Gradinita 203 - C.A. Rosetti

Gradinita 203 - C.A. Rosetti | Autor: Maruca

Link direct la acest mesaj

Buna!

dupa multe gradinite vizitate, am hotarit, in proportie de 90%, sa o inscriu pe fetita mea la gradinita 203, din strada CA Rosetti. Va rog mult, daca are cineva copilul acolo, as vrea sa-mi spuna si mie, din experienta, daca este indicat sau ar trebui sa ma razgindesc - ma gindesc in primul rind la calitatea actului pedagogic, la implicarea educatoarelor in relatia cu copiii, la mincare, si, in general, la conditiile din gradinita.

multumesc anticipat pentru orice informatie!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

hehehe, acea gradinita ce de amintiri imi trezeste. Daca e cumva cea din piata Rosetti, ca nu stiu ce nr. are, dar cum alta in zona nu stiu, ea trebuie sa fie. Acolo am mers eu la gradinita: si nu mi-a placut ! Era gradinita ce apartinea de Ministerul Sanatatii pe vreamea lui Ceasca. Era frumos acolo, educatoare severe, dar rabdatoare, bune dpdv profesional. Mama era multumita. Dar asta era acum treizeci si ceva de ani . Daca iti dai fetita acolo, sa ne scrii si noua cum e, ca chiar m-ai facut curioasa...



Karina + Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

Prea multe nu stiu sa-ti spun despre ea, dar un semn de intrebare exista: directoarea are anumite intelegeri cu firme furnizoare de servicii si nu permite accesul altora. Asta inseamna preturi mari, calitate cum o fi. Atentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

pentru cei interesati, de la 15 septembrie 2005, s-a schimbat directoarea!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenav7 spune:

Atentie! Au cateva educatoare supeeeer! Adica vreo doua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emasto06 spune:

Buna,

Lenav7,poti sa-mi spui care sunt acele educatoare super de la gradi 203??? Si noi incepem anul asta cu grupa mica :))
Adresa mea privata este emasto06@yahoo.com

Mai are cineva pareri, impresii despre aceasta gradinita de pe str CA Rosetti??? (nu este vorba de cea din Pta Rosetti , care s-a desfiintat, de altfel)

Multumesc din suflet. Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DADI spune:

Draga Maruca,am o prietena care are copilul acolo.Din cate mi-a povestit am inteles ca este multumita pt.ca au sali mari spatioase,hrana este exceptionala,meniu ft.variat si consistent,educatoare cu experienta,plateste 1.800.000 pe luna reprezentand hrana si pregatire suplimentara adica aerobic,engleza,germana,franceza,muzica,etc.Asa ca eu cred ca ai facut o alegere foarte buna pentru ca este cu mult deasupra"vestitelor" gradinite particulare care nu ofera nici 20 la suta din ce ofera aceasta gradi de stat!Felicitari in alegerea facuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Maya merge de anul asta la grupa mica la 203. Eu sint super multumita. Nici c-as fi sperat mai mult de la o gradi de stat.....N-am timp acum sa-ti povestesc. Ce vrei sa stii exact?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Am readus in discutie subiectul acesta, pentru ca am inscris-o pe fii-mea la 203 si as vrea sa mai citesc cateva opinii ale mamelor cu copii la aceasta gradi. De cand a fost creat acest subiect si pana acum a trecut ceva timp, s-a schimbat directoarea, in sfarsit s-au produs oarece schimbari. As vrea sa mai intreb mamicile cu copii acolo, ce impresii au... Fii-mea va merge direct la grupa mijlocie (nu stiu cum o cheama pe educatoare)... Sper ca educatoarea sa fie buna si rabdatoare, pentru ca Daria nu merge (sta intr-un scaun rulant) si vorbeste cam stalcit... Of, sper ca educatoarea sa stie cum sa le explice copiilor ca fetita nu este un subiect de ras, nu de alta dar este foarte sensibila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonel spune:

Salutare,
Ma bag si eu ca musca in lapte. Eu am avut fetita pina anul acesta la 203. Am fost foarte multumita. 3 ani a fost super, cu multe activitati, iesiri la teatru, tabere, serbari, lectii deschise si un interes destul de mare pentru copii. Normal ca la inceput mi-am facut probleme pentru ca noua ne-a luat un an pentru acomodare, Laura se credea buricul pamintului si acolo nu prea iti sufla in bors. Dar i-a prins bine regimul si noi am fost foarte multumiti. Imediat s-a vazut diferenta. Acum cu noua directoare este foarte bine. Merita si cred ca la o gradi pariculara nu ar fi facut mai multe chestii (sau poate, nu stiu). In orice caz eu votez pentru gradinita 203. Probabil ca este foarte important peste ce educatoare dai. In gemeral sint cite 2 la clasa plus 2 ingrijitoare. Numarul de copii este de circa 28 dar rar sint toti, pentru ca mereu sint citiva bolnavi sau cu alte chestii, mai ales in primul an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Ce stiti despre clasa step by step de la gradinita 203? Am vazut-o figurand pe o lista cu gradi step by step in Bucuresti!
Unde anume e gradi 203 fata de bdul Magheru? Pe langa Pitar Mosi sau de partea cealalta a bldului?

Mergi la inceput