Am nevoie de un sfat

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:


Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Sa fiu sincera, inca nu ne-am decis ce vom face........am zis sa vorbim intai cu soacra mea(cred ca in acest we), dupa care, in functie de raspuns, vom lua o hotarare.
Fetelor, nu vreau sa credeti ca sunt genul de tipa care vrea sa se izoleze si sa nu accepte ajutorul familiei.Din pacate, la mama nu pot apela pentru ca a murit in urma cu aproape 12 ani, iar soacra mea este genul de femeie rece.Faptul ca nu ma place pe mine n-ar constitui un impediment in a o lasa sa ne ajute cu Daria, dar ma tem ca nu o va face........
Draga Irinuca, iti multumesc din suflet pentru oferta, dar stam destul de departe de zona in care locuiti voi(stam in Balta Alba, chiar vis a vis de parcul IOR).
MICKI, cu mare drag as intra pe net mai des, dar o fac de acasa si merge infiorator de greu.
Promit sa va tin la curent cu negocierile...
Inca o data, mii de multumiri pt incercarea voastra de a-mi tine cat mai ridicat moralul........!!!!!
Pupici tuturor,
Cosmina&Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:


Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Sa fiu sincera, inca nu ne-am decis ce vom face........am zis sa vorbim intai cu soacra mea(cred ca in acest we), dupa care, in functie de raspuns, vom lua o hotarare.
Fetelor, nu vreau sa credeti ca sunt genul de tipa care vrea sa se izoleze si sa nu accepte ajutorul familiei.Din pacate, la mama nu pot apela pentru ca a murit in urma cu aproape 12 ani, iar soacra mea este genul de femeie rece.Faptul ca nu ma place pe mine n-ar constitui un impediment in a o lasa sa ne ajute cu Daria, dar ma tem ca nu o va face........
Draga Irinuca, iti multumesc din suflet pentru oferta, dar stam destul de departe de zona in care locuiti voi(stam in Balta Alba, chiar vis a vis de parcul IOR).
MICKI, cu mare drag as intra pe net mai des, dar o fac de acasa si merge infiorator de greu.
Promit sa va tin la curent cu negocierile...
Inca o data, mii de multumiri pt incercarea voastra de a-mi tine cat mai ridicat moralul........!!!!!
Pupici tuturor,
Cosmina&Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Cosmina, pe mine m-au ajutat fetele sa ma decid; aveam aceeasi problema ca si tine, mama nu mai este, soacra, asa ca mergem la cresa, ne imunizam, luat oscilo si echinacea si ne rugam la Doamne Doamne, sa nu ne imbolnavim. Ramane sa apelam la ea numai in situatii deosebite!
si multumesc pt ajutor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Cosmy draga, nu stiu ce ai hotarat, dar iti spun si povestea mea:am mers brusc la serviciu si a trebuit sa ne hotaram repede.Mama care sta la 100km de noi(se iubesc foarte mult ea si Otilia), cresa, sa caut o doamna cu care sa stea acasa si ... atit!
Am ales varianta in care tineam copilul linga noi si acasa...pentru ca am gasit o matuse a unei colege de serviciu, o Doamna extraordinara - si se vede ca s-au legat una de alta.Si m-a ajutat foarte mult in sensul ca a vorbit intr-una cu fetita, a invatat-o o gramada de lucruri, cintece, poezii, chiar si franceza vorbesc amindoua, ce mai!Un asa noroc va doresc tuturor.
Daca nu se intelegeau, nu gaseam pe altcineva o duceam la cresa - aproape de noi, colectivitate, veselie.Soacra-mea zicea ca ar sta cu ea daca o duceam acolo, dar era nehotarata si ma enerveaza atitudinile astea.Si as fi zis NU hotarat, din diferite considerente.
Si eu ma gindesc ca in situatii d'astea alambicate, obscure mai bine ne descurcam singuri, ca nu sintem nici primii, nici ultimii si gata!

DORIS cu bb la purtator

Mergi la inceput