Grupa mica - prima serbare !!!

Grupa mica - prima serbare !!! | Autor: camelia.t

Link direct la acest mesaj

Ciao fetelor cu pitici in grupa mica (ca al meu).
Azi am avut prima serbare!

Cantecele, poezii, cadouri, mos,emotii,inghesuiala.....tot tacamul.
Au fost tare scumpi copiii.Unii mai dezinvolti, altii mai crispati, altii cu plansete in hohote.Una peste alta a fost bine!

Cum a fost la voi? Astept impresii si mai vorbim.

paaaaaaaa.

camelia si Fineas (n.28.10.2001)

Pozici : http://community.webshots.com/user/adelatordoi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Ahhhh!!! Sint tare emotionata!
Si eu am vrut sa deschid un subiect cu aceeasi tema!
Azi cind i-am dus la gradi,educatoarea mi-a dat doua costumase pt gemeni!~
Vor fi INGERASI!!! Mi-au dat lacrimile de fericire!
Noi avem serbarea pe 21.dec la ora 10.30.
O sa fac poze si o sa va spun!
Ingerasii mei dragi!



POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33733" target="_blank">GEMENII

POZE NOI si FOARTE NOI,04.dec.2004
KALA CHRISTUGHENA! Theodora,Alexandros & Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Stati asa si nu miscati pana maine, ca noi avem maine la 4. Ne trebuie un costum rosu, sau rochita alba.... He!
Si, sa avem pardon... grupa mica suntem noi!
Va povestesc eu maine!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Noi am avut serbarea ieri la ora 4. Nu a plans nici un copil in timpul serbarii, toti au spus poeziile (fiecare in felul lui si cu putin ajutor ), au cantat, ba au si dansat la sfarsit, gatiti cu fesuri de ajutoare de Mos Craciun si cu beteala.

Al meu cand au intrat in sala am vazut ca avea ceva in gura, iar primul cantecel l-a cantat ca vai de el, cu gurita plina. A fost al doilea care trebuia sa spuna poezia. Si vine el in fata si incepe sa spuna, cu prune in gura , dar foarte hotarat. Tati, care facea poze, le spune educatoarelor : Nu vedeti ca are copilul ceva in gura?! Ele sar ca arse, aoaleu, scoate afara. In acest timp sala radea . Matei al meu da afara si incepe din nou poezia, dar cam incruntat ... O termina cu bine si se duce la loc.

Din fericire, apoi a fost din nou vesel, a cantat si a dansat. Mi-a fost frica sa nu-l perturbe intampalrea, dar slava Domnului ca a iesit bine. Eu am filmat iar el se uita mereu la mine sa vada ce fac. La un moment dat am schimbat locul. Se uita disperat ca nu ma mai vedea, dar l-am strigat, m-a gasit cu privirea si s-a linistit...

Apoi le-a dat cadourile si s-a terminat serbarea.

Ei, am avut emotii mari (eu) ca el nu parea prea emotionat.

Caprioara&Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ieri am avut si noi prima serbare , dar eu in calitate de "teacher" si ei in calitate de grupa mica!!!
Eram cu totii la prima serbare!
Au fost toti imbracati in alb, fulgi de zapada si fooooooooarte frumosi!!! Au cantat in engleza perfect, s-au prezentat tot in engleza, au spus o poezie si apoi s-au aplaudat!!!!
Cand a venit Mos Craciun si i-a intrebat de un cantecel ei au inceput cu totii sa cante in engleza si eu am fost foarte impresionata!!!
Nu au avut emotii, ei erau foarte destinsi, doar Cosmina, care are 2,6 ani a plans cand l-a vazut pe Mosu si nu a mai vrut sa iasa de sub scaun in ruptul capului!!!
Au fost niste ingerasi frumosi cu totii!!!
Daca vreti poze, sunt mai jos la sfarsitul albumului!!!

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Si noi am avt serbare chiar in aceasta dupa-amiaza. Spre marea mea surpriza (nu ma asteptam, dupa ce mersul la gradi a fost un adevarat succes, din septembrie si pana acum), unii copii au plans la inceput, inclusiv al meu, dar dupa ce a inceput serbarea s-au linistit, au dansat si au cantat frumos. Cred ca au fost intimidati de marea de oameni care ii inconjurau, au venit si pana la sase persoane la un copil (patru bunici si doi parinti!). Oricum, am apreciat din toata inima munca educatoarei si a doamnei de dans, care s-au straduit si au muncit mult cu ei. Speram ca la anul sa fie mai bine! Ioana si Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

O facuram si pe asta !
Ieri am avut, si noi, prima serbare. Ne-am distrat de minune.
Cum la gradinita e epidemie de varicela, la serbare au raspuns prezent opt copii si parintii din dotare.
Inceputul a fost mai greu pentru ca din cei opt, trei plangeau pe hol si nu vroiau sa intre. Unul n-a intrat de loc, unul a intrat cu tot cu mama-sa pe scena si a continuat o buna bucata de timp sa boceasca iar a treia a intrat pe la jumatate refuzind sa spuna ceva.
In sfarsit hotaram sa incepem cu cei sase curajosi dar Toma se trezeste brusc ca vrea la pipi ...
Dupa aceea totul a fost cum trebuie, si-au recitat poezelele si au cantat.
Sosirea Mosului a fost motiv de emotie pentru ei iar pentru noi motiv de distractie pentru ca Mosul era ... femeie. Au primit cadouri din partea gradinitei (dulciuri) si i-au cantat un cantecel.
In afara de cele doua poezii ale sale, spuse tare si raspicat (mai ales prima) Toma nu prea a avut treaba cu ce se intampla acolo. Statea langa prietena lui, Cezara, si o pupa sau ii sufla puful de la pulovar ... din cand in cand se trezea si el si canta, din rarunchi, cate un vers.
In masina m-a intrebat, apoi, de ce era doamna aia imbracata in Mos si-mi spunea sa nu-l mai cert ca nu a participat mai cu interes la serbare pentru ca oricum "mosul" i-a adus cadou ...


succes tuturor bobocilor
vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Vlad , ai fost foarte simpatic! Si copchilasii la fel!

Mama mea a fost la un moment dat educatoare, si ei la gradi o imbracau in Mos pe una din ingrijitoare. Dar era mai talentata se pare, ca nu se prindeau copiii!

Nu conteaza asa de mult, ca doar nu sunt pe scena TNB. Important e ca a fost dragut!

La cresa Silviei vine Mosu marti la 10, si parintii nu sunt chemati. Va trebui sa o intreb pe Silvia ce si cum. La ei inca nu poate fi vorba de serbare (au intre 2 si 3 ani). Dar azi vine mosu la tata la servici. Sa vedem cum o sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diana a avut serbarea aseara.
Cum a fost? Iata: in primul rand a fost foarte multa lume, bunici, parinti, rude... sunt in grupa peste 20 de copii...
fetitele au fost imbracate in rochite albe sau fustite cu bluze albe si beteala argintie pe cap si baietii in costume de mos craciun...
aratau super!
cine era alftel... ghiciti sigur, Diana, care nu a mai apucat beteala argintie de la gradi pentru ca noi am ajuns un pic mai tarziu decat ceilalti si ea era singura negatita ... ne-am imbracat repede si i-am pus pe ca o palarie alba de voal, va dati seama ca era ca o printesa... o sa vedeti pozele cand le vom face (nu avem aparat digital ci clasic).
a incepu serbarea, a venit mosul si s-a asezat langa bradut, copiii stateau intr-un careu in forma de U.
au inceput sa spuna fiecare poeziile si Diana a fost printre primii care au spus, a spus-o foarte frumos... dupa care a inceput forfoteala (numai ea)... adica ce facea fata mea in timp ce ceilalti stateau cuminti pe scaunele si asteptau sa le vina randul:
- facea cu mana la lume
- se ridica si se aseza
- isi ridica fustita pana sus
- se ducea la tati, care era pe margine, sa il pupe, a facut asta de trei ori, in timp ce lumea se stramba de ras
- se agata de beteala fetitelor
- si cel mai des isi aranja palaria, ca m-a inebunit si pe mine si pe doamne cu palaria, chiar mi-au zis ca mai bine nu i-o puneam...
- a inceput sa strige ""uite-l pe Radu", prietenul ei mai mic care venise de la cresa sa o vada...
Si uite asa au cantat si au recitat cam o ora si ceva...
si apoi le-a dat mosul cadouri la fiecare (o papusica si cateva dulciuri, ca am cotizat putin)... am facut poze cu doamnele si copiii si in final am plecat acasa obositi de parca trasesem la jug.... si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa... si-o lingura cu coada scurta sa traiasca cine-asculta...




Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Tocmai am incheiat si noi petrecerea de dupa serbarea de Craciun...
Ilinca a inceput de dimineata cu agitatia, unde e rochita, pantofii si coroana de betea care o facea sa fie zana iernii...ne-am incadrat in timp si la ora programata eram la teatru. Aglomeratie mare, fata se panicheaza nitel da' sta pe scena pe langa colegi (11). In sfarsit incepe spectacolul...poezii, cantece (toate in engleza)si dans, totul a decurs O.K., in aplauzele bunicilor, parintilor care de care mai entuziasmat de copilul sau. E, daca ajung copii la final cand in cor incep sa stige Santa come!!! si se aude din spatele salii un Ho, ho, ho....sa fi vazut reactie la ei...mamaaa!!!! si fuga fiecare pe la parinti. Dupa ce si-a facut aparitia si Mosul s-au regrupat (unii cu mamica dupa ei, inclusiv a mea duduie) si au purtat fiecare un scurt dialog cu el. In final toata sala a trebuit sa cante cu ei un colind si asa a cazut cortina peste prima noastra serbare de Mos....

Sa aveti un Craciun minunat alaturi de puii vostrii dragi (si tatici, normal)!


Raluca mama Ilincai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Si Mihnea a avut prima serbare la gradi,vineri dimineata!
El a fost iepuras,am sa incerc sa pun o fotografie la pagina mea personala,acusica.
Pe cit este de nazdravan,pe atit e de timid cind e multa lume in jur,abia spre sfirsit si-a intrat in rol.Cind am ajuns acasa a inceput sa turuie dintr-o suflare toate poeziile si cintecelele de la serbare.
Nu au fost impresionati de Mos Craciun,care arata ca in filmele de groaza si "mut"pe deasupra,nu a stiut sa ii atraga cu nimic.
Oricum a fost frumos si au fost toti foarte dragalasi,chiar asa cu plinsete si mofturele.
Cristina si Mihnea


PS Am reusit sa pun pozica,dar nu a mers sa schimb titlul
Iepurasul la serbare !

Mergi la inceput