Copilasi de 2001 (4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Multumesc NORA de incurajari, acum Raluca e mai bine, a depasit faza critica, nu mai are fata unflata, tratamentul si-a facut repede efectul.
Cit despre testele care depisteaza la ce este alergica, am discutat cu mai multi medici, si inca nu am luat o hotarire, in primul rand nu se fac asemenea teste la noi in oras( ar trebui sa merg in bucuresti) asta pina la urma nu ar fi o problema ca ce nu faci pentru binele copilului dar se pare ca nu toate sunt concludente, deci poti chinui copilul inutil. ( cred ca asa a patit si sotul tau, a iesit negativ,adica nu s-a putut stabili cu exactitate la ce face alergie)
un medic dernato m-a sfatuit sa tin minte si sa ma interesez tot ce maninca zilnic , ba chiar sa-mi notez asa voi putea dibui cam de unde ar fi cauza.
ei bine am incercat si am observat ca unele fructe ii dauneaza sau combinatii de fructe desi nu mereu cred ca depinde de cantitatea care o consuma.de data asta a mincat struguri, piesici si nuci toate in aceeasi zi, si zeama de la un compot de ananas, asta alaturi de mincarea gatita care o consuma zilnic.
numai bine si mai vorbim
nicol si raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna fetelor,

noutati la noi: Ioana merge la inot!!!!Si e super incantata ieri mi-a zis: mami am inotat si pe burta si pe spate. Sunt asa de multumita ca am dat-o. Si mai face si engleza de 2 ori pe saptamana cate o ora. Ma gandeam si la germana , dar poate e totusi prea mult...ce parere aveti?

Ve pup si week-end placut!!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Irina, ce bine ca-i place la inot! Victor merge in fiecare saptamana cu gradinita la piscina si incercam si sambata sa mergem cu totii, dar nu reusim de fiecare data.

Altfel, inot si engleza mie mi se pare destul, trebuie sa-i mai lasam si liberi, cred eu...

Tinna S., bine ai venit cu Andrei la noi! 1 ianuarie, wow, treceti in capul listei.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

tinna s iti spun si eu bine ai venit.

Fetelor mai veniti si mai spuneti-ne din experienta voastra cu micii teroristi...eu una avand un singur copil sunt avida de informatii despre experientele altora.

Nora multumesc de sfat. Daca-ar fi dupa mine asa da-o la toate activitatile posibile. Oricum pe mai incolo cochetez cu ideea de a invata un instrument muzical , nu meaparat sa faca o cariera din asta dar ii exerseaza rabdarea si atentia.

O zi buna !!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by Tinna S.

Va pupam pe toti!

Acum v-am descoperit Ne primiti si pe noi in clubul vostru?
Daca da, promitem sa revenim cu povesti despre noi si sa punem si niste poze!

Cu drag,
Mami - Tinna si puiul Andrei (1 ianuarie 2001)




Bine ati venit Tinna si Andrei!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Hop si noi de prin vacanta! Bine v-am regasit!

Noi am facut o plimbare la Sovata sa-l cautam pe BB2. Am stat acolo vreo 2 saptamani, timp suficient sa ne tratam dar si sa ne plictisim. Ruxi a fost cea mai revoltata ca nu a gasit nici un copilas pe acolo cu care sa se joace. Pai ce copilasi, frate, ca acolo sunt ori peste 60, ori mamici care viseaza ca namolul o sa faca minuni! Asa ca singura salvare au fost excursiile de we la Sighisoara, Praid si Corund. In rest am devenit experti in colorat printese, in jucat razboi si fazan (ei, aici, asa cu putin ajutor de la mami).

Nici Ruxi nu e campioana la mancat. La 3 ani si 9 luni are 16 kg; de inalta e inalta, dar pe cuvant ca nu mai stiu cat sa aiba. In orice caz, in grupa ei e printre cei inalti. Cea mai noua preocupare este sa invatam sa citim. Cunoaste literele de foarte multa vreme, dar pana acum nu reusea sa le lege in cuvinte atunci cand le citea. De vreo 2 saptamani a inceput sa citeasca tot ce vede scris cu litere mari de tipar.

Ne bate si pe noi gandul sa o dam la niste cursuri de inot, cu atat mai mult cu cat a fost foarte incantata sa se balaceasca in piscina cu apa calda la Sovata. Cam cat dureaza sa-si dea drumul? sa inoate adica... in cate sedinte au invatat prichindeii vostri?

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Io am intrat sa va spun ca-mi fac mea culpa fiindca n-am mai scris de atita amar de vreme la subiectul de fata. Accept si si si ...

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Bine ai revenit sim! Si l-ati gasit pe BB2 sau mai asteptati? Ca si eu ma tot gandesc la el (si vreau sa fie un el) dar tot aman..vreau incurajari.

Va urez tuturor un week-end linistit!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Irina e cam greu sa se lege bebe in luna de tratament, ca la cata irigatie patesti...nu prea are cum . Asa cred eu. Insa am auzit multe cazuri in care lunile imediat urmatoare au fost roditoare. Speram si noi, poate, poate. De dorit, ni-l dorim din tot sufletul si eu si sotul meu, dar mai ales Ruxi. In fiecare seara cand isi spune rugaciunea, ii cere lui Doamne-Doamne un fratior sau o surioara. La 32 de ani inca mai am voie sa sper, insa va rog sa ma credeti ca de-ar fi sa o pot lua de la capat, in mod sigur as incepe sa-mi umplu viata de copii mult mai devreme. Acum cred ca si varsta ne mai trage de manecuta. Ruxi a venit din a treia incercare, iar al doilea pui deja se lasa rugat de mai bine de un an, in conditiile in care amandoi suntem sanatosi. O fi stresul prea mare, ca si asta cantareste greu de tot. In orice caz, am hotarat sa lasam lucrurile in voia lor: este... bine, nu... ii multumim lui Dumnezeu pentru minunea pe care deja ne-a dat-o.

Asa ca daca ai nevoie de incurajari, ai nimerit unde trebuia. Hai la "Mamici din nou aspirante" si o sa gasesti acolo multe mamici care isi doresc bebe 2.

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Salut la toata lumea,

Am promis ca revenim cu vesti despre noi.
Tocmai ne-am intors de la gradinita, deja e al doilea an de cand mergem. Andrei e acum grupa mijlocie, desi anul trecut tot mijlocie a fost, dar educatoarea a considerat ca in grupa lor copiii sunt prea mici ca anul asta sa "promoveze" la grupa mare.
Andrei e tare nazdravan si ii place mult la gradinita (desi am trecut si noi acum un an prin faza cu plansul ca nu vrea sa mearga acolo), si e tare mandru de colectia lui de buline rosii .
Din pacate de cand a inceput gradinita au aparut unele probleme. La inceputul anului cand l-am dus era sanatos, dar fiindca s-a stricat la burtica si nu-i mai trecea i-am facut analizele si i-am descoperit un e-coli si giardia. De e-coli l-am tratat, dar offff, acum trebuie sa vedem ce facem si cu giardia asta, mai ales ca doctorita mi-a zis ca se va reinfesta de la gradinita. Ma rog, o sa trecem noi si peste asta, mai ales ca am auzit ca exista si diverse tratamente naturiste ca sa previi giardia, asa ca dupa ce il fac bine sper sa nu mai ia din nou. Voi ati trecut cumva prin asa ceva? Ca acum m-am mai linistit, dar la inceput cand am aflat ca e bolnavior am fost tare speriata.

Pupici,
Tinna si Andrei

Mergi la inceput