Felicitari Irinuka,Flafi! Hai Raluca! CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Felicitari Flafi. Recuperare usoara si bebe sanataos si mancacios.

Hai Raluca.

Elyana eu nu l-as tunde e mai usor de intretinut lung, cel putin pt mine. Mie nu mi-a cazut foarte mult dupa ce am nascut, ma panicasem pt ca in sarcina nu imi cadea deloc si nu mai eram obisnuita sa vad fire la baie, dar am facut tratament si mi-a fost bine.

Noi ieri am fost la picnic si a fost asa frumos. A fost soare si cald si Nadia s-a simtit foarte bine nu mai voia sa plece. Ne-am relaxat iar dupa masa am facut si primul gratar pe anul asta la noi acasa. Mi-am scos sezlongul si am lenevit la soare. Azi din pacate m-am trezit cu o raceala de toata frumusetea asa ca ma "relaxez" in pat cu ceai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Flory, insanatosire grabnica sa treaca repede raceala.
Si la noi e soare, cald, dar nu ma incumet sa ma dezbrac inca, stau la soare sa mai "papam" vitamina D, dar inca stau bine imbracata.

Si eu am par lung
La fel ma intrebam ca Elyana, ce sa fac? sa-l tund acum inainte de nastere sau dupa, la fel am citit ca dupa nastere o sa cada multe fire, si m-a apucat jalea de parul meu.
Sper ca vor face pas si la mine si sa nu cada, imi place asa lung cum e

Ce tratament ai urmat ca sa nu-ti cada parul dupa nastere? Vitamine? Ori ceva special


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Dragele noastre,

Va asteptam cu mare drag pe noua platforma desprecopii in grupul Mamici de mai-iunie 2013 aici http://comunitate.desprecopii.com/group/31/mamici-de-mai-iunie-2013

Vorbiti si va hotarati cine doreste sa gestioneze si sa devina group owner, si astept PM sau mail la andraf@desprecopii.com cu detaliile

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Off...noul forum, zau ca ma streseaza migratia asta. Sper sa reusesc sa pricep ce am de facut ca imi placea sa vb cu voi.

Deny cred ca m-am dezbracat cam repede ce-i drept, la soare era super cald dar poate nu era chiar de maneca scurta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

buna ziua!

Flafi, felicitari! Recuperare rapida si mult laptic pt bebe! Bebe sa fie sanatos si norocos!

Raluca, nastere usoara si multa sanatate! Miruna sa fie sanatoasa si mancacioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Deny, multumim pt capitolul nou sa fie plin de vesti bune!
Sa inteleg ca trebuie sa ne inscriem intr-un grup, pe noul forum?

Elyana, si eu m-am tuns mai scurt dar in asa fel incat sa-l pot prinde pt ca nu o sa am timp mereu sa-l aranjez. Mie mi-a cazut ft mult dupa prima nastere.

Monik, felicitari pt colostru!

Flory, multa sanatate!

De cand am inceput sa iau fier ma termina constipatia nu stiu ce sa mai fac si ma ingrozesc la ideea ca iar o sa am probleme cu hemoroizii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Am scris un mesaj de test pe noul forum deci am reusit treaba cu parola, dar sa-mi pun semnatura nu reusesc asta e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Raluca,
Inteleg ca e totul aranjat si mai ramane doar sa apara Mirunica.
Sa va bucurati de intalnire!
Fetele, ce e cu grupul? Ne vedem doar intre noi, sau e ca si aici, pentru toti?
Eu m-am intors ca o clatita dreapta-stanga azi-noapte- si mai zic de fiu-meu! Si dimineata ma speriam iar ca mi s-or fi rupt membranele. Am mai citit si ca au fost cazuri cand n-a trait prematurul la 36 saptamani- eu le implinesc maine. Ma rog sa stea acolo, inca mai am de lucru la bagaj. Azi stiam ca mai am ceva de pus in bagaj si in panica respectiva nu-mi aminteam sub nicio forma. Dupa ce ajung la termen voi fi mai ok, acum sunt in panici la orice semn! Deci, am pus si prosop- asta mai aveam de pus-, adeverinta de la locul de munca, in caz ca e nevoie, desi am inteles ca nasterea e gratis. Dar daca trebuie internare peste 3 zile, daca nu e urgenta, trebuie sa dovedesti ca esti asigurat, eu asa stiam mai demult, acum nu sunt sigura, dar am luat si asta. Mai am niste drumuri de facut: analize, medic de familie.
Inca nu am stabilit nasii; am rugat pe cineva sa vorbeasca pentru dr de familie care e si pediatru, sa vad daca mai primeste, am auzit ca are multi pe lista.
As vrea sa mai astepte, ca am comandat niste lucruri, inclusiv paturica-scutec cu insertie cocos, sa-l scot din spital in ea. Ar trebui sa vina pana la Paste.
Pana nu le vad facute, nu sunt linistita.
Raluca, si actele de alocatie le poti depune, dupa ce primiti certificatul de nastere. Am de gand sa-l trimit pe sot sa alerge si pe-acolo. Pentru inscrierea la medic, nu stiam ca trebuie acte,afara de certificat nastere ce se mai cere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Am postat si eu ceva pe noul Dc. Mi-a aparut

Elyana, eu m-am tuns acum de curand, am zis sa fie mai usor de aranjat pt ca eu il am ondulat si il intind.
Dupa sarcina trecuta nu mi-a cazut mai mult ca de obicei,dar nici nu mai stiu daca luam sau nu vitamine

Flory, sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Eu cred ca pana la urma o sa iau varfurile sa ii aranjez forma si vedem dupa nastere. Inteleg ca nu e obligatoriu sa chelesc, deci poate scap

Am o leneeee si trebuie sa ma ridic din pat sa fac dush sa ma duc sa iau prenatalul de la medic sa il duc la HR

Eh, va las... O iau usor din loc

Rezolv diseara cu platforma noua. Ownerul grupului ramane contul comun, da?

Mergi la inceput