Grupa mica - prima serbare !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

A trecut si serbarea cea mult asteptata de noi, parintii, caci Cristina pe Mos il astepta ! Inca, nu stia ea, ce este o serbare. Mami, tati si buni, plini de emotii, ne-am dus sa o vedem pe mititica noastra la prima ei serbare. Si Cristina ne-a facut o surpriza placuta(ca deobicei) ! A recitat tare si raspicat cele 4 versuri, ea, care este o timida in public. Toata lumea a aplaudat-o razand usor la felul frumos(stalcit) in care a spus poeziora. Si educatoarele au felicitat-o, una dintre ele spunandu-ne ca nu credea ca va spune poezioara.
Eu aveam ceva sperante ca va recita singura si bine, deoarece o facuse cu placere, fara emotie, duminica in fata nasilor si a bunicutei Lali. Versurile le-a recitat asa :

Co'i'dam bie (Colindam cu veselie)
t'ara de mos 'jun (In seara de Mos Ajun)
'tam bie (Si cantam cu bucurie)
'ditza de Tun (Colinditza de Craciun)

A cantat toate cantecelele, nu i-a stat gurita si palmutele, defel. A fost tare dulce ! Pana sa inceapa serbarea, statea la locul ei cuminte, ba cu degetelul in nas, ba casca si se intindea. Locul ei era pe centru langa brad si fetitele mai mari.
A fost tare incantata cand a auzit clopotelul, "Ho, ho, ho !" si a aparut . Zambea timid.
A primit o papusa Becky(Cristina suparata la inceput ca nu este Barbie) pe care imediat a vrut sa o scoata din cutie, si dulciuri. La sfarsitul serbarii l-am rugat pe Mos sa o tina pe genunchi sa nu fie necajita ca de Mos Nicolae, si i-am facut poza la Mos in brate.
Abia am convins-o sa mergem acasa. Asezase o papusa in caruciorul primit de toata grupa de la Mos si-l plimba prin sala.
Acasa ne-a spus ca mai vine Mosu' o data si acasa, de Craciun.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii


Sarbatori fericite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

A trecut si asta! Ieri a fost serbarea!
La inceput nu vroiau nici sa intre in gradinita,le era rusine,cu atata lume in jur si mie mi-ar fi fost.De costumase nici nu va dati seama cita munca de lamurire a trebuit sa duc pina le-am pus-o! Apoi au stat cu ceilalti copii,si nu mine linga ei,apoi la un moment dat am evadat sa fac poze si nu au plins dupa mine.Cind o sa micsorez pozele si le pun pe site va dau de stire.
Cel mai frumos a fost cind a venit AGHIOS VASILIS,Mos Craciun autohton! Aveau un zimbet pina l urechi si fericirea lor nu se poate descrie.S-au dus la el,l-au luat in brate,au stat sa faca poze cu el( care era o "ea"!!!),au primit cadou si nu le mai tacea gura de fericire ca a venit Mos Craciun! Am sunat la toata lumea sa dam de stire!
Aseara a venit inca o data Mos Craciun,in timp ce dormeau,de la nasica lui Alexandros,cu ajutorul lui tati,a adus
Little people-Discovery village
L-am ascuns,trebuie montat!
Micsorez pozele si revin!
Mai merg doua zile la gradi si pe urma vacanta!
Am cumparat si mult cerutul de Yannis mai ales SPIDERMAN!
Cind s-au intors de la gradi,si au vazut totul aranjat si pachete noi nedesfacute,nu stiau ce sa faca si pe ca sa puna mana!
Le-am zis ca probabil Mosu' a venit cit noi am lipsit! Cu toate astea au inceput totusi sa-l strige si sa-i spuna MULTUMESC!!!
Cred ca stiti cu cine dorm acum in pat!!! Cu Spiderman in brate!!!
Pozele maine!



POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33733" target="_blank">GEMENII

POZE NOI si FOARTE NOI,04.dec.2004
KALA CHRISTUGHENA! Theodora,Alexandros & Yannis

Mergi la inceput