Prima zi de gradinita...2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Azi e prima zi cind Mihnea nu merge la gradi fiindca are gitul rosu-rosu(amigdalita si traheita).Ii dau eritromicina si ambroxol.
Sa speram ca va suporta bine antibioticul si va scapa usor de infectie.
Multa sanatate tuturor!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zulu spune:

Sa va faceti repede bine !
Sa fiti un iepuras dragut care sa poata vorbi, fara sa-l doara gatutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

la gradi la Andreea puiutii vor fi de serbare ingerasi!am inteles ca educatoarele o sa "imprumute" de la o biserica catolica.
in alta ordine de ideei la noi in tm era mai demult un magazin special cu costume din acestea pentru bal mascat,serbari si altele.
nu stiu daca mai este acum!
azi merg copii in vizita la Coca Cola!!!!!!sint atit de incintati !TOTI!au cerut bani acasa sa "cumpeie" de'acolo.
sincer nu stiu de ce's asa de bucurosi dar ricum erau cu gura de la o ureche la alta in dimineata asta!
in rest :se lucreaza intens la serbarea de Mos!si au "promis" ca anul asta cica va fi o surpriza pentru parinti!!!!!!invata la gradi poeziile ,nu mai vin cu ele acasa!
mor de curiozitate1pina acum nu am aflat decit de un cintecel in engleza cu un "litil engel" si "otanembaum".am citat din marii clasici contemporani(fii-mea)
sper sa iasa fain.
va pupacim cu drag,
Andreea si eu


http://community.webshots.com/user/gianinaalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dallydy spune:

Se apropie serbarea si am emotii pentru felul in care va reactiona baietelul meu la multimea de parinti care se va uita tinta la el . La voi cum a fost prima serbare? A iesit ceva?

kanyaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sigrid26 spune:

Fetitza mea implineste sambata 3 anisori, de miercuri 01dec mergem si noi la gradinita, pt noi e un pic mai greu pt ca nu stie germana , a invatat doar cum sa ceara apa , mancare si sa ceara la wc.Ea e tare incantata, am fost sa vizitam multe gradinite si de fiecare data a vrut sa ramana si ea acolo, acum vom vedea.Revenim si noi cu detalii si suntem tare amotionati.
Pupici la copilasi si rabdare la mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandela spune:

Buna tuturor!
Alexandru are 2 anisori fara cateva zile si este la a 2-a zi de gradinita (particulara).Acolo sunt copii peste 3 ani si lui i-a placut. A plans putin in microbuz cand l-au luat din fata blocului si asta a fost tot. A mancat cu copiii la masa( la toate cele 3), a dormit si cand a venit acasa era mai indraznet(?) , mai curajos. S-a jucat mult timp singurel , dar cu tati si mami martori.
Mie mi se pare ca ii e fff bine. Poate l-am prins la varsta potrivita (l-am mai dus la 1 an si 3 luni la o cresa de stat si l-am gasit dupa 3 ore intins pe o saltea nereactionand la zgomote) sau poate chiar ii place acolo ( adora copiii). Educatoarele sunt tinere si de treaba. Dat fiind faptul ca e cel mai mic, un timp se ocupa o educatoare numai de el. E perfect! Si nici nu a fost bagat la regim de cresa; face ce fac si cei mai marisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ii place la gradinita Cristinei, dar tot mai plange cate putin dupa incheierea activitatilor, inainte de masa si somnul de amiaza. In fiecare zi, cand merg dupa ea, imi spune ca a plans sau nu a plans. Spune ca plange dupa mami, tati, buni...cei de acasa. Probabil este mult 8 ore, sa stea departe de casa si cei de acasa.
Va participa la serbare doar cu prezenta, Cristina, ea inca nu vorbeste atat de bine si este si timida. Dar abia astept sa o vad la serbare !

Sigrid, succes la gradi, fetitei tale ! Si la multi ani, pt. sambata ! Cum o cheama pe micuta sarbatorita ?

Pe curand !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sigrid26 spune:

Anina pe fetita mea o cheama Adela, multumim de urari.
Am fost astazi prima zi la gradi, mai bine zis prima jumatate de ora, asa se procedeaza la aceasta gradinita, se merge progresiv , prima zi 1/2h , apoi maine 1 h si abia in doua sapt se ajunge la program normal.Adela a fost tare incantata, chiar suparata ca nu doarme cu copilasi in patuturile mici, maine stam o ora si va dam de veste in continuare,
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Sigrid, mi se pare o metoda foarte buna aceasta cu sederea la gradi progresiv de la 1/2 h pana la 8 ore in 2 saptamani. Cred ca micutii se adapteaza mai usor asa.
Iata ca si Cristina a primit de invatat o poezioara din 4 versuri pt. serbare. Singura nu poate sa o spuna, inca si nici clar, dar progresam in fiecare zi.

Petrecere frumoasa Adelei si daruri pe masura, Sigrid ! Sa va traiasca si sa va incante mereu !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii !

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Sarbatori fericite !

Mergi la inceput