Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

LA MULTI ANI, MONIK!!! MULTA SANATATE SI NASTERE USOARA!!

Flafi, nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios!!!

Felicitari fetelor pt rezultatele bune de la eco si pt achizitii!!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI, draga Monika!
Nu-mi vine sa cred ca deja se discuta despre adeverinte pt nastere si hainute bebe pt scos din spitalEu am de la Daria hainute cat sa imbrac un stat din Africa, dar tot am reusit sa cheltui niste milioane zdravene pe hainutele noi ale Anastasiei care se dovedeste a fi inca din burtica un taur absolut veritabil
Are o pozitie-n burtica de se mira toata lumea...capul in dreptul plamanului stang, funduletul spre ficat si umarul drept spre col(care n-are nicio sansa sa se micsoreze pt ca nu-l preseaza nimic)Tanti doctorita mi-a zis ca ne vedem si pe 29, dar nu crede ca se intoarce ci doar vom stabili daca-mi cumpar anestezia pt cezariana sau nu(am decis ca v-a fi din aceea rahie-peridurala). Doctorita era de garda si de 1Mai, dar am zis sa mai las fata la dospit cateva zile, de aceea am decis sa programam cezariana pt 5 Mai. Poate reusesc sa le fac si alor mei niscai cozonaci si oua rosii ca sa am constiinta linistita ca simt si ei ceva din Sarbatori...
Am o stare tare stranie...bagajele nu le-am facut, hainutele Anastasiei nu le-am calcat(dar le-am spalat), parca ma gandesc mai mult la auditul ISO pe care-l am miercuri decat la faptul ca-n 2 saptamani vom fi 4
Acum ma apuc de bucatariseala asa ca va pup pe toate si va doresc un we senzational!!!!

Cosmy37Anastasia Ilaria&Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

La multi ani, Monik!

36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Flafi, nastere usoara!

Abia astept sa aud ca sunteti bine si mai ales sa va vad! Ma bazez pe tine ca pui o poza-doua cand vei putea!








36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Cosmy, ce zi frumoasa ca sa vina pe lume bebelusa : x nu credeam ca lucreaza vreun dr de Paste. Sa inteleg ca a ramas cezariana? :(

Elyana, ca sa nu te mai intorci in timpul somului pe spate pune o perna sau niste carti/ceva dur care sa te incomodeze.

mony omv, este ft greu sa iei o decizie in privinta nasterii :( bafta!
Legat de pozitionarea bebelusului - la mine, la 28s era cu spatele in partea dreapta, iar la 32s se sucise. Dr a zis ca se mai poate suci, pt ca inca are loc.

Centura - eu nu am folosit dupa cezariana. Toti dr pe care i-am intrebat mi-au explicat ca este mai bine sa lasam muschii liberi ca sa-si revina.

Hainute - am destul de putin - 6 body-uri cu maneca lunga, 2 perechi de pantaloni, 4 salopete, 2 costumase.




_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

A folosit cineva sau va folosi produsele celor de la DM - Babylove? Eu am luat niste cosmetice pt bebe pt ca nu au parabeni si ingredientele sunt naturale (ulei de migdale, galbenele, vitamina E etc.), plus ca sunt nemtesti. Ma gandeam sa incerc si pampersii lor.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina_1984

A folosit cineva sau va folosi produsele celor de la DM - Babylove? Eu am luat niste cosmetice pt bebe pt ca nu au parabeni si ingredientele sunt naturale (ulei de migdale, galbenele, vitamina E etc.), plus ca sunt nemtesti. Ma gandeam sa incerc si pampersii lor.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."


Doina, mie mi-au fost recomandate de o colega care le foloseste de un an si, asa ca le voi incerca , inclusiv scutecele.


36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Hello fetele, va salut pe fuga am venit de la un tratament facial, m-au rasfatat colegii cu el cadou de ziua mea si acum plec in tei sa iau cosmeticele pentru bebei

Buuun, deci:

Doina, sarumana pentru pont, o sa tin cont!

Hellie la mine valorile de referinta au fost:
<92 ; <180; <153 :) bine ca ai vb si cu doc

Ralu, ma bucur ca te simti mai bine. Si eu cand am avut prima oara probleme cu intestinele (gaze au fost la mine) m-au chinuit si ingrijorat

Monik, La Multi Ani, mami!!! Ce zi frumoasa ai distractie placuta

Va pup pe toate

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Cosmy, dar ce pozitie " intersanta" are domnisoara ta.
Deci inteleg ca tu inca servesti job, de zici ca miercuri ai audit....
Asa imi fac si eu niste procese de constiinta ca o sa intrerup jobul inaintecu o luna si un pic de due date...dar, sincer, eu nu ma mai pot concentra la job suficient. Si in jobul pe care il am lucrez mereu cu niste cifre si niste riscuri uriase, si m-am surprins eu pe mine de vreo doua ori pana acum ca era cat pe ce sa dau o opinie fiscala cam gresita. Norocul meu ca am mai citit inca o data opinia, si am depistat eroarea. Niciodata nu am patit asa ceva pana acum. Si am si fost "avertizata" de o prietena care lucreaza cam in acelasi domeniu si care a nascut anul trecut: mi-a spus ca o sa ma concentrez mai greu si ca o sa imi scape chestii la care nu m-as fi gandit vreodata ca imi vor scapa....si asa a fost desi la vremea cand imi povestea nu am crezut in veci asa ceva.

Ca si concluzie....sunt un pic nelinistita cu intreruperea jobului....cu toate astea nu voi amana sa intru in concediu.

Doina, prietena mea buna foloseste babylove (nu toata gaama)si e multumita de produse.

Elyana...imi place detine maxxxiiimm....te rasfeti, bravooo!!! Sa ne povestesti neaparat de farmacia tei sau bebe tei, eu una sunt fff curioasa daa e asa cum se spune, adica cu de toate si ieftina. Si as vrea sa stiu daca se gasescsi chestii gen tampoane din alea maaari pentru dupa nastere, tampoane de san etc...adica daa se gasesc din astea si pentru mami si nevoile ei de dupa nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Citat:
citat din mesajul lui c

Cosmy, dar ce pozitie " intersanta" are domnisoara ta.
Deci inteleg ca tu inca servesti job, de zici ca miercuri ai audit....
Asa imi fac si eu niste procese de constiinta ca o sa intrerup jobul inaintecu o luna si un pic de due date...dar, sincer, eu nu ma mai pot concentra la job suficient. Si in jobul pe care il am lucrez mereu cu niste cifre si niste riscuri uriase, si m-am surprins eu pe mine de vreo doua ori pana acum ca era cat pe ce sa dau o opinie fiscala cam gresita. Norocul meu ca am mai citit inca o data opinia, si am depistat eroarea. Niciodata nu am patit asa ceva pana acum. Si am si fost "avertizata" de o prietena care lucreaza cam in acelasi domeniu si care a nascut anul trecut: mi-a spus ca o sa ma concentrez mai greu si ca o sa imi scape chestii la care nu m-as fi gandit vreodata ca imi vor scapa....si asa a fost desi la vremea cand imi povestea nu am crezut in veci asa ceva.

Ca si concluzie....sunt un pic nelinistita cu intreruperea jobului....cu toate astea nu voi amana sa intru in concediu.

Doina, prietena mea buna foloseste babylove (nu toata gaama)si e multumita de produse.

Elyana...imi place detine maxxxiiimm....te rasfeti, bravooo!!! Sa ne povestesti neaparat de farmacia tei sau bebe tei, eu una sunt fff curioasa daa e asa cum se spune, adica cu de toate si ieftina. Si as vrea sa stiu daca se gasescsi chestii gen tampoane din alea maaari pentru dupa nastere, tampoane de san etc...adica daa se gasesc din astea si pentru mami si nevoile ei de dupa nastere.

31




Draguta, uite aici site-ul lor https://comenzi.farmaciatei.ro/

gasesti ce vrei si ce nu vrei, inclusiv ce ai zis tu, iar preturile super mici comparativ cu alte farmacii


32 + Matei Gabriel

Mergi la inceput