ile la 2 ani

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

mai, io cre ca am fost chiar mitomana in copilarie!
strangeam copiii in jurul meu si le povesteam ce-am facut, dar asa, in amanunt... povesti fabuloase, cu cai, pistoale, lupte... sau cu alti copiii pe care ii salvam... ii convinsesem pe copiii de la bloc chiar sa facem un comitet de salvare a copiilor rapiti si ne antrenam toata ziua, ii puneam saracii sa se catere pe niste bari (periculoase, vad eu acuma!) ca sa fim in forma pentru lupta!

Doamne, cand imi aduc aminte ca nu-i mai lasau mamele sa se joace cu mine, ca ajungeau saracii cu hainele rupte... odata era sa ne manance un caine cand sapam dupa o comoara... pe care stiam eu sigur ca e ingropata acolo!... alta data i-am convins sa se taie la degete ca sa scriem un mesaj cu sange (io nu m-am taiat hahaha) si alta data era sa sarim cu umbrelele de la balcon!

la mine nu era nici o limita intre realitate si fantezie... inca nu m-am lecuit, dar sper ca va trece cu varsta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

gandacelu gandacelu, nu m-am uitat pana acum la pozele tale. dar tu esti chiar gandacel!!! ce frumushatza esti! si dulce ca fiica-ta. apropo: pai ce zici tu ca seamana cu tat'su, e bucatica rupta din tine. seamana taaaaare cu tine. ptiu, sa nu va deochi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

quote:
Originally posted by gandacelu

mai, io cre ca am fost chiar mitomana in copilarie!

la mine nu era nici o limita intre realitate si fantezie... inca nu m-am lecuit, dar sper ca va trece cu varsta!



Gandacelu ,nu cred ca trece cu varsta.... eu am 31 si parca ma descrii pe mine....
credeam ca doar eu am o problema cu fantezia....
Sa-ti traiasca Ile , ca e desteapta si fumoasa si tineti-o tot asa. Presupun ca dupa ce vine si Ioachim o sa ai parte intradevar de distractie....

DPN 27 NOV
Dr. Corina Grigoriu -Municipal
http://community.webshots.com/user/micheee100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Gandacelu, si eu tot asa in copilarie, numai ca eu ii aveam pe fratii mei, mai mici toti decat mine, sa imi pun ideile in practica, bineinteles cu ajutorul lor. Cum ma trezeam, ma duceam la ei, sa le povestesc ce am visat. Si as fi povestit cu orele, sigur ca povestea o brodam pe masura ce povesteam... Pe sora-mea am convins-o ca in gradina sunt ascunsi niste capcauni, care o pandesc daca-i cuminte sau nu, adica daca ma asculta pe mine, de nu mai indraznea bietul copil sa iasa afara din casa. Mi-am pus casa la vanzare, ca ce doar alte case sa aiba afis cu "de vanzare", asta cand nu erau ai mei acasa, si am incasat-o zdravan cand au venit, pusesem si o masa la poarta, un fel de birou de vanzare, iar fratii mei erau agenti de vanzare, trebuiau sa convinga trecatorii.
Eu as fi vrut ca toate casele sa fie frumoase, cu flori, si pentru ca unele aveau prea multe, iar altele prea putine, m-am gandit ca tare bine ar fi sa luam de la cele care au multe, ca sa punem la cele mai saracute, asa ca organizam expeditii, intram in curtile cu flori multe, luam repede cate flori puteam si apoi le puneam in curtile saracute.
Si cate si mai cate ....

Scuze ca mi-am depanat amintirile pe topicul lui Ile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Gandacel! Ce mai face Ile?
Sper ca sunteti bine, sanatosi.


Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

merci fetele, vad ca s-a mutat canada pe topicu meu si mai vad ca nu mi-ati raspuns la intrebare: o sa planga domne ioachim cu lo-loooo??!! da ori ba!?!

am auzit ca in quebec a venit iarna... iarna canadiana, responsabila de inmultirea familei gandacesti! ia vedeti si voi ce faceti pe acolo, cum va incalziti!

ile e bine, nu am dat-o, desigur! si eu sunt bine, pe baricade...
pun in curand si niste poze proaspete, sa vedeti ce falcute a facut ile de cand are grija buni de ea! (ca de ale mele, nu mai spun!)

va sarut! lo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

N-a venit madame iarna,la, da' e pe drum. Deocamdata toamna asta spala toate pacatele verii prea scurte! Si ne pregatim de Halloween. Si asteptam noutati de la Ile!
Bisous!
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

La mine-i vaara tot timpul... uite acum ma uit pe fereastra: soare stralucitor, un vantulet adie frunzele copacilor din imprejurimi, eu stau la caldurica (in "sera") si muncesc , si e vara, si e frumos. Diseara merg la piscina interioara, apa calda, inotam, ne jucam. Maine , sa simtim ca-i sambata.

la fam. Gandaceasca.
Bianca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

una proaspata, de acu'... 1 minut!

tati lucreaza la calculator si cauta un font cu voce tare:
-verdana... verdana... unde esti?...
la care, din spatele lui, o voce:
-sunt aici!!!

(ileana, preocupata cu desenatul lui ioachim, a inteles ca pe ea o cauta tata...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:


E mor-ta-la Ileana ta !

Elena&Laura

Mergi la inceput