M-am hotarat......adoptie(partea a 7-a)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Rozi, referitor la patut, eu cred ca este mai bun cel cu plasa, si poti sa te uiti la mica publicitate, pe forum, poate cunosti pe cineva acolo din buc care vinde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Aissa, da aveti activitate serioasa cu Alexandra, este o dulceata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by xerxe

Rozi, referitor la patut, eu cred ca este mai bun cel cu plasa, si poti sa te uiti la mica publicitate, pe forum, poate cunosti pe cineva acolo din buc care vinde!


Eu am auzit ca e bun pana pe la 1 an si un pic, ca api se misca bb cu el ca vaporu' pe valuri . Eu as vrea unul mai rezistent, sa il poata folosi si cand va avea 3 - 4 ani.
Am fost la o fata de pe forum, care a dat anunt ca vinde, dar era mult prea mic fata de ce vreau eu. Pe de alta parte, am pus eu insami un anunt acolo, poate iese ceva.

Sa va povestesc ca eu dormeam in patutul meu de si cand aveam 9 ani? De curand am aflat ca nu vroiam s-o las acolo pe surioara mea, ca doar era patutul meu, nu? Hihi, si cand in sfarsit au dezasamblat patutul, ce credeti ca au gasit? Gauri in peretele langa care era, ca mandra de mine manca tencuiala!

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by aissa

Am incercat sa pun pozele noi, sa vad daca am reusit.


Da, Cristina, ai reusit sa pui pozele . Si ai mai reusit sa ai o fetita intr-adevar frumoasa! Sa va traiasca, sa creasca mare si sa fiti mandri de ea!

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Liliana, presupun ca tu mai vorbesti cu oana-mm; ce mai fac ei? nu mai avem nici o veste. Poate ne mai spunti si noua cum merge la tribunal, ea parca in faza asta este.

Pupici Laurei si lui David!

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Aissa am vazut pozele si mi-e deja dor de Diana cand era bebe mic!
sunteti minunati! sa fiti sanatosi!

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Rozi, Alexuca are 14 luni si doarme tot in el si este in stare buna! Pe noi ne-a incantat f mult faptul ca se pliaza si-l putem lua cu noi, la mare, la munte, sau in deplasari mai lungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Felicitari tuturor fetelor care s-au "imbogatit" recent, sa va traiasca bebelushii si sa fiti toti sanatosi. Florypop, daca poti sa ne spui cum de ai reusit sa iei bebe atat de mic.
Inca o data sanatate si numai bine, vad ca se mai intampla si lucruri bune pe lumea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Aici sunt!!!! citesc mai mereu dar de scris .... mai greu. Pana apuc sa termin de citit se trezeste gandacul. Si cum acuma suntem baieti mari - 6 luni si 3 saptamani - nu mai stam in balansoar sau numai intr-un loc pentru ca mami sa poata trimite mesaje pe net.
Acum, prin nu stiu ce miracol doarme de doua ore. Probabil ca mi se apropie de sfarsit scurta vacanta!!!
Sunt obosita, nedormita, capsata si antipatica!!! Dar fericita.

Felicitari Rozi si Aissa. Aveti niste bebelusi ... o splendoare!!! Sa va traiasca si sa va bagati mainile adaaaaaanc tare in buzunare pentru ca veti avea - ca si mine de altfel - Craciunul viselor voastre!!! Cu familia intreaga!!!

Noi plecam saptamana asta la Cta la ai mei si ramanem acolo vreo luna. Si eu si Viorel am ramas in urma rau de tot cu toate proiectele noastre. Dar nici sa il las acolo nu vreau, asa ca ne mutam cu totul acolo.
Uff!!! S-a trezit Vigilentul!!

Noi suntem in faza de obtinere a avizului favorabil de la DPC. Mai avem un pic pana la tribunal. Se pare ca spre sfarsitul lui Ianuarie totul va fi gata. Mult a fost putin a ramas. Dar, oricum, la anu' o luam de la capat!!!!

Va pupam pe toate!!!

P.S. Rozi - cum de nu ai contactat-o inca pe asistenta sociala????? Cred ca ar trebui sa tii mai aproape de ea. E o femeie de nota 10 daca te porti frumos si o bagi in seama. Stie ce are de facut si te poate indruma si ajuta ca sa urmezi calea cea mai simpla si mai scurta. Nu o indeparta! Fa-ti-o prietena ca este mai cinstit!!! Este doar un sfat!!!!1 Sper sa nu te superi!

Oana Melinte-Moraru
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Hehe, Oana, ma bucur sa te "aud"! Bine ca sunteti sanatosi, asta conteaza cel mai mult!

Nu stiu de ce zici ca n-am contactat-o pe asistenta sociala! Am fost la ea sa ne dea dosarul, si atunci ne-a zis ca o sa vina in vizita, dar nu imediat ce luam copilul, ca ne lasa sa ne acomodam. Noi maine avem 2 saptamani de cand il avem pe Victoras acasa, probabil in curand vom vorbi cu ea.

Nici gand sa ma supar, cand iti da cineva sfaturi ai fi fraier sa te superi, nu? Mai degraba iti multumesc!

Va pup ca iar ii e foame! Ne mananca urechile!

Victoras - motoras

Mergi la inceput