Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata

Diana foarte bine iti sta ca si graviduta

Dau eu in dimineata asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Astazi am dat o fuga la birou dar nu zabovesc prea mult. rezolv ce e de rezolv si fug acasa.

Denisa a fost invatata in scoica de mica. Nici eu nu vad care ar fi pb mai ales ca scoica are 2 sau 3 pozitii. Si cum zicea Maytrei, nici in burtica nu stai intinsi. Plus ca ea invatata de mica in scoica , nu mi-a comentat niciodata in scaunel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, burtici!

Delia, sunt cu tine O oala de cafea, te rog!

Diana, stylish mummy!

Dana, felicitari pentru camera aproape gata! Dar voi nu ziceati ca il puneti pe bebe cu voi in camera?

O zi minunata, burtici!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Neata!
Dana sa nu stergi pozele ca eu de abia diseara le pot vedea.
Scoica se recomanda de la 3 luni+. Noi am folosit o de la 6 luni + avand landou.
Sau poti sa l tii in brate, 10 min pana acasa nu pateste nimic.
Eu nici intrun caz nu l as pune in scoica, nu pot sa si tina capul deloc, poate sunt scoici diferite, dar cea pe care o am eu este total nepotrivita pentru un nou nascut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Un articol interesant de citit, dar face referire la plimbat bebe in scoica si nu la transportat cu masina. Oricum consider utile informatiile.
bebe in scoica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata

Toate scoicile sunt de la 0+. Sau asa incercati sa le cumparati!! Si in nici un caz, nu tineti copii in brate in masina. Doamne fereste de o frana brusca, sau la un semafor sa se bage cineva din spate in voi, din neatentie...Lasati-i in scoica, nu patesc absolut nimic, pe incercate. Raul a stat in scoica de cand l-am scos din spital, si din a2a luna am facut drumuri lungi. Si are o coloana sanatoasa. E mult mai periculos daca sunt tinuti in brate sau in landouri care nu sunt fixate. Intrebati un dr pediatru, daca nu aveti incredere, dar nu puneti copii in pericol in masina. Plus, ca o sa tb sa mergeti si singuri cu ei, cu masina. Daca nu sunt obisnuiti in scoica, nu o sa puteti .
Alta intrebare : Banii de copii se socotesc din salariul brut sau net?'
EDIT : Ignorati ultima intrebare, ca e idioata . M-am lamurit intre timp

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata

dana pt camera

va salut , tare as bea si eu o cafeluta dar pas....la tahicardia mea exact asta imi trebuie...

sunt la munca ...vad ca iara sunt fugarita dimineata ...dar trece ...acum incep sa pot sufla si sa pot vorbi..ma tremina telefoanele , am 3 si in vanzari datul din clanta e principala activitate.....las ca trece , pana acum am facut lobi printre apeluri...

la cluj e fumos , caldut , imi vine sa evadez din birou , ma uit pe geam ca si un leu in cusca ...mult a fost putin mai este...

o zi minunata...






XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

apropo de scoici si eu stiam de scoici 0 + care tin anatomic spaticul bebeilor ..ieri am hoinarit si eu pe site-uri si am vazit carucioare 3 in 1 cu socica varsta 0 + , toate prietenele mele mi-au spus sa o scot pe Ilinca in scoica...merg dupa majoritatea sau pe cai batatotite cum se spune

in burtica stau adunati deci..nu vad nici un impediment in a folosi scoica




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ama vine si galeata cu cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Neata' burtici! Beau si eu cafeaua cu voi.
M-am trezit si eu de dimineata... nu stiu de ce.
DeliaAma Multumesc de aprecieri.
Mie mi s-a promis o scoica de masina si acum chiar m-ati facut curioasa cu ea. Sper sa fie cum zice Paula de la 0 sa pot aduce copilul in ea.


Mergi la inceput