ile la 2 ani

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

GANDACELU... mai asteptam povesti cu ILE...

Felis, 36 sapt, DPN 12 dec, Dr. Iliescu Marian (Filantropia)
Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

felis, nu stiu ce sa va mai povestesc de ile... noi ne tavalim in continuare de ras cand incepe sa vorbeasca, mai ales ca acuma vorbeste bine! dar e tare urmuziana... uite, am notat pe fuga un exemplu de acum 5 minute in care perora ca o moara stricata cuvinte pe care nu stiu de unde le stie si fara legatura cu nimica - ea trebuia sa se culce, si cica...

ma dau in balansoar si eu sunt copil si tati e copil si mergea la gradinita si manca porumb si frigea si sufla si se lingusea

(nici macar tati nu era in zona, cat despre porumb si balanosar, va imaginati!)

... despre ioachim, ce sa zic ce mai turuie... cum o sa se joace cu el, cum o sa se-alerge... e ca o masina de spalat in care ai aruncat rufe si scoti ciorapii desperecheati, ce mai!

si acuma mai vorbeste si la telefin singura-singurica, e circ, nu alta! pana saptamana trecuta ii suflam noi ce sa spuna, si abia reuseam sa-i scoatem un alo! sau macar un lasa-ma! ca sa se mai bucure si buncii de departe ca-i aud glasciorul... pana cand mi-a trecut prin cap sa o las sa vorbeasca cu baiatul nasului (de 3 ani) acum cateva zile... am ramas perplexa domne, ce discuta copiii astia: da, mami e bine... dar taticul tau unde e?... daaaaaaa! si eu!... etc!

principala mea distractie acum este sa-i pun un film de desene si eu sa ma uit... la ea cand vede desenele... ea e "televizorul" meu are o mimica extraordinara, tot filmul i se zugraveste pe fata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Wow, Gandac, postam aproape simultan.
si Sofia mea face la fel, isi povesteste tot felul de chestii.De ex noi avem un tablou f. frumos de Ilfoveanu, cu un batran care tine in mana un scorpion.Ei bine, Sofia a inceput sa-mi povesteasca despre nenea care sta cu ochii inchisi si nu vrea sa faca nani!!Si care are ceva in manuta si ca ea vrea sa-i puna sosete in picioare( e descult nenea, saracu...si cate mai cate inventeaza.
Si ea vorbeste incontinuu la telefon.Bunicii ei sunt in Anglia, asa ca stiu cum e.
Iar in societate dureza juma de ora pana sa scoata 3 vorbe.

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

sabina, iegzact! si ile vrea sa le puna pantalonasii la toate alea, si povesteste vrute si nevrute despre te miri ce... mai, sa stii ca asta e semn ca trebuie sa-i faci un fratior, ceva, serios! e semn ca e pregatita sa aiba grija de cineva (sosetelele!) si sa-i povesteasca povesti nemuritoare...

ai ca te anunt daca la noi se adeveresc presupunerile astea... ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai mai, m-ai cam ghicit..as vrea eu sa-i fac ceva bb..ca ma roaga!dar deocamdata n-am servici stabil, sunt doar la plata cu ora..si sotu e cam coplesit.mama e departe..si lista poate continua.De va sa vina insa...oricum toate astea nu mai conteaza!
sa ma anunti cum se comporta Cosanzeana ta!


Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Sunt la verificare de gagici mici

Gandacel, Ioachim ce mai zice, nu ar trebui sa scoata nasucul la aer, sa primeasca si el cadou de la Mos Niculae?


Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

povestite de bunica:

ile, in piata, in fata unei tarabe cu… fasole:
-vreau si eu tic-tac!

……………………………

seara asta, se uita amandoua pe geam… ile :
-uite o coaja de luna… s-a curatat si ea ca usturoiul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Am citit paginile cu zimbetul pe buze, e tare isteata Ile a ta, sa-ti traiasca si sa-ti insenineze in continuare viata.

Nastere usoara si un bb mancacios!

Emilly si Ilinca web 1 web 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

ile a invatat literele... a de la anca (eu), b de la bebe... si tot asa...

mai ieri a venit la computerul meu si: i de la ile, b de la bebe, m de la mama ce mai, e fata mare!

dar le mai si incurca! invariabil, recunoaste litera t, dar zice: t de la mama

in seara asta a primit un joc cu litere magnetice, va dati seama, bucurie mare
incurcaturi:
m de la anca si a de la mama
sau: sa punem pe a langa b ca e singur...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Aici se asteapta partea a doua: "Ile la 2 ani, surioara lui bebe Ioachim"

asa familie frumoasa! Multa sanatate!!!
Bianca

Mergi la inceput