Maria bebelusca

Maria bebelusca | Autor: acs

Link direct la acest mesaj

Maria mea are astazi doi ani si patru luni. Si ca orice copilas, ne uimeste zilnic cu cate ceva.

In brate la tati: Iubitul meu! Ce dor mi-a fost de tine! Ce bine ca te-ai intors de la servici!

Cu mami la dentist. Doctorul: Cum te cheama? Maria: Maria bebelusca

Ce faci Maria?
Am facut copii si merg cu ei la sarbatoare!

Cate chiftelute ai mancat?
1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 10.
De ce nu spui toate numerele. De 3 si 6 ai uitat?
Nu, sunt in burtica.

O repari pe Ioana? (Ioana = sora mai mica)

Dupa o excursie in Maramures.
Si unde ai fost?
La Cascada Cailor. Unul era blond ca mine si altul brunet ca Ioana.

Cand o sa creasca mami mica, o s-o tin eu in brate.

La restaurant. Chelnarita: Ce fata frumoasa are mami! Maria (referitor la sora ei): Mai e alta acasa.

Dupa ce si-a invatat numele de familie: Si Momo (ursul tare indragit) e Neaga-Budoiu.

Duminica dimineata.
Sa vorbim mai incet, ca tati doarme.
Deschide-mi sa-i dau un pupic.
Ii deschid, doar as mod de trezire mi-ar placea si mie.
Trezeste-te taticule! Da-ti barba jos!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!

si aia cu chiftelutele si aia cu barba lu tati

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer! la multi ani! si fetita mea face maine tot 2 ani si 4 luni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Sa-ti traiasca :Maria bebelusca si sa te incante mereu cu astfel de lucruri.
Si pe mine cel mai mult m-a amuzat faza cu baraba lui tati.



maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Cand o sa creasca mami mica, o s-o tin eu in brate.

Senzational ... sunt emotionata ... ce fetita dulce!!

Ce frumos.



www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg" target="_blank">Smilla crocodila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

La Multi Ani si sa-ti traiasca!! E tare dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Avem probleme cu plecatul meu la servici (dupa 9 luni de stat acasa). Eu: Trebuie sa ma duc la servici, sa castig bani, sa cumpar mancare etc... Maria: Da' mami, lasa ca fac eu mancare pentru tine. Si-ti dau bani din pusculita.

Plimbare prin Maramures; vizitare casa memoriala George Cosbuc. Mami si tati o pregatesc pe fata, ii spun cateva poezii. Urmeaza intrarea in casa... fata foarte cuminte (ca de obicei)... suita in masina, Maria incepe: Iarna pe olita...

Cimitirul vesel de la Sapanta. Mami: Stef, tu vezi ca pe majoritatea le chema Maria, Marioara... La plecare, tati canta in masina: Marioara de la Gorj... Maria: Ba nu! Marioara de la Sapanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Acu' cateva luni, cand am auzit prima oara melodia "Senza geaca i cravata" (nu stiu cum se scrie), cantata de Nino d'Angelo, o tot fredonam. Bineinteles cu cuvinte :) ; adica ceva de genul: "en la strada ci van", "la ultima shperantza", "senza geaca i cravata". Maria a inregistrat. De curand am inceput sa o invatam adresa noastra... in caz ca se rataceste.
Aseara: "Mami, vino cu mine acasa la Bombonica" (Bombonica = unul din ursuletii ei -- ultima ei dragoste).
"Vin iubita, dar pe ce strada sta Bombonica? Sa stiu unde mergem." (cu gandul ca va spune numele strazii unde locuim)
Dupa cateva secunde: "Pe strada <ci van>"

Tati ii canta surioarei: "Foaie verde si-o sipica/ Trenule masina mica/ Unde-o duci pe Ionica?"
Maria: "Foaie verde si-o supica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Maria ii da de mancare Ioanei.
"Mai vrei? Da? Uite iti mai dau!"
Mama grijulie: "Maria, vezi sa nu-i bagi biscuitii in ochi sau in nas, ca o doare!"
"Ioana mananca cu nasul!"

"Maria, imi place cand esti fetita cuminte si nu plangi. Mami te iubeste mereu, dar imi place mai mult cand nu marai. Ca nu-nteleg nimic daca esti bazaita."
Maria: "Mami, da' nu mai spune chestii din astea."

"Mami, pe Bombonica il doare burtica. Ma duc cu el la doamna doctor."
Cum mami stie ca fetei ii place sa se joace cu receptorul: "Da un telefon si fa programare. Sa stie doamna doctor ca te duci cu Bombonica".
"Alo! E liber la programare?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanadrag spune:

Vai, ce dragalase sunt!
Le-am vazut si in poze! Sa-ti traiasca! Foarte reusite!
Nota 10!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacia spune:

Sa-ti traiasca fetitele,sa fie sanatoase si sa va bucurati de ele in continuare.Foarte frumusele si istete!
de la noi

Irina si Edy cel scump!(5 noiembrie 2002)

POZE NOI LA 2 ANI!PARTY!
http://danielirina.tripod.com/mypersonalsite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

In incercarea de a o face pe Maria sa iasa in parc cu bona si sa o lase pe strabunica sa se odihneasca:
- Maria, sa iesi iubire cu tanti Gica in parc. Si s-o lasi pe mamaie acasa. Ca, daca raceste mamaie, va fi vai de capul nostru!
- Si-o sa luam alta mamaie?

Mergi la inceput