M-am hotarat......adoptie(partea a 11-a)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Liliana, multumesc mult. Sper sa rezolv altfel, dar daca nu reusesc macar sa stiu la ce sa ma astept. Problema mea este ca in afara de mine nu a stat nimeni cu ea, de mancat a mancat doar de 2 ori din mana mamei mele dar si atunci a varsat pentru ca...sa zicem ca eu am "invatat-o" si stiu cum sa-i dau. Si ai mei zugravesc, acum i-a apucat (saracii au sperat ca termina pana in Paste, dar azi de abia le construiesc nu stiu ce arcade si nici vorba sa finalizeze) asa ca acolo e cam santier. Am vorbit si acum cu mama si a zis ca ea crede ca o pot lasa totusi la ei si cred ca pana la urma asa o sa fac.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Buna Aissa,
iti urez succes la tribunal si sa dea Domnul sa se termine repede totul.
Irina_g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Hristos a inviat!
Fetelor, va urez succes atat actualelor cat si viitoarelor mamici(inclusiv mie)in demersurile pe care le faceti si bineinteles si dupa ce aveti "puiul" acasa.
irina_g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Adevarat a Inviat!

Oana_mm, ce mai faci? Ne vei scrie cred abia cand o sa ai si certificatul (cred eu ca il ai deja). Hai, mai da si tu un semn.

Briantis, ce ai mai aflat/facut?

Florypop, cum ramane cu supriza?


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Hristos a inviat
mamici, tatici si pitici ce mai faceti? bine sanotosi? au fost cumintei piticutii si au papat tot tot? noi ca sa ne mai laudam un pic iar suntem un piculet morocanosi ca ne mai da un dintisor.
in schimb ne-a dat mami un pic de cozonacel si mia placut mult mult as fi mancat tot tot dar cred ca ar trebui sa mai astept sa mai cresc putin.
poate mai puneti voi mamicile la cale o plimbare prin parc sa ne mai vedem si noi acum dupa sarbatori???
Lorelei si Robert
stie cineva ce sa intamplat cu pagina nr. 4?
Briantis tu ce mai faci? ne-am gandit si ne gandim la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

A fost o defectiune, ceva si a disparut o saptamana de mesaje, de aceea lipsesc si de la noi unele.

Cat despre o noua intalnire eu sunt pentru dar poate reusim sa ne vedem mai multe.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Noi trebuie sa facem recurs ,pentru ca ne-a fost respinsa adoptia .Asta pentru ca un domn procuror nu a avut bunul simt sa citeasca tot dosarul (asta e parerea mea ).Desi copilul nostru e declarat cu parinti necunoscuti ,avem inclusiv acceptul ORA ,asa cum se cere, pentru ca undeva in hotararea de incredintare e un scurt istoric (spitalul unde s-a nascut copilul ,numele mamei ,faptul ca a disparut din sala de nasteri si ca ulterior nu a mai fost de gasit ) ,procurorului i s-a nazarit ca ne trebuie acceptul mamei in dosar si ca practic copilul nu e adoptabil pana nu avem asta .Asa ca e lesne de inchipuit ca am ramas "tablou ".
Cum sa ceri acceptul unui parinte care ,conform actului de nastere al copilului, nu exista ar trebui sa ma lamureasca acest procuror .
Asa ca asta e,ne judecam ,ca tot "n-aveam" altceva de facut .
Liliana iti raman datoare "vanduta ".Multumesc mult ,mult de tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Briantis, va tin pumnii si va urez succes. Poate la recurs prinzi alt complet de judecata ca noua ne-a zis asistenta ca asta la care am picat noi e cel mai "sever". Si in orice caz, parerea mea e ca si jurista ar trebui sa fie mai sigura pe ea in prezentarea dosarului.
Si acum ce trebuie sa faci? Astepti in continuare sentinta acasa si apoi faci apel? Ca banuiesc ca nu ai si primit-o deja. Sa ne tii si pe noi la curent, te rog.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Imi pare tare rau, Briantis, ca trebuie sa treci prin asa, eu nu stiu cum as rezista. Ia-o insa ca pe un simplu ghinion, ca pe inca un obstacol de depasit. Daca Liliana sau altii care se pricep ti-au spus ca nu e totul pierdut, inseamna ca se poate repara greseala asta. N-ai ce face, mergi si lupta ca inapoi nu ai cum sa dai. Noi suntem alaturi de tine, ca noi te intelegem cel mai bine!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Iti multumesc, in primul rand, Corina ca ne-ai povestit si noua ce s-a intamplat. Imi pare foarte rau pentru voi, e un stres in plus acum cand credeati ca e capatul drumului. Dumnezeu sa va lumineze calea si sa ve dea putere sa mergeti pana la capat.
Nici eu nu ma prea pricep, dar totusi, atunci cand ati luat baietelul el nu era declarat abandonat. Din ceea ce stiu eu pana la 31.12.2004 inca mai era in vigoare legea abandonului. Poate ma insel.

Ma rog pentru voi sa aveti parte de un drum usor, poate tot raul spre bine, acum se lamureste foarte clar situatia copilului si n-o sa ai surprize mai tarziu.



carmen
Otilia

Mergi la inceput