Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul, mai ieri eram cu primele ecografii si vedeam puncticele, acum deja incep sa apara bebei, parca uiti de tot ce a fost greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Felicitari fetelor pentru rez bune la eco si la testul de diabet.

Monik la multi ani!

Haide Flafi, bebe sanatos si recuperare usoara.

Asa vreme frumoasa avem si noi, numai afara as sta. Asa ca am trimis pitica cu mama la tara si eu am bagat o plimbare pana la piata. Imi venea sa pap direct de pe tarabe asa bine aratau toate, asa ca azi papam spanac cu tocanita de pui si o salata verde cu ridichi.
La noi au aparut capsunile nu stiu daca sunt de Romania dar aratau si miroseau demential asa ca nu m-am putut abtine si mi-am cumparat 1 kg, sa ajunga si fiica-mea ca ea e innebunita dupa capsuni. Asa de draguta a fost tanti de la taraba, a vazut ca sunt gravi si m-a bagat in fata ca sa nu mi se faca pofta, le zicea la restul sa ma lase ca a vazut ea cum am inghitit in sec si nu vrea sa lesin de pofta.

Legat de scutecele de la DM am folosit si sunt bune, dar noi am trecut la ele numai acum cand mai avem doar noaptea. In rest nu stiu. Servetelele umede mi-au placut mult si in general gama lor mi se pare de calitate.

Ralu sa te faci bine.

Carmen si la cezariana bebe trebuie aspirat bine deci poate aparea problema de care ai spus tu. Fiecare isi cantareste din punctul sau de vedere riscurile si benefiicile, dar nu cred ca cele care nasc natural sunt niste inconstiente care nu se gandesc la bebe. Fiecare isi doreste un bebe sanatos cred ca asta e prioritar pt toate. Si cum zicea Simcri dincolo nu te intreaba nimeni cum vrei tu sa nasti, prima optiune e natural.

Legat de DC cand va disparea cel vechi? Sau cat timp mai intram pe el ca asta nu mi-e clar inca mie. Faza cu parola am inteles-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

ooff... mie nu-mi place noul DC... deja mi-am prins urechile pe acolo

Flory, eu am papat capsuni si mi-au placut, cica sunt din Grecia, nu sunt asa parfumate si gustoase ca cele romanesti, dar nici gust de hartie nu au.

Ieri am fost si am vb cu medicul pediatru, care sa-l ia in evidenta pe Filip, despre vaccinurile optionale si mi-a recomandat doar Rotarixul, cel pneumococic (sper ca am scris bine) doar daca este mai bolnavicios putem sa-l facem la 24 de luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vicky,

Simcri, sper ca mosul nu locuieste in creierii muntilor .

Si daaa....a trecut timpul de nu-mi vine sa cred. Azi imi aminteam cea mai mare spaima a mea din sarcina, si anume ca pe la 7 saptamani asa nu ma mai dureau sanii. Am fost convinsa atunci ca totul luase sfarsit...pfffff....si acum punctuletul meu de atunci are 1.7 kg...si mai mi-am amintit si cum iesise mie 6 si ceva tsh si nu prea dadeam importanta, dar noroc cu voi ca m-ati trimis de urgenta la medic...ehhhhh...hai ca acum vars si doua trei lacrimi de nostalgica ce mi-s....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Am mai pus si eu o poza noua cu burtica, de ieri dar nu mai stiu cum s-o fac coperta Am vazut numai si numai burtici frumoase pe acolo, abia astept sa vad bebeii

P.S. : se vede ca doarme Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Va salut fetele

La multi ani Monik

Felicitari burticilor pt vestile bune, si ca ati trecut cu bine de testul glucoza.

Imi pare rau pt cele care ati avut zile proaste, Fluturash cu intoxicatie, Vicky, Carmen cu contractii. Sper ca sunteti mai bine acum.

Si eu emotionata ca se apropie ziua cea mare pt cine urmeaza sa nasca, imi cer scuze ca nu sunt activa la subiectele de discutii, dar sunt cam "ocupata" cu noul DC.
Multe se pierd, ce e in vechi DC, nu se mai gaseste in nou DC.
Exemplu, parola, semnatura, prima pagina nu toata, etc.


Nici mie nu-mi place noul DC, dar daca "navighezi" pe el mai des, te obisnuiesti. Ceea ce am observat cat am rascolit pe acolo, seamana ca la facebook, nu identic, dar cam asa ceva e.


Cand intrati acolo, si vreti sa va logati, faceti pe "autentificare" si direct pe "am uitat parola", va cere mailul si primiti un link prin mail, dati clik pe el si puneti parola noua, sau cea veche.
Vedeti ca si semnatura trebuie sa o "mutati" la DC nou.
Eu am deschise amandoua in acelasi timp, si DC vechi (ca acum va scriu), si DC nou (ma obisnuiesc cu el, si va scriu si voua ce "news" gasesc pe acolo)


Cand am citit intrebarea lui Flory, cand ne mutam dincolo(pe DC nou), nu am stiut ce sa-i raspund.
Si am intrat pe DC sa vad inca o data care-i treaba.
Din cate am observat deja se posteaza mesaje pe acolo.

Ma gandesc la ideea: cand o sa facem capitol nou, o sa va directionam (eu sau Vicky) direct la noul DC ca sa continuam acolo postarile noastre.
Sa ne mutam acum, mi-e frica ca o sa fie mai mare incurcatura, nu se va intelege nimic, unde e postarea, unde e raspunsul, mai bine asteptam nitel ca sa se faca 20 pagini, si ne mutam odata cu capitol nou.
(plus la asta si la prima pagina va trebui sa o "lucrez" ca e cam "data peste cap", va las sa vedeti si voi cum arata prima pagina pe noul DC, mutata de moderatori http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/71095-burtici-cu-ciresele-de-mai-iunie-2013-50/page-1)

Pana atunci, va propun sa vizitati mai des DC nou sa va obisnuiti cu el, rascoliti si prin sterile personale (sus dreapta), sa vedeti ce si cum, la fel semnatura daca vreti sa nu o pierdeti, faceti copy-paste, sau scrieti alta noua.

Ah sa nu uit si de PM-uri, la noul DC nu veti gasi nici un PM, toate vor ramane la vechiul DC, asa ca daca aveti ceva PM importante in inbox, luati si salvati pe calculator. Pana nu se inchide de tot DC-vechi si sa nu mai fie accesibil(si nu stiu cand se va intampla asta, banuiesc ca va dura ceva timp pana se vor muta si toti userii pe noul DC).

Acum am incercat sa-mi fac copy-paste la semnatura mea (din DC-vechi, in DC-nou) si cam nasoala-i treaba, pt ca acolo arata sectiunea aia pt editare semnatura, arata ca in WORD/mail(cand compui mesaj nou), si treb' sa scrii totul din nou.
Va dati seama ca prima pagina din DC-vechi e ca si pierduta?
Treb luat totul de la zero

Ma pun sa "lucrez" la prima pagina pe noul DC.

Ufffff cu pltaforma asta noua



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

34+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Flory, nu incerc sa conving pe nimeni privind modul de nastere.Postam mai mult pentru mine. Inca nu s-a decis la mine pentru cezariana sau nastere normala. Caut acel argument care sa ma faca sa merg linistita pentru nastere normala, daca dr zice ca se poate. Pana acum, doar ideea ca dupa nastere voi avea forta sa ingrijesc de copil.
Sper sa fie el bine, in primul rand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Hi hi sa vedeti ce de-a emoticonsuri noi sunt acolo te distrezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Carmen e mai "bio" cea naturala. Glumeam. Ideea era ca probleme pot aparea la orice varianta, nu te axa pe asta ci pe partile pozitive. Daca ma gandesc la ce se poate intampla o iau pe dealuri asa ca incerc sa fiu cat mai zen. Vroiam sa iti spun ca temerile noastre difera si de aceea fiecare vede situatia altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hellie, Dany din umbra a facut modificarea :).

Cu platforma cea noua, eu as propune sa asteptam lansarea oficiala. Deocamdata e in faza de test, si ei prevad o lansare pe 1 mai (cel mai devreme din cate am inteles eu).

Mergi la inceput