am mai cumparat-o de curand dar am luat cateva numere la inceput si articolele per ansamblu sunt mai bune decat in orice alta revista pentru femei din Romania.

Si sa ma scuze cine citeste dar Bolero, Cosmopolitan, Tabu & co, toate-o apa si-un pamant. Rar gasesti ceva inteligent prin ele sunt pline de clisee, greseli grave de exprimare si gramatica si numai articole ieftine care se tot repeta de la una la alta.

*****************************************************
I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Primele numere au fost f. frumoase - imi place mult cum scrie Simona Catrina - si parca aveau mai putine reclame la rujuri, creme etc, pe care le gasesti, aceleasi, in toate revistele de profil. Din pacate, luna asta au pus-o pe madam Marin/Banica pe coperta, ca "mireasa" (nu stiu ce legatura are)drept care am decis sa nu o cumpar.Da mi-a cumparat-o barbatu-meu, stiind ca-mi place revista
Numarul asta mi se pare cel mai slab comparativ cu cele dinainte, numai articolole lui Simona Catrina, Andrei Paunescu si D-na Liiceanu sunt mai bune...restul, poze cu rujuri samd...

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Citindu-va, imi dau seama ca exista consumatoare de reviste pt femei interesate de cu totul alte lucruri decat mine... Eu una n-as avea rabdare sa citesc articole din reviste. Si-asa m-am impacat greu cu mami&co atunci cand eram proaspata-n 'meserie'....Dar voi chiar pareti devoratoare de articole 'inteligente'.hmmm..... da, recunosc, prin prisma asta, dau deoparte multe criterii de judecata a publicatiilor periodice romanesti..



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput